podkast

Klub Rentowna Kancelaria Piotra Chodosza. Odcinek podkastu nosi tytuł „Toga bez wroga”.

Piotr Chodosz

Dzień dobry Witam was serdecznie. W trzecim odcinku Podcastu rentownej klubu rentownej kancelarii. Dzisiaj gościmy Adama Sonka stoi bez wroga.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Dzień dobry, cześć.

Piotr Chodosz

Dzień dobry Adamie, Witam cię serdecznie w imieniu słuchaczy i swoim. Nasza dzisiejsza rozmowa będzie drugą częścią rozmowy, którą odbyliśmy w ramach podcastu. Z kolei u Adama droga bez wroga, gdzie staraliśmy się? Poszukać, poszukać odpowiedzi na pytanie, co jest ważniejsze, czy rentowność czy czy dobrostan i w tym duchu nie będziemy dzisiaj rozmawiać w tym duchu. Dlatego, że bardziej mnie tutaj? Interesuje postać i. To z czym do świata do kół chce. O czym chcę powiedzieć światu Adam jako Adam, jako jako człowiek, jako Adam Sorek i przygotowałem sobie zestaw pytań, którą publicznie byłem w social mediach, jakby prosząc też niektórych do tej moich followersów, czy osoby, które gdzieś tam czy ciebie czy mnie obserwują, żeby zadały swoje pytania i zgadnij, co się.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Nikt nie zada. A to jest ciekawe w ogóle, prawda?

Piotr Chodosz

Dom Adam Adam pokazuje brak zdziwienia na twarzy. Się ha ducha do ucha. Więc serdecznie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Są takie tematy. Wydaje mi się, w których prawnicy boją się cokolwiek powiedzieć. Być może to jeden z takich tematów.

Piotr Chodosz

Tak znaczy tak oboje na karku mamy przynajmniej wiem jak ty ja mam myślę już 1000 takich różnych konsultacji.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie liczyłem.

Piotr Chodosz

Jasne, ale myślę, że też masz niemniej nie mniejszą liczbę godzin.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Na pewno sporo.

Piotr Chodosz

Yy brak umiejętności, rozmawiania o porażkach, o błędach, o takiej samotności też w tych pytaniach się będzie przejawiała ona się gdzieś tam. Nam w trakcie rozmowy pokaże, no powoduje to, że ludzie jakby no bo jak to prawnik mógłby zapytać na przykład o jakiś o jakiś jakąś problem w swojej praktyce w swojej jakby tutaj działalności swojego działalności prawniczej? I tylko słuchajcie, dosłownie 2 zdania. Powiem, że my w ramach rentownej kancelarii skupiamy. Gra na zarządzaniu technologii, sprzedaży i marketingu. I ja się jakby tak zdefiniowałem, że w tych obszarach chce pomagać prawnikom, czy czy kancelariom czy firmom prawniczym czy branży legal, ale no niewątpliwie tutaj hill. O, jeśli człowiek nie ma poprawnego mind setu tych wszystkich elementów związanych z lider shipem i z takim właśnie zdefiniowaniem siebie, Adam od grudnia zaczyna też taki program prawnik od nowa. Gdzie będzie przechodził z uczestniczkami uczestnikami tego program? Proces właśnie re definiowania siebie czy swojego, jakby tutaj swoich przekonań. Yy swoich przekonań co do tego, w którym miejscu Jestem, jakby, jaką mam tą wizję, która wynika z misji tak i czy czy Jestem w odpowiednim miejscu i czy idę w dobrym kierunku? Ja to tak rozumiem. Przynajmniej to jest taka. Przynajmniej jest to taka w mojej ocenie próba redefinicji, rewizji chyba swojego życia zawodowego rewi. Które rewizji życia Adam? Czy też w tym programie robicie też życie osobiste? Jak czytam, jest więcej work czy czy.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby gdziekolwiek ruszysz, którąkolwiek nitkę pociągniesz, to muszą się zmienić wszystkie nitki, które są w powiązani, więc jak ruszasz obszar pracy, to musisz suszyć życie prywatne albo wtórnie ruszy się życie prywatne. A jak ruszysz życie prywatne, to wtórnie ruszy się życie zawodowe przykładowe. Jeżeli ktoś jest pracoholikiem i ruszy życie zawodowe i zacznie wychodzić z pracoholizmu. To w jego życiu prywatnym nastąpią zmiany, bo ma więcej przestrzeni na życie prywatne. Być może poprawią się jego relacje z rodziną z najbliższymi czy z przyjaciółmi. No i z drugiej strony, jeżeli ktoś ma pracuje z życiem prywatnym, na przykład z relacjami w życiu prywatnym, bo jest konfliktowy, apodyktyczny i tak dalej, to jeżeli przepracuje to w życiu prywatnym, to wróci z tym do życia zawodowego. No bo jeżeli umie to zrobić w jednym obszarze, to umie też to zrobić w innym obszarze. Więc ta zmiana zawsze jest zmianą. Te narzędzia, które ja prezentuję, do których zapraszam. Zawsze są narzędziami i zmiana zawsze jest zmianą, która dotyczy całego życia. Oczywiście skupiamy się na życiu zawodowym, bo bo tak jest profilowany program i moja praca. Natomiast nigdy to nie pozostaje bez echa w życiu prywatnym. Wiem to od uczestników poprzednich edycji. Wiem to też z recenzji, które które dostaje, które częściowo są opublikowane na linkedinie. Więc narzędzia, które dostarczam ćwiczenia modele pracy, które dostarczam, mogą być tak samo wykorzystane w życiu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Mhm, ja prowadzę syn klub, kiedy spotykamy się raz w tygodniu i wyobraź sobie, że będziesz zdziwiony, że na spotkania do tego klubu ludzie bardzo często. Jak.

Piotr Chodosz

Yy no spóźniają się. Nie mają czasu, nie mają jakby nie są w stanie się zorganizować, żeby spróbować dokonywać takich właśnie permanentnych zmian w swoim życiu, zanim jeszcze przejdę do tych pytań, które które mamy przygotowane, to jakbyś mógł powiedzieć w ramach tego twojego programu, który trwa ile 3 miesiące tak 15 spotkań, no zaczyna się w 2 grudnia.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Natomiast tam są przerwy świąteczne, jakieś moje wyjazdy, więc generalnie kończymy 31 stycznia, jeżeli dobrze pamiętam, ale raczej dobrze pamiętam, więc trwa. Grudzień, styczeń i 2 miesiące 15 spotkań.

Piotr Chodosz

Ja już. Jakbyś miał zobaczyć prawnika po programie? To o jakich rezultatach moglibyśmy punktowo rozmawiać?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Punktowa w sensie wymiernych wskaźników wy ustawać cechy, które nie wyrejestrować rezultaty. No jakby tak i i powiem ci trzecia edycja ma nazwę.

Piotr Chodosz

Niczego programu.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby oprócz nazwy programu prawnik od nowa wymyśliłem w końcu hasło, które towarzyszy temu programowi w tle i wpisałem na grafikach od chaosu do uporządkowania. I to jest ten rezultat, który najbardziej widzę u prawników i w ich recenzjach po programie, gdy ich pytam, bo w połowie programu jest zawsze sesja feedback owa, gdzie ja pytam, z czym jesteście, czego potrzebujecie, jak wam jest w tym programie? Zbieram feedback w razie czego modyfikuje częściowo program w ramach oczywiście pewnej struktury, tak żeby pewne potrzeby, które nie zostały zaspokojone, zostały zaspokojone. No i na końcu programu zbieram feedback. No i jeszcze dostaje recenzję i z tego wszystkiego mi wychodzi, że program najbardziej daje uporządkowanie w wielu obszarach, w których był Chaos. Jakie są moje cele? Po co wykonuje te prace? Jaki mam sposób myślenia i jak chce go zmienić? Jak chce poszczególne sfery życia zawodowego poukładać, czyli jakie zdefiniować, bo to jest to, co jest też w moim programie 1 X 1 prawnik dobrze zdefiniowany pojawia się w programie prawnik od nowa, więc zdefiniujemy warstwa po warstwie obszary życie zawodowego. Ludzie, którzy są w jakimś amoku w chaosie z takiej w takim spełnienie bottle rostowskim w takim totalnym nie uporządkowaniu warstwa po warstwie kroczek po kroku w tym programie zaczynają definiować i uporządkować poszczególne obszary swojej pracy mental. Kwestie biznesowe kwestie wizerunkowe. I dzięki temu ich biznes na końcu może nie od razu funkcjonuje już w sposób uporządkowany, bo to jest o czym rozmawialiśmy w poprzednim podcaście. To jest proces, natomiast mają już jasno zakresie leoną wizję tego, jak to ma wyglądać i do czego zmierzają i jakie kroki są do wykonania, bo częścią też programu jest stworzenie planu działania. Długo albo krótkoterminowego planu działania w czasie programu ten Plan działania jest modyfikowany, jeżeli uczestnik uczestniczka dochodzi do wniosku, że coś na skutek odkryć w programie się we mnie zmieniło. Ja już nie chcę tego, czego chciałam wcześniej i to też się często zdarza.

Prelegent 3

Ok.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Ludzie przechodzą na początku, żeby zapieprzać jeszcze bardziej, robić jeszcze więcej. A nagle się okazuje, że na przykład mogą robić mniej pracować. Mniej za więcej. Że mogą zacząć selekcjonować klientów, kierować ofertę do określonej grupy podmiotów i dzięki temu mogą. Zachowując energię i czas dla siebie i dla swojej rodziny bliskich. Być na tym samym albo na wyższym levelu, jeżeli chodzi o o dochody. Więc tu Wszystko płynie, to jest ten program jest jak rzeka Wszystko płynie, ale ostatecznie zmierza do takiego uporządkowania. No i to widać w recenzjach, że ludzie najbardziej mi dają do zrozumienia, że poukładali po, nazywali po, uporządkowali i wiedzą, gdzie chcą iść i po co. No i to jest jakby takie moje w gruncie rzeczy założenie w tym programie, żeby człowiek, który działa na wzorcach, bezwiednie je, powtarzając bez zastanowienia, powtarzając wzorce swoich patronów wzorce środowiska, wzorce których został nauczony w. Izbach zawodowych, które często stosują przestarzały sposób szkolenia czy przestarzały sposób myślenia o wykonywaniu zawodu, a nade Wszystko nie uczą za bardzo. Już teraz się to zmienia, ale nie uczą kompetencji biznesowych, więc to Wszystko. Uczestnicy tutaj dostają, żeby z tym wychodzić do świata już w sposób nowoczesny. W tym sensie to jest prawnik od nowa. Że budujemy nową jakość, nową wizję, wykonywanie zawodów prawniczych, wizję pełną samoświadomości siebie. Bo ten człowiek ostatecznie w tym programie przechodzi od chaosu do uporządkowania, ale też przechodzi od niewiedzy na temat tego, kim jest, jaki jest, co robi i po co robi do wiedzy na ten temat. Więc jest tu dużo takiej pewności siebie i odkrywania siebie.

Piotr Chodosz

Czy widzisz różnicę między samoświadomością siebie a samą świadomością organizacji?

Adam Sornek | Toga bez wroga

No na pewno to są w moim odczuciu 2 kategorie, no bo ja nie Jestem sam organizacją. Jeżeli jest organizacja to zakładam, że jest więcej osób i mój proces osobisty. Mój życiowy proces osobisty, bo każdy z nas ma jakiś proces życiowy, wiedzie jakiś mit i samo poznaje się w tym micie. Tutaj odsyłam do do Josepha Campbella i do do takiej publikacji potęgami tu jeżeli dobrze pamiętam, o tyle organizacja może mieć już troszkę inny mit, bo mit organizacji i proces organizacji i to do czego organizacja zmierza może różnić się i z reguły różni się od tego, co jest procesem i mitem szefa właściciela wspólnika lidera managera. Więc organizacji szuka się tego, co jest prawdą na temat organizacji, kim jest ta organizacja, po co jest to organizacja, jaka jest jej misja, wizja, misja i wizja lidera, czy szefa czy właściciela może różnić się od misji wizji organizacji? Prawdziwe do gry lider. Zauważy to wie o tym i nie będzie w żaden sposób forsować swojej wizji jako wizji organizacji. Bo tak naprawdę. Ma świadomość tego, że to zespół. Komponent ludzki zbiorowy, który jest w tej organizacji, jest jedynym decydującym o tym, w którym w stronę ten okręt płynie. W jakimś sensie się to dzieje demokratycznie. Jeżeli lider jest dobrym liderem. Ale też poprzez dużą samoświadomość lidera, który jest w stanie to zauważyć i zobaczyć, że proces organizacji test inny proces niż jego proces. No z reguły jest mieliśmy ostatnio naszym klubie spotkanie odnośnie kultury organizacyjnej kancelarii i tam są może kojarzysz 4 takie gó?

Piotr Chodosz

Rodzaje tych kultur, czyli jest kultura siły, kultura ta skóry, czyli zadań, jakby pracy do zrobienia mhm, kultura w roli no i kultura gwiazdy osobą o osobowości, czyli jakby, że organizacja to jest miejsce, gdzie gwiazdy mogą roz błyskać i takby Fir. No służy im do realizacji celów. Jast super Teraz ja się zastanawiam, że w kancelariach bardzo ja się spotykałem. Czy z taką z tym z tą kulturą sił, czyli jakby lider to jest ten, który jakby decyduje o wielu rzeczach momencie, kiedy brakuje lidera kancelaria przestaje jak do funkcjonować? Spotykamy się tak z taką kulturą. Właśnie siłę jest też dużo kultury. Takiej właśnie zadaniowo gości też roli, ale też dużo, dużo takich organizacji jest związanych z tą kulturą osobowościowo ą i gwiazd.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale nie wiem co chciałem Ciebie zapytać w tym kontekście, ale ja wiem, ja wiem co co usłyszałem i chętnie się odniosę, bo to o czym mówiłem wcześniej, czyli że że ten proces mit lidera nie nie jest tym samym co proces i mit organizacji mocno się wpasowuje w tą kulturę gwiazdy o której mówisz bo dobry lider. Ma świadomość, że każdy członek jego zespołu ma swój MIT, ma swoją opowieść, swoją historię, swój proces. Jeżeli jest sprzyjającym liderem, to pozwala ludziom rozkwitać w ich prawdzie na ich temat. I z takiej organizacji nie pisze na link Dino postów. Ktoś, kto nie lubi ich pisać, a na przykład lubi jeździć na rozprawy, jest gwiazdorem na rozprawach. Więc w takiej kancelarii dobre lider? Odkrywa predyspozycję i talenty i taką smykałkę poszczególnych członków zespołu i pozwala im w tym obszarze wzrastać, ale też nie gwałci ich, że mają robić coś, do czego się nie nadają, albo czego nie lubią robić. I w ten sposób ta ta organizacja to już przychodzi od chaosu do samo uporządkowania się, bo pewne puzzle się zaczynają składać. Niektórzy ludzie siłą rzeczy odejdą albo zostaną poproszeni o odejście, bo jakby nie ma dla nich miejsca, albo ich talenty nie są potrzebne organizacji. Albo, no nie wiem, nie są w stanie sami się odnaleźć w tym, co się dzieje. Taka organizacja też zmierza do samo uporządkowania się do poukładania się. I wtedy ujawnia się też jej proces nie bo ona ona im bardziej jest poukładana w sensie takim, że jest w zgodzie i w prawdzie na swój temat, bo każdy z jej członków jest wprawdzie na swój temat i robi to, do czego jest powołany, co lubi, co mu, co mu sprawia. Frajdę w pracy. No to też równolegle ujawnia się. Niejako wtórnie. Dokąd ta kancelaria i po co zmierza? Bo, jeżeli pójdziesz do kancelarii mało świadomej. Z tematem wizja misja. To to Wszystko pójdzie z czapy, jakby z głowy ludzie zaczną wymyślać na siłę misję będą kombinować intelektualnie. Jak wynaleźć misje? Ale mogą nie być skontaktowanie wtedy ze swoimi wartościami ze swoimi przekonaniami. Z tym, co co w ogóle ta kancelaria reprezentuje, jakie ona wnosi wkładu do świata, bo w miss ja mocno słyszę zawsze potrzebę wniesienia pewnego wkładu do świata, a w kancelarii, w której każdy jest na swoim miejscu, czyli jest dużo gwiazd tak jak ty to nazwałeś w takiej kancelarii. Jest bardzo duża szansa na to. Że proces misji, proces wizji zostanie odkryty w sposób spontaniczny. Na skutek dobrego skontaktowania się ze sobą przez tych ludzi i wtedy już głowa jest tylko wtórnym narzędziem wobec tego, co się dzieje, ona już nazywa rzeczy, które są. W kontakcie z wartościami tych ludzi. Bo dla mnie wartości są kluczem w budowaniu czy misji, czy później wizji. I wtedy i. Organizacja jest gwiazdą, bo do tego zmierzam i ci członkowie zespołu są gwiazdami i lider jest gwiazdą, jakby cała organizacja błyszczy. Życzyłbym sobie kancelarii. Tobie też nam wszystkim, żeby kancelarii z takim myśleniem i szukaniem dojścia do drogi, do dojścia, do takiego miejsca było jak najwięcej, bo pracowałoby na wsi dużo lepiej. Rynek byłby dużo zdrowszy. I prawnicy byliby dużo szczęśliwsi, hm?

Piotr Chodosz

O ile się da. Słuchaczom, żeby dać im już jakąś, powiedzmy na namiastkę wartości albo wartość nawet taką jak w istocie. Czym jest EE ta misja i wizja i za chwilę skończymy tą długą. Przejdziemy do pytań, natomiast jeszcze zanim o tej misji, czym jest i wizja czym jest? Czyli z tego, co powiedziałeś, jest możliwa sytuacja, w której partner ma swoją wizję i misję. Kancelaria ma swoją wizję i misję i jest pewnego rodzaju. Może być pewnego rodzaju napięcie czy niespójność pomiędzy tymi 2 jakby zdefiniowanymi obszarami tak zarówno osobowościowo ja mogę być partnerem, mieć swoją wizję, misję, ale moja organizacja, którą kieruje, steruje, Zarządzam ma troszkę albo zupełnie nawet może inną wizję, misję i czy to jest o K?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie wiem, czy do końca dobrze mnie zrozumiałeś, więc spróbuję to opisać na metaforze. Każdy z nas rodzi się z jakimś powołaniem, talentem, smykałką. Z czymś, co ma do zrobienia w tym świecie. Ja Jestem o tym przekonany. Trochę poczytałem na ten temat książek i specjaliści nie mają wątpliwości. Problem polega na tym, że w okresie wczesnego rozwoju. Ta nasza naturalna skłonność jest bardzo często stłumiona przez edukację, przez wychowanie przez błędy rodziców, którzy nie byli tego świadomi i tak dalej. Każdy z nas to ma niezależnie od tego, czy jest liderem, szefem, właścicielem czy sprzeda. W dyskoncie na kasię to jest bez znaczenia. Każdy z nas to ma i gdzieś to z reguły gubimy. Bo, ty mówisz, że takiej opozycji lider kontra zespół tak cię zrozumiałem to to to nie to. Nie to nie jest o tym dla mnie w ogóle. Dla mnie to jest o tym, że lider ma swoje. Każdy z członków zespołu ma swoje. A zespół jako całość, czyli lider plus. Wszyscy członkowie, bo to jest jedna masa. Wtedy maca ma swój proces i i swoją rzecz do odkrycia, czyli liter.

Piotr Chodosz

Wybor organizacja. W jednej kancelarii możemy mieć kilkanaście wizji.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Indywidualnych, tak. Każdy ma swoją. I i z tego powstaje pewna zbiorowa masa, w której ujawnia się pewien proces. Proces tego zespołu proces tej kancelarii, do którego ona zmierza, może to brzmieć dziwnie. Ezoteryczni natomiast metafora, do której chciałem się odnieść. Świat mrówek. Przykładowo mhm, mamy mrówki. One tam mają różne swoje role, w tym w tym nie wiem czy staro można powiedzieć, to jest stado mrówek. Chyba tak, jakbyśmy mówili, że stado mrówek. No w każdym razie.

Piotr Chodosz

Zbiór w mrowisku, a numeratywnie zbiór.

Adam Sornek | Toga bez wroga

W łowisku są mrówki z różnymi rangami i z różnymi rolami. W pewnym sensie to są ich wrodzone talenty. Mrówka się rodzi na określonym miejscu i ma do wykonania określoną robotę. Tam mrówka. Nie wie do końca. W czym większym ona bierze udział? Ale gdy spojrzymy z poziomu obserwatora zewnętrznego antropologa, który na to patrzy badacza, no to mrowisko, to widzimy, że ono do czegoś zmierza, że ono wykonuje jakąś robotę w jakimś celu, że to całe zbiorowisko dokonuje pewnej transformacji czegoś na coś schodząc z kąś dookoła, coś po coś widać w tym, że jest w tym jakiś zbiorowy wysiłek w celu osiągnięcia jakiegoś zbiorowego celu i wykonania jakiejś zbiorowej roboty. Ja się bierze z sumy tych indywiduów, ale jest czymś ponad indywidualny. To jest coś ponad indywidualnego i dla mnie poziom misji i wizji to są poziomy ponad indywidualne, gdzie człowiek wykracza to za swoje, a ja poza. Przekracza swoje ego, bo widziałem, że na liście z pytania o jego, więc trochę na na chwilę się zahaczy o ten temat. To jest wykroczenie poza ego. Nie, nie ma dobrych liderów, nie ma dobrych organizacji, nie ma dobrych misji i wizji w organizacjach. Jeżeli. Te jakości, czyli misja wizja są zdefiniowane przez tego jednego człowieka. To jest w moim odczuciu niemożliwe. Wtedy to jest trochę mi to obrażę teraz kogoś być może, ale mi to trochę przypomina. Polską piłkę nożną sprzed lat mówię sprzed lat, dlatego, że od lat już nie oglądam. Ale ja, gdy widziałem polską piłkę nożną, to zawsze miałem jedno wrażenie, że tam każdy gra na siebie. Że tam nie ma prawdziwej gry zespołowej, że tam każdy chciałby zostać gwiazdą. Zamiast odnaleźć. Się w swojej roli. Ja Jestem obrońcą, ja Jestem pomocnikiem. Ja, ja Jestem w ofensywie, ja w defensywie. I tak dalej i dzięki temu, gdy każdy byłby na swoim miejscu, powstałby prawdziwy zespół jednolity jednorodny, który wspólnie wykonuje misję pod tytułem Bramki i zwycięstwa. Dopóki drużyną piłkarską, jakąkolwiek drużyną czy kancelarią chce rządzić indywiduum, albo ktoś chce się wybić i pokazać, że jest lepszy od innych. Dopóty nie ma prawdziwej realizacji misji i wizji. To jest coś zbiorowego. Oczywiście potrzebny jest lider. Potrzebny jest kapitan, potrzebny jest trener. Ale zespół jest jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Polecam serial Ted Lasso. W apel TV. Który jest o piłce nożnej, który jest serialem, w gruncie rzeczy mocno psychologicznym i pokazuje różne schematy i wzorce nasze ludzkie i psychologię człowieka. Natomiast przede wszystkim pokazuje, jak się buduje zespół. Nie będą. Właśnie tym przemocowcem tam gdzieś rządzi siłą tam gdzieś rządzi z zadaniami. Trzeci model był z. Siła, rola, rola o k nie rola tylko. Odnajdywanie gwiazd we wszystkim i wszystkich. Bo bo w tym odnajdywaniu gwiazd. Jest też taka takie piękne ukryte założenie albo nawet prawda, że każdy jest wyjątkowy, tylko tą wyjątkowość temu człowiekowi trzeba pozwolić odkryć, dać mu przestrzeń do tego i dzięki temu pokazać mu, że jego indywidualność i wyjątkowość jest tutaj w cenie. Jestem też pracuje na warsztatach, gdy właśnie pracuje z tematami wizji czy misji k no to jeszcze chwila, czyli wyobraźmy sobie, że jesteśmy mrówkami teraz w tym zbiorze czy stadzie, które ma zdeterminowany cel życia jako stworzenie.

Piotr Chodosz

Pytanie, czy my wiemy, że to jest jakby utworzenie tego, jak być może jak największego mrowiska po to, żeby dalsze pokolenia mrówy. Mogły na tym mrowisku bazować, żyć, funkcjonować. Nie pracy i pracować non Stop borówki no stop pracują tak mrówki no stop coś robią jakby nie widziałem mrówki, która sobie siedziała na leżaku i popijała drinka z colą poza mrowiec okiem, czyli one to jest takie u ludzi to jest chore labora czyli módl się i pracuj a u nich jest tylko labora jakby. Bo zmierzam w tej. Trochę takiej ewoluował nej metaforze z kolei ode mnie. Jak mrówka ma się odnieść do swojej wizji, którą, którą jest utworzenie idealnego mrowiska. Ale, która mrówka to naj na najniższym poziomie? Mówi on na razie o tej naj niż o tej robotnicy mrówce.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Mm, nie wiem, czy do końca rozumiem to pytanie i i co się co się tam w tobie kryje w tym pytaniu natomiast spróbuję jakby opisać to jak ja to czuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem mróweczka, Zatrudnię się w kancelarii. Ona jest jakaś z reguły, jest młoda i zagubiona, nieświadoma. Nieświadoma swojej wartości swojej kompetencji. Z dużymi nadziejami i tak dalej. Tam rosówka trafia do określonego środowiska. Tym środowiskiem jest zespół kancelarii. Jeżeli zespół kancelarii ma już jak jakoś zidentyfikowane, na przykład wartości ma dobrego lidera. Dobrego stawiającego lidera to ten lider pokieruje całym zespołem i tą nową mrówką tak, że ta mrówka odnajdzie się w tym miejscu i będzie mogła wzrastać, ale oczywiście może to też doprowadzić do tego, że ta mrówka na poziomie różnych czynności okaże się mrówką, która powinna być film mrowisku. No i teraz w tym procesie tam mrówka, jeżeli ona jest właściwą mrówką na właściwym miejscu, co bierze się po pierwsze z gotowości lidera i zespołu z dojrzałości lidera i zespołu na to, żeby z tą mrówką być, a z drugiej strony bierze się to z dojrzałości pewnej tej mrówki, że ona jest gotowa, jakby się rozwijać i uczyć w tym zespole. I odkrywać się. Odkrywać i swoją prawdę na swój temat. W tym zespole. Jeżeli to Wszystko kliknie, no to nagle. To jest drużyna, która idzie razem do przodu. Oczywiście ta mrówka więc w ogóle system metafora się stała już trochę niebezpieczna, ale tam rybka tam mrówka. Oczywiście w tej strukturze może wzrastać o, a może powoli stawać się lider? Może się z juniora stosować seniorem i tak dalej. Mhm, bo ona jeżeli idzie za organizacją zai misją wizją jest w zgodzie ze sobą i się rozwija, to ona będzie kroczyć coraz wyżej, jakby jej rola. Jej ranga będzie się w tej organizacji zmienia też.

Piotr Chodosz

W mrowisku jesteśmy skazani na naśladowanie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo w ogóle my ludzie jesteśmy skazani na naśladowanie. Popełniamy błędy naszych rodzin. Psów w środowisku naśladujemy osoby, które imponują nam w tym środowisku albo zachowania, które nam imponują w tym środowisku. Jesteśmy im etyczni jak małpy, jeden ziewa, drugi ziewa. My jesteśmy tego uczeni od dzieci. Przecież jak mama jak dziecko mówi, a good to mama mówi, a ooo i to jest mety zm, to jest odzwierciedlanie, to jest też to, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i takie poczucie nie Jestem odmieńcem, nie Jestem brzydkim kaczątkiem, ale powtarzanie i. Wzorcowe naśladowanie się jest, jest naturalne, jeżeli. Jedna dziewczyna na Instagramie zaczyna robić roleczki i zaczyna robić tak paluszkami tu tu tu i tu te napisy to za chwilę robi to 100000 ludzi na całym Instagramie, bo jakaś dziewczyna w Ameryce dobrze podkładając piosenkę wybrała akurat taki format przekazywania tekstów w rolce na Instagramie. I nagle się okazuje, że pół świata w ten sposób robi. Dlaczego? Bo jesteśmy mime etyczni i i naśladujemy. Jeżeli patron nie umiał wyceniać spraw. To aplikant raczej nie widział miał wyceniać spraw, bo wzorzec, który widział u patrona, jest dla niego wzorcem, który obowiązuje, chyba że jest trochę niepokorny i buntowniczy i potrafi sobie powiedzieć nie, no kurna, jak wyjdę z tej kancelarii, to już z tym zrobić porządek u siebie. Ale też jest pytanie, czemu nie poszedł z tym porządkiem do patrona i nie powie? No panie mecenasie, czy moglibyśmy porozmawiać, bo ja tutaj zauważyłem, że pan mecenas na etapie wycenie spraw wydaje mi się, bo czytałem na Instagramie czy na linkedinie czy w jakimś ebooku, że Pan mecenas popełnia tu błędy tak do pewnego rodzaju napięcie napięcie pomiędzy takim determinizmem, czyli taką ideą, że co byśmy nie zrobili, to i tak jest zdeterminowane właśnie jednym ze sposób jakby naśladowania.

Piotr Chodosz

Poprzedników naszych, ale też no podkreślmy, że człowiek posiada jednak wolną wolę.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Mhm i wolna wole No pewnie.

Piotr Chodosz

I właśnie ta wolna wola powoduje, że my. Właśnie, ale może wiesz co Adam, tak, bo. Agresja nam się trochę przed prze.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja myślę, że. Skawie determinizm to jedno. Ja już to w różnych miejscach cytowałem. Nigdy nie Jestem pewien czy cytuję dobrą osobę, ale no to mi wybacz. Ci, którzy się znają i wybaczą, bo bo mam wątpliwość, a ci, którzy się nie znają się nie dowiedzą. Najprawdopodobniej to eric bern napisał, że odziedziczone po przodkach wzorce działają. Czy tego chcemy czy nie. I są różne nurty alternatywne, jeżeli chodzi o pracę psychologiczną z człowiekiem i one to mocno pokazują, że powtarzamy rodowe schematy. Czasem traumy od lat, mimo że nas nie dotyczą, to w jakiś sposób są zapisane w naszych ciałach i w tym sensie jesteśmy zdeterminowani przez wzorce przez genetykę. Ktoś powie, ktoś inny powie, że przez środowisko, bo różne nurty naukowe różnie do tego podchodzą, a ktoś inny powie, że to są po prostu tematy rodowe i wzorce, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Jak babcia piekła kaczkę w określony sposób to i wnuczka to tę kaczkę piecze w określony sposób, bo tak nauczyła ją matka. I nikt się nie zastanawiał nawet czy to ma sens czy nie. To jest takie taka nawet anegdotka z przycinaniem. Chyba pasztetu na końcu i wszyscy przycinają, ale nagle się okazuje, że to prababka przycinała, bo miała za małą foremkę i my już nie musimy przycinać, bo odpowiednią foremkę, ale dalej przycinamy i to jest determinizm, a z drugiej strony jest wolna wola. Czyli ten ogromny wysiłek? Który człowiek musi włożyć o tym rozmawialiśmy w podcaście tydzień temu, gdzie ja byłem gospodarzem od tego gościem Mhm. Ten ogromny wysiłek, który człowiek musi włożyć w zmianę, czyli zmiana w gruncie rzeczy jest często oparciem się temu deterministyczne mu wzorcowi, który w nas działa. Przecież my się zmieniamy po to, żeby przekroczyć dziś ten cholerny wzorzec, który nas więzi to więzienie, w którym jesteśmy ten kołowrotek, w którym są prawnicy. Od rana do wieczora zapieprzam przyjmuje sprawy wszystkie za za mało pieniędzy, przez co mam bardzo dużo spraw, kilku klientów, kasa mi się kończy i nie wiadomo, jak ja mam przyjąć kolejnego klienta, bo już nie mam na to czasu. A jak przyjmę? A muszę przyjąć, bo potrzebuje kasy, bo tamtą już przejadłem, to jak przyjmę, to się zajadę, ale też nie mam kasy, żeby wydelegować, bo ta kasa, którą dał mi klient to głównie jest na moje potrzeby jak na tę chwilę. A Wszystko się bierze z nieumiejętności, wyceniania się, błąd, który jest powtarzany od lat w latach osiemdziesiątych nie był tak dotkliwy, bo po pierwsze były inne ceny i inne stawki i prawników na rynku było dużo, dużo mniej. I też myślę, że aplikanci byli zupełnie inaczej wynagradzani, ale dzisiaj już to nie jest do utrzymania i teraz my potrzebujemy przekroczyć deterministyczny, wzorzec i dokonać zmiany, która boli. No bo jak mówisz prawnikowi 4 100 netto za godzinę to jest minimum w Rzeczypospolitej. Polskiej w tej. Chwili według wszystkich moich wyliczeń, to on mówi, chyba cię Adam Poje Chao.

Piotr Chodosz

To znaczy tak, to jest jedna z części rynku, który opisuje, że ja nie są też kancelarie, które działają świetnie. Townie i sobie świetnie radzą. Ee mamy w. Polsce też wiesz? Kilkadziesiąt 1000 pojedynczych mrowisk, czyli mrówka, jest zarówno staremu żeglarzem i okrętem sama dla siebie, więc stanowi takie jednoosobowe mrowisko. To jest dopiero ciekawa ciekawa sprawa. Tak. O czym mówisz? Jakby sprowadza mnie do takiego jednego słowa? Trochę też z duchowości, ale jesteśmy jakby w kontekście biznesowym i tego będziemy się trzymać, ale chodzi o nawrócenie. Nawrócenie Myśle. Póki się nie nawrócisz w myśleniu, to się nie zmienisz. Prawnicy mają ciężko się nawracać w myśleniu, bo. No właśnie, bo co i zaraz przejdziemy do tej definicji nic cywilizacji i płacimy. Polecimy z pytaniami.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Dlaczego prawnicy mają problem w nawróceniu się w myśleniu? Tak, wiesz co?

Piotr Chodosz

Takie jest pytanie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Powiem o sobie. Nie chciałbym nikogo oceniać ani obrażać, chociaż ten wzorzec widzę, ale będę mówić o sobie. Yy najważniejszą do tej pory w moim życiu. Najważniejszym zadaniem, jakie miałem do wykonania i mam do wykonania dalej, bo Jestem w tej pracy ze sobą jest pokora. Bycie pokornym. A bycie pokornym oznacza zupełne nie wywyższanie się. I bycie świadomym tego, że mogę się mylić, mogę nie mieć racji. Że świat może wyglądać inaczej niż tak jak ja go widzę moimi oczyma. Że mój sposób myślenia nie jest jedynym możliwym sposobem myślenia. Dużo na Instagramie udostępniam takich relacji takiego amerykańskiego profilu, gdzie te piękne rzeczy są pokazywane na grafikach. I odpowiadając na pytanie już wprost. Czujemy się my prawnicy, ja się na pewno czułem z. Mądrzy i zbyt ważni. I za bardzo zadufani w sobie, przez co nie jesteśmy w stanie się nawracać. Korygować, zmieniać sposobu myślenia, zmieniać przekonań. O tym zresztą jest mój dzisiejszy post na linkedinie i zapowiedź mojego odcinka poprzedniego podcastu bo bo po prostu tak tak mamy w głowie. Ja taki Jestem i Chu. I dojrzałość. A ona z reguły zaczyna się od takiego mocnego CIA na dużym rozpędzie głową w ścianę dojrzałość właśnie zaczyna powodować, że to ego zadufane super mądre wywyższając ze się zaczyna ruszać i człowiek zaczyna pokornie ć. I wtedy dopiero. Pojawia się otwartość na inne wzorce na inny sposób myślenia na inną komunikację. Wtedy otwiera się przestrzeń do poszukiwania w sobie wartości identyfikowania swoich wartości podążania za swoimi wartościami. Bo do pewnego momentu życia główną wartością jest ego i kasa. Ego i sukcesy tego i ********* i tak dalej. Więc żeby? Się nawrócić, to trzeba spokornieje ć, gdyby pójść za hist. Które są w różnych świętych księgach opisywane i w mitologii, no to do nawrócenia dochodzi z reguły na skutek jakiś mega tragicznych wydarzeń, więc to jest to ********* nięcie głową w ścianę na dużym rozpędzie, o którym mówię, jedni się tłumią alkoholem i w pewnym momencie lekarz i mówi, jak pan nie przestanie, to zostanie panu rok życia. Inni rozwalają małżeństwo. Bo okazuje się, że pewne lekcje są nieobrobione. Jeszcze inni robią coś innego?

Piotr Chodosz

Ale czy da?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Się przejść przez życie zawodowe bez pokornie. Pewnie k jasne ze się dawać. Ja myślę, że że dużo jest osób na świeczniku, tak zwanym osób popularnych, bogatych i sławnych. Które taką właśnie determinację i brakiem pokory osiągnęły bardzo wiele i one też są mega imponujące. I takie takie właśnie takie gwiazdorskie, Świecące dla dla tych zagubionych osób, które na nie patrzą i ************ po to, żeby być takie jak one. A to wcale nie jest ich, to wcale nie jest o. I tym samym się zajeżdżają i doprowadzają się do walnięcia głową z dużego rozpędu w ścianę. No i to jest błogosławiony w tym sensie dla nich moment, bo jeżeli w tym momencie nie podejmą decyzji, czas na redefinicja. Na przyjrzenie się sobie i na. Jasne, zdefiniowanie tego kim Jestem, jaka Jestem, jaki Jestem, po co to robię, jaka jest moja rola w tym świecie.

Prelegent 3

No to.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Na lód pomalutku szybkimi krokami w stronę choro. Ee albo somatycznie albo psychosomatyczny, albo choroby, D. Czyli czyli psycha, gdzie psychika wysiada? I i taki człowiek? No raczej już wiedzie życie niezbyt radosne i optymistyczne. Czyli jest takiej? Presji regresji nie ma progresu, tylko jest regres a może w regresie, a nie regresji, bo regresja to coś innego. Taki człowiek jest w regresie i zamiast podążać do przodu się cały czas już cofa marnieje. Takich ludzi możemy spotkać na ulicy nie tylko prawników sporo, ale też możemy ich pooglądać w sądach. Ja mijałem takich ludzi na korytarzu. Gdzie widziałem, że no ten człowiek nie wiedzie szczęśliwego życia i raczej już jest w takim wieku, że już nie ogarnie tego, że. Żeby się zabrać za tę pracę, więc im wcześniej się zabierzemy za za pracę, czyli ty to nazwałeś nawróceniu? Tak nie wcześniej się zabierzemy za pracę nad sobą, czyli za nawrócenie się na właściwą swoją indywidualną drogę, tym lepiej, choć też obserwacja moja jest taka, że instagramy Jerzy czyli pokolenie Trzydziesto Paro Latków w Maksie Trzydziesto Paro latków raczej chętniej konsumują treści niż wchodzą w pracę. Natomiast pokolenie links i Owców. To jest pokolenie bliżej 40 plus mhm i tam już chęć dokonywania transformacji zwiększa, bo tam się pojawia. Ten sławetny kryzys wieku średniego, który jest kryzysem normatywnym. Każdy człowiek do niego jest zaproszony w swoim życiu i tam się pojawia. Potrzeba nie odrobienia starych zadań domowych, różnych traum, bolesnych wydarzeń z dzieciństwa i tak dalej. I tam też człowiek zaczyna szukać w prawdziwego szczęścia i spełnienia w swoim życiu. A nawet szukać czegoś większego niż jego życie, bo tam dopiero ludzie mogą się zacząć nawracać. I Carl Gustaw Jung, wybitny analityk psychoanalityk, uczeń frida, twórca Psychol. Nogi psychoterapia archetyp owej. Jungowskiej twierdził, że dopiero po czterdziestce człowiek jest w stanie naprawdę. Zająć się odkrywaniem tego, o co w życiu.

Piotr Chodosz

Chodzi o K, czyli zostały mi Słuchaj 3 miesiące i i będzie czas na nawrócenie. No bo.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest wieku średniego jest. Do trzydziestym piątym a czterdziestym piątym rokiem życia. Tak, tak naukę podaje.

Piotr Chodosz

O K Jestem w połowie, Jestem w połowie. Dobrze słuchajcie. Nie traćmy nadziei nadziei na nawrócenie myślenia na zmianę. Różnych wzorców, jakby deterministycznych, o których mówił Adam, dlaczego w mojej ocenie, dlaczego? Dlatego, że na przykład w tym życiu my zaraz przejdziemy do kontekstu biznesowego, także także dodajemy sobie czas, żeby o tym sobie też rozmawiać swobodnie, jeśli nigdzie nam nie spieszy, ale nawrócić w życiu duchowym się możesz. Tak naprawdę na 5 sekund przed śmiercią. Ja w swoim klubie mam osoby, które mają powyżej pięćdziesiątego roku życia i one się zachowują lepiej niż dwudziesto kilku latkowie w rozumieniu takim, że mają otwartą głowę na to, żeby powiedzieć, kurczę, ja wiem, że nie Wszystko wiem. Przychodzę tu. Żeby być może się dowiedzieć, poznać jakieś inne światy, odrzucić te światy, powiedzieć, że to nie dla mnie, ale też być może usłyszę jakieś albo dowiem się według uje nawrócę właśnie zdefiniuje od nowa to co ty też robisz swoim programie, które od grudnia startuje taki długi product placement? Nasze zrobił auto auto promocja.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Autopromocja dla panie prezesie uokiku tutaj. Świadoma nie zaplanowana autopromocja no bo on gimnazjum.

Piotr Chodosz

Ale, ale właśnie zauważam, wiesz ludzi. Którzy jeszcze miałem w pierwszym odcinku tego podcastu. No nika tak durá też tam gdzieś gdzieś gdzieś razem staramy się różne rzeczy tam działać i ona uciekła z pierwszego Master minda, bo się przestraszyła tego, że być może. Nie wiem, czy słucha się w to, co mówią inni, albo będzie musiała powiedzieć coś o sobie. Dopiero to przełamanie się takie w sensie, jakby to nie jest nic strasznego porozmawiać, jakby spróbować. No też nie chcę za dużo takich jakiś górnolotnych słów używać, ale jakby obejrzeć się w innych?

Adam Sornek | Toga bez wroga

China pewnie.

Piotr Chodosz

Zużyciach tak, czyli jakby no w innych mrówczy w sieciach tak to nazwijmy i dopiero wtedy jakby możesz zobaczyć wartość sam zresztą robić to Master mind, nie więc mniej więcej wiesz wiesz o czym o czym ja mówię? Mastermind takie robocze nazwanie spotkań ludzi, którzy jakiś tam w temacie chcą rozmawiać niż za do końca taki literalny mastering. No bo.

Prelegent 3

To jest takie.

Piotr Chodosz

Spotkania jakby ludzi zarządzających czy prawników, którzy chcą się rozwijać tam dane i w danej. Dobrze, Adam skończył jakby tę dygresję, ale tylko ostatnie jeszcze przed tymi pytaniami z kartki. To jest jedno jeszcze pytanie, czym jest w miarę krótko, jakbyś mógł, żeby słuchacze sobie mogli też zapisać, albo tam zacząć pracować? Czym jest wizja i czym jest misja dla kancelarii i dla człowieka? Mhm, no u mnie w ogóle kolejność tych 2 jakości jest taka, że jest najpierw misja, potem jest wizja.

Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest coś? Co wypływa częściowo z tożsamości tożsamość wypływa z kolei z wartości. Zaraz podam przykład, misja to jest coś, co co robimy ponad osobowego. To jest jakaś intencja ponad osobowa, która realizuje się w organizacji. I w tym sensie, no ja mogę mieć swoją misję indywidualną, moją misją indywidualną jest edukowanie ludzi. Przykładowo. A mi się organizacji jest coś, co wypływa tak jak to wcześniej przy tych mrówkach mówiłem jakby suma mrówek to nie jest misja mrówek to nie jest suma misji wszystkich mrówek. Tylko to jest to, co się ujawnia na skutek realizacji misji przez wszystkie mrówki, więc misja jest to pewien pewien pewna pewna intencja. Za którą podąża organizacja czy człowiek? Która się w nim ujawnia? Jakiś taki głęboki, wynikający z tożsamości z wartości cel? Ale wizja to jest coś ponad jednostkowego, ponad osobowego. To jest globalna intencja. Dla niektórych wizja już jest w ogóle kategorią duchową z zakresu duchowości. Zresztą misja też może być kategorią z zakresu duchowości. Natomiast wizja już jest ponad osobowa trans personalna i to jest globalna intencja, jakby to nie jest patrzenie z poziomu jednostki, tylko jest to patrzenie z poziomu. Pewnego procesu, do którego na przykład zmierza cały świat. Wizja wizja może być. Misją może być. Szerzenie dobra. Mi się przypomina ksiądz Kaczkowski, gdy myślę o misji. I Przepiękna Ekranizacja pod tytułem Johnny. Polecam film każdemu prawnikowi i zawsze na na spotkaniach, mimo że nie są osobą w takim polskim znaczeniu wierzącą i praktykującą, to mam ogromny szacunek do człowieka, który w tym filmie jest pokazany i do twórców tego filmu, bo pokazuje człowieka z mis. A wizją na przykład może być miłość. Przykładowo globalna intencja to miłość, że Wszystko zmierza do miłości, że każdy człowiek ostatecznie dociskany do ściany. Po to już by odkryć miłość i nauczyć się kochać siebie i innych. I oczywiście brzmi, to mam wrażenie. W świecie prawników może brzmieć górna. Nie, ale to jest bardziej opowieść o mnie. Każdy potrzebuje za pomocą różnych pytań, które zadaje na sesjach, albo może to zrobić indywidualnie, odczytując sobie ten temat, bo przecież publikacji na ten temat jest sporo. Każdy może sobie to odkryć i zdefiniować sam. Często dzieje się tak, że. Misja czy wizja ujawnia się w trakcie wykonywania innej misji czy wizji, którą wydawało nam się, że jest tą naszą misją i wizją ostateczną, a potem na skutek naszej pracy. Naszego podążania ze sobą okazuje się, że odkrywają się w naszym życiu kolejne pokłady, które nas zapraszają do czegoś do czegoś jeszcze innego i teraz, no na przykładzie. Bo najlepsze są przykłady. Jest postać, którą, która dla której sprawiedliwość jest ważna. No i taką postacią może być? Robin Hood. I teraz tak wartością jest sprawiedliwością Robin Huda. Najpierw wartości jest człowiek, dla którego sprawiedliwość jest wartością. No to teraz jaka jest jego tożsamość? Moją tożsamością jest bycie rabusiem. Leśnym albo wiejskim rabusiem Robin Hood albo janosik. Można sobie tutaj poszukać swoich swoich właściwych odpowiedników. To jest moja tożsamość. Jaką mam misję? Zabieram bogatym i oddaje biednym. Jaką mam wizję? Co jest ponad osobowe, ponad jednostkowe? Jakie jest globalny cel? Globalna intencja tego tego tego świata albo tego uniwersum jakby albo można jakby tutaj jeszcze szerzej mówić, w czym w ogóle jesteśmy, albo tej kwantowej zupy o. I to może być dobro, to może być miłość. To może być samorozwój, to może być przetrwanie. Zobacz, ty pięknie mówiły, że ja miałam się do tego odnieść, a nie chwyciłem. Znaczy chwyciłem to, ale zapomniałem o tym powiedzieć, że misją organizacji może być przetrwanie organizacji. Albo wizją organizacji może być przetrwaniu organizacji. Na na umino sesjach często wychodzi taki temat, że nagle prawniczka częściej prawniczki szacun dla prawniczek odkrywa, że ona chce tworzyć fajne miejsce pracy do wzrostu i rozwoju ludzi, którzy przychodzą i to już jest naprawdę ********* miejsce, gdy człowiek. Tak zaczyna na to patrzeć, bo on wychodzi ponad to jednostkowe ponad to egoistyczne ja. Czyli to jest misja stwarzam miejsce do rozwoju dla innych. A wizją może być na przykład dobro ludzi, bo to jest ponad jednostkowe. To jest jakaś globalna intencja, która w tym w temu temu towarzyszy, więc tak, tak, tak ja to postrzegam. Robin Hood jest dobrym przykładem, dlatego, że mam prawników, którzy często przechodzą i odkrywają, że. Oni chcieli robić dobro, a oni tylko zarabiają kasę i ganiają od kilku lat za tłustymi klientami za pozyskiwaniem tłustych klientów. Mhm, ja im mówię. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to dobre robiła. Robił jak dobrze wycenić usługę dla klientów tych tłustych. Tych biznesowych. To może część marży z tych klientów? Przekazać tym biednym i możesz być jak Robin Hood. Możesz wtedy prowadzić sprawę? Pro Bono. Możesz wtedy EE niżej wycenić sprawy dla klientów, których nie stać na rzetelną obsługę prawną na rzetelnym poziomie, bo nie mają takich pieniędzy. Po prostu więc możesz trochę zabrać bogatym. Żeby oddać biednym i żeby na tym wyjść też na swoim, żeby nie być strawną stratnym.

Prelegent 3

W tym.

Adam Sornek | Toga bez wroga

I to jest częsty temat w ogóle u prawników, jakby jakby dlatego w to gaby z wroga w tym logo w cieniu są są ci superbohaterowie w pelerynach, bo to istotnym czym się różni janosik od Batmana na przykład który jest superbohaterem w pelerynie to mniej więcej chodzi o to samo. Są silni skrzywdzeni. Więc trzeba trzeba umieć znaleźć jakiś słodki środek. Globalną intencją może być Złoty środek, czyli poszukiwanie równowagi. Na poziomie wizji. Złoty środek, więc ja równoważy sprzeczności, równowagę dual lności w świecie.

Piotr Chodosz

Szukam złotego środka po to, żeby wyrównywać. Jeden z przykładów. Oczywiście śmiesznym, a żeby tak słuchacza, to lepiej im to zobrazować. Czy czy czy zgadzasz się z taką z takim opisaniem wizji i misji, które mówi nam, że jakbyśmy sobie wyobrazili taką oś czasu, to wizja? Jest na końcu tej osi czasu. Mhm a misja jest pewnym punktem startu w sensie jakby wystartowałem kancelarię. Oczywiście od tych punktów startu może być właśnie dzięki. Na przykład też twojemu temu programowi kilka, ale to jest jakby taki, jakby moja misja odpowiada na pytanie, po co to robię? A wizja jakby do czego zmierzam, nie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Do czego to zmierza? Nawet co robię, nawet nie ja, tylko No wiesz, przy indywidualnej osobie ja, ale jeżeli jest organizacja, to do czego to Wszystko znów czego to Wszystko zmierza? I teraz jest też taka ciekawa, ciekawe nie wiem czy co narzędziach stosujesz to trochę warsztatu. Możemy zdradzić, że można w tej.

Prelegent 3

Znaczy zmierza.

Piotr Chodosz

W tej wizji przeszłości, która chce być moja organizacja, albo ja zacząć żyć już dzisiaj. Znaczy, ja mam wizję, jakby do czynienia Jestem Robin Hoodem współczesnym i mam wizję czynienia dobra. I w tym. I to ma być w przyszłości. Na przykład daję sobie 5 lat 10 15 lat. Strzelam nie że, że chcę, żeby to dobro się pojawiło za jakiś czas. No bo jakby Miss moja misja jest żeby je czynić, ale wiesz to jakby dążę cały czas do tego dobra nie? Czyli jakby mam takie poczucie, że cały czas dążę do do, do tego do tej wizji, a zabawa polega na tym. No, ja już dzisiaj działam w tej wizji przysz.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No tak no bo to jest jak z rzucaniem palenia, dopóki mówisz sobie, że rzucisz jutro tam i rzucasz, nigdy więc co cokolwiek chcesz zrobić, to realizuje się to w tej własnej chwili, w której jesteś i w tym sensie wizja możesz traktować jako cel wszystkich celów i ostateczny cel. Ale żeby to w ogóle się mogło zrealizować i ziścić, no to potrzebujesz w działaniu tu i teraz już to robić. I w tym sensie to ma sens, bo jak sobie to nazwiemy i zdefiniujemy i odkryjemy, co jest to naszą wizją, to my możemy wtedy w tu i teraz zacząć działać już w tej wizji już w tej wizji tak jest, jakby siejemy ziarna podlewamy kiełkują, czasem robimy 3 kroki w tył, potem 2 w przód, potem 3 w tył, ale nagle 10 w przód i per saldo jesteśmy cały czas bliżej tego do czego zmierzamy, dlatego że. Jesteśmy ze zdefiniowaną i odkrytą i misją, i wizją, dobrze?

Piotr Chodosz

To dygresję zakończyliśmy właśnie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

54 minuty.

Piotr Chodosz

To kim jesteś? Powiedz?

Adam Sornek | Toga bez wroga

O ja cię. Kiedyś na to pytanie odpowiadałem tylko przez pryzmat moich kompetencji zawodowych. Dzisiaj myślę, że Jestem. Istotą w drodze na drodze. Człowiekiem, który się samo doskonali, który popełnia mnóstwo błędów, który stara się wyciągać z tych błędów wnioski, być w takiej wyrozumiałości i czułości wobec siebie za te błędy.

Prelegent 3

Nie lubię.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Mimo że czasem są są większe, trudniejsze i bardziej bolesne. Więc Jestem samoo odkrywaniu siebie w samo definiowaniu siebie w samorozwoju siebie w samodoskonaleniu. Czym Jestem? Jestem, Jestem istotą na drodze człowiekiem na drodze, który kroczy w jakąś stronę, idzie w jakimś kierunku. Bardziej z zaproszenia świata i z tego, co co się wyłania na tej drodze niż z jakiegoś takiego uciążliwego i mocnego. Akcentowania woli. Bo to się w moim życiu, jakby nie sprawdziło na dłuższe mety jakby tam, gdzie ja z głowy Wszystko wybierałem i tylko z głowy i nie byłem w kontakcie ze sobą, to tam wcześniej czy później właśnie waliłem głową z mur, więc jest tu trochę tego, o czym czasem sobie w kuluarach rozmawiamy na rowerze czy czy na kawie czy czy czy na piwie czasem. Jest jakiś element, takiego też poddaniu się temu, że życie trochę wie, co ja mam do zrobienia. I mimo że mogę chcieć operować przed tym, to to życie. Jednak mi pokazuje drogę, którą mam iść i to jest nam racjonalnym Europejczykom. Naprawdę trudno odkryć i zrozumieć, ale po czterdziestce. Już wyjścia powoli nie ma i dlatego ci 50 latkowie, o których mówisz w twoim programie, bo bo kryzys wieku średniego mocno ora przez życie. Dlatego oni już są bardziej skorzy do tego, żeby słuchać innych, żeby być otwartymi na inne wzorce na inny sposób myślenia, funkcjonowania i potrafią wybierać. Od od odsiewać ziarno od plew, jakby to ktoś powiedział, czyli chwytam, co jest moje i dla mnie, a co jest zupełnie nie dla mnie.

Piotr Chodosz

A jak? Kim przykład podałbyś słuchaczom, który pokazałby proces samodoskonalenia. W twoim przypadku.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No, to jest każda chwila mojego życia, tak naprawdę. No cały czas w moim życiu pojawia się całość, co mnie zaprasza do jakiejś pracy. Pojawia się na przykład człowiek, który jest mocno sceptyczny w moim życiu i obserwuje go. I myślę sobie, ja też to mam i też potrzebuję coś z tym zrobić. No bo skoro widzę w tym człowieku ten sceptycyzm i i myślę sobie Boże, jakie to musi być dla niego trudne? Ale z drugiej strony zaczynam się sobie przyglądać. A gdzie ja Jestem taki sceptyczny i że ja sobie coś odbieram przez ten swój sceptycyzm, więc w zasadzie jak się o czym szeroko otwarte. To można wszędzie znaleźć drogę, która cię zaprasza do do odkrywania siebie i samodoskonalenia siebie. Czyli stołowania się z każdym dniem. Może nie tyle lepszą wersją siebie, bo bo trochę nie lubię tego takiego nowo rozwojowego gadania. Już, że stajesz się lepszą wersją siebie. Albo jakby stajesz się bliżej siebie. Bo my jako małe dzieci, to myślę, raczej nie ludzi my ze sceptycyzmem tylko z otwartością z radością z przyjmowaniem świata, takim jakim jest. Z wycofywaniem się, gdy jest nam w czymś im wygodniej i trudno i i chowaniem się do siebie i i zabieraniem siebie do do swojego bezpiecznego miejsca, a na skutek dorosłości różnych wzorców kulturowych to po prostu tracimy. Więc więc samodoskonalenie to bardziej powracanie do siebie niż szukanie najlepszej wersji siebie. No to najlepsza wersja nas gdzieś w nas cały czas jest i czeka.

Piotr Chodosz

Mhm czyli ale dobrze bo tak bo mm. Będziemy się jednak tą tą tą listą pytań 4 godziny. Tą listą pytań. Czego chcesz?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Czego chce? No to jest to jest mocne pytanie. Nie przygotowywałem się do tych pytań, mimo że widziałem.

Piotr Chodosz

Mały, ale jest przekonanie. Pamiętasz, jak rozmawialiśmy przed przed rozmową? Mówisz Kasia, nie muszę przygotowywać, dzwonię mówi tak.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Miałkich, muszę nie, bo ja wiesz jakby odpowiedź przyjdzie albo przyjdzie to, że nie mam odpowiedzi. Wiesz co chc? Zdaniem jest tak, że warto chcieć, ale w pewnym momencie życie się odkrywa, że że to chcenie jest zawsze zawsze głodne. Że, że jest zawsze głodne i teraz jak chcemy i dostajemy to jesteśmy zadowoleni, a jak chcemy i nie dostajemy, to jesteśmy sfrustrowani, więc bardziej Jestem w podążaniu za tym, co mi się w życiu gdzieś tam otwiera. Odkrywa. Mimo że czasem mega boli, bo to są też kryzys, to są to są żałoby rozstania i różne tego typu sytuacje. Bo to nie chciałbym definiować za bardzo tego, czego czego chce. Robię to, co czuję, że potrzebuje robić i że powinienem robić to na pewno. Czy tego chce, skoro to robię, to tego chce. Czy to będę robić za 10 lat? Nie wiem, gdzie mnie poprowadzi życie, więc nie wiem co będę robić za 10 lat, więc robię dzisiaj tu i teraz i wiem, że mam to robić bo bo dostaje sygnały ze świata że mam to mam to robić. Mógłbym powiedzieć że chce spokoju. Że lubię spokój, stabilność, porządek, uporządkowanie, natomiast też mnie świat cały czas uczy, że co tak nie działa. Bo spoko. Pokój i idzie w parze z niepokojem równowaga z brakiem równowagi i stabilność z brakiem stabilności, a z uporządkowania. Nim idzie gdzieś w tle Chaos? No bo możesz sobie wybudować piękny dom? Pomalować go, ale woda powietrze rdza to Wszystko działa, więc każdy porządek ostatecznie zmierza znowu do chaosu. I w trakcie tego chaosu znowu trzeba zniżać do samo uporządkowania, więc Wszystko jest w takim tańcu przeciwstawnych sił. My jesteśmy uczestnikami tej tej prasy, nawet nie walki, tylko tej pracy przeciwstawnych sił. Bo cokolwiek w naszym życiu się dzieje, to zawsze jest to najpierw Chaos, a potem uporządkowanie, a później dzieje się coś innego i znowu jest Chaos i znowu uporządkowanie pranie musisz prać. Zawsze mówi, że majty trzeba prać, masz wyprane, wiesz, aż wyschły z zadziałałeś, podnosiłeś i znowu pranie. Jakby to jest? Mówienie o spokoju jest też trochę złudne, bo. Nie ma spokoju bez niepokoju. Jego musi powstać stanie pokoju, żeby odkryć, że się jest spokoju. Dlatego myślę, że że chciałbym tak najbardziej. Akceptacji tego wszystkiego, co się wydarza i umiejętności bycia, w tym odnajdywaniu się, w tym nawet jeżeli to jest trudne tak to tego chcę słuchaczom tylko tutaj takie pytanie retoryczne zostawię.

Piotr Chodosz

Wyciągnięte z wypowiedzi Adama Adam powiedział, robię to, co czuję. I ktoś powie ha, ależ mi odkrycie robię to, co czuję, ale to jest odkrycie. To jest odkrycie i przy braku świadomości, jak ktoś mówi, robię to, co czuje, to powie, a tam takie pieprzenie. Ale jeśli ktoś ma świadomość, jeśli ktoś tam zaczął grzebać i próbował dojść do siebie. To odpowiedź na pytanie, robię to, co czuję, to jest to jest potężna zmiana jakościowa w życiu to tylko tak dla słuchaczy mści się zastanowili czy wyrobi. Się to co? To co czujecie?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Kiedy to robić? Jakich zak ja? Jak jak w relacjach do innych robicie to co czujecie, a nie to co jest od was, jakby tutaj oczekiwane przez wszechświat dokładnie jeżeli Piotrek hadasz na sesji, którą z Tobą prowadzi, daje ci różne wskazówki, co możesz robić, żeby twoja kancelaria była rentowna? A ty tego nie robisz, to najprawdopodobniej nie robisz tego właśnie dlatego, że tego nie czujesz, mimo że głowa chce to. Robić wiesz na poziomie intelektualnym, że należy to robić. Wiesz, że Piotr ma rację, ale ni huhu nie rusza, bo bo nie czujesz tego. I dlatego gwałcenie ludzi pisaniem postów na linkedinie. Jeżeli oni tego nie czują, jest bezsensowne. Albo robieniem rolek na Instagrama jest bezsensowne. Jeżeli ci ludzie tego nie czują, ja polecam podcasty Marty niedźwieckiego. Gdzie te tematy głębokiej psychologii człowieka są porozkładane na czynniki pierwsze i ona wyraźnie, jeżeli się w słuchacie, opowie wam o temacie tego jak my jako dzieci na skutek traum i trudnych wydarzeń to rzucamy swoje ciała i czucie, przez co przez większość życia niektórzy do końca życia. Żyjemy tylko głową i tym, co głowa nam podpowiada. A głowa, czyli nasz intelekt, nasz nasz umysł czy zwał jak zwał, jest wiecznie głodna. Przez głód, którego się nie da zaspokoić, bo nie mamy kontaktu ze sobą, gdy zaczynamy mieć kontakt ze sobą, to wybieramy jedzenie, które nam służy. Relacje, które nam służą. Jeździmy na wakacje, tam, gdzie się dobrze czujemy. Zaczynamy decydować o tym, że w pewne miejsca nie pojedziemy. Nawet możemy zacząć odmawiać udziału w imprezach, które wiemy, że skończą się 4 litrami wódki, 2 litrami whisky i porannym kacem, bo nagle jesteśmy w kontakcie ze sobą i myślimy sobie kurna, ale ja się przecież źle czuję. Przez to wczorajsze chlanie. A czułem się przez 2 tygodnie ostatnie dobrze, więc zaczynasz czuć się czuć, jak zaczynasz się czuć to trochę łatwiej ci w życiu podejmować decyzje, co ci służy, a co nie. Trudna jest ta mowa w każdym.

Piotr Chodosz

Razie pytanie trzecie. Bardzo proste jedno zdanie owa odpowiedź, Adam, skąd wziąć czas? No godzina i 5 minut minęła więc skąd wziąć czas? Ale spróbuj tak złapać taką syntezę, żeby żeby nam wiesz, znowu dygresja nie wyszła na 55 minut.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No k mówisz, że roz lekam no taka moja natura?

Piotr Chodosz

Nie tego nie powiedziałem. To jest twoje przekonanie, że tak dotacja.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Skąd wziąć czas? No masz czas, każdy ma czas czy nie ma skąd brać, jakby to to to to jest to jest do wzięcia to tak jakbyś mnie zapytał, Skąd wziąć powietrze do oddychania? No jest. Po prostu jest. Inna rzecz jest, jak oddychasz, jak gospodaruje z oddechem, jaką masz uważność na odd. Bo niektórzy twierdzą, że że w ogóle umiejętne zarządzanie oddechem już jest kluczem do szczęśliwego życia i że to wystarczy, że człowiek, który ma bardzo dużą uważność na oddech i na aparat oddychania i na to jak oddycha, jak się dotlenia jest w stanie osiągnąć szczęście bez żadnych czynników zewnętrznych. Polecam książki na temat oddechu. Można sobie tu posprawdzać. Niektórzy twierdzą, że. Że oddech jest świętym graalem. Takie książki też czytałem, czyli wdzięczność z oddechu. Że wdzięczność realizuje się między innymi wdzięczność i miłość, realizuje się w oddechu i w kontakcie z oddechem. No, ale to wiecie, to jakby tylko dygresja znowu miało być bez dygresji i czas są powszechnie dostępne. Pytanie, co z tym robisz? Jeżeli masz kancelarię? I cały twój czas. 90 jego procent idzie na klientów. I niech sprawy. I przez to masz trudności w życiu rodzinnym, ale też twój marketing i pozyskiwanie nowych klientów nie działa. No to przecież nie dlatego, że potrzebujesz więcej czasu tylko dlatego, że źle wykorzystujesz czas, który masz. Dojrzeli 80 90% czasu, który masz do dyspozycji poszło w klientów. To twoja kancelaria nie będzie się rozwijać. Bo nie nie gospodaruje z czasem, które masz. Po to, żeby budować jakąś strategię pozyskiwania klientów. Budować, być może produkty związane z tym lejki Sprzedażowe i TPITD.

Piotr Chodosz

Więc czasu nie ma skąd wziąć tak jak nie ma, powiedzmy czemu czemu? Na 10 zapytanych prawników 9 odpowiada, że nie ma czym oddychać.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Ok powietrza. Skąd wziąć? Albo są nieświadomi, są we śnie są w kołowrotku. No jeżeli wchodzisz do kołowrotka kołowrotka kołowrotku, wchodzisz tam tak jak chomiczek i zasuwasz to nie masz czym oddychać. Do zasuwasz i nawet nie nie przyjdzie ci do głowy, że musisz się zatrzymać. Przecież temat odpoczynku. Temat nic nie robienia dla prawników jest najbardziej absurdalnym tematem na świecie. Czy to jest w ogóle niedopuszczalna sytuacja, żeby odpoczywać? I nic nie robić. Przecież nie Żyjesz po to, żeby odpoczywać. Więc tak to tak. To niestety tak to niestety działa. Prawnicy twierdzą, że nie mają czasu dlatego, że sobie po prostu źle poukładali swój czas, który mają do dyspozycji. Jakbyśmy sprawdzili, bo w każdym telefonie są teraz statystyki siedzenia przed ekranem telefonu i szpanowania w social mediach. To chyba byśmy zdziwili się, jak bardzo ci prawnicy mają czas, który zaprzeproszeniem zanoszą do toalety i razem z pozostałymi różnymi odchodami spuszczają w kiblu bezpowrotnie tracąc go raz na zawsze. Gdyby prawnik dobrze wykorzystał 8 godzin swojej pracy w ciągu dnia, dobrze mądrze. Umiejąc też delegować. I umiejąc ufać innym ludziom, że oni też mogą zrobić dobrze, to byłby i zrównoważony pod względem u r LIFE Balance. Idą interes prosperował zresztą pięknie o tym pisze Aneta pacyk upale wska w książce być prawnikiem, gdzie ona mówi, że. 4 5 godzin wystarczą dziennie. Naprawdę? Przy dobrych stawkach, dobrej renomie, wypracowaniu swojego nazwiska albo Marki swojej kancelarii albo Marki osobistej, czyli swojej twarzy. Jesteśmy w stanie pracować mało. Oczekując za to, co WI tego godnego wynagrodzenia. I mając przy tym czas na na rzeczy kreatywne, bo jednak marketing s pracą kreatywną w części części No oczywiście no, ale jak mamy dostęp do kreatywności, to też mamy dostęp. Do innych jakości niż te, które są w codziennej prawniczej turce. Gdzie są rozprawy, rozmowy maile umowy, pisma procesowe i tym podobne. No tutaj na pewno warto rozróżnić czas mrówki nazwijmy ją, żeby nikogo nie obrazić, bo nie jest to moim celem, ale takiej, która sobie buduje jakby pół świadomie, albo może świadomie to mrowiska mrówki, które jakby zarządza tym.

Piotr Chodosz

Jedno wczoraj się przechadzałem po markecie w otwocku i napotkałem na taką rozmowę 2 pracowników i jedna z pań mówiła, że o. Jutro będę miała urlop i w ogóle się strasznie z tego cieszę, no i powiedziałem tym młodym ludziom. Jedno zdanie, które mi bardzo dużo w. Też daje do myślenia, że odpoczynek to jest obowiązek, a nie przywilej. Czy ty masz obowiązek odpocząć, a nie? Pracowałam 30 dni, to teraz mam taki sobie przywilej, że sobie odpocznę. No właśnie nie ty, jakby powinieneś powodować, że twoje odpoczywanie tylko w dobrym rozumieniu tego słowa jest twoim obowiązkiem, bo nie wypoczęty ten prawnik zmęczony uty rany upaćkany w tych jakby różnych rzeczach i też staje się nieefektywny, straci energię o energii, też rozmawialiśmy, bo jedna jednym z moich tych właśnie spotkań klubowych. Padło takie dosyć się dajmy Odre sformułowanie, że czy my w ogóle rozmawiamy o o zarządzaniu czasem czy bardziej zarządzaniu energią w tym czasie to są jakby wymienne mogą być wymienne jakby jakości jak ty to mówisz? Tak. Ale właśnie. Obowiązkiem twoim jest odpocząć drogi słuchaczu, a nie przywilejem.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No ja ja ja mam takie skojarzenie jak uczyłem się prawa Konstytucyjnego. To tam z konstytucji są prawa i wolności obywatelskie. Wolność jest czymś, co przysługuje człowiekowi bez względu na inicjatywę ustawodawcy. A prawo jest. Czymś, co mu ustawodawca nadaje, bo może mu nadać, a nie musi mu nadawać. Czyli jedno jest dane, a drugie należy się jak psu buda ja myślę, że odpoczynek jest wolnością. I jedni mogą go traktować jako Prawo i jako obowiązek, ale jest wolnością i jakby nasza mądrość wewnętrzna decyduje o tym, czy my z tego odpoczynku korzystamy, korzystamy czy nie prawnik, który nie odpoczywa. Jest zamęczony, idzie mu coraz trudniej. Zaprasza go taka instytucja, która nazywa się wypalenie zawodowe i depresja i i i jakby albo zaproszenie przyjmuje, albo nie jeżeli nie włączy świadomości, nie zacznie zarządzać sobą w czasie czy swoją energią w czasie. To już wypalenie zawodowe przyjdzie. No ale to jest taki dobry czas, jak przychodzi wypalenie zawodowe, bo wtedy już nie ma wyjścia. Głowa jest roztrzaskana o ścianę i przychodzi czas jak ty to to ładnie nazwać nawrócenie.

Piotr Chodosz

To jest twój twój twój do olejka, taki gorący lit wtedy mówiąc tak trochę śmiejemy się trochę z sami z siebie też.

Prelegent

Nie wiem.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Dla mojej klienci to to są głównie klienci, którzy. Którzy są w jakimś kryzysie o tym rozmawialiśmy w poprzednim odcinku z reguły są albo w drodze do wypalenia, albo mają już pierwsze objawy wypalenia. Albo zaprzeczają, że są w drodze w. Do wypalenia a. Widzę, że są i słyszę, że są. To to jest. Jakby natura rzeczy do mnie, do mnie osoba, która uważa, że Wszystko jest super, nie przychodzi, ale czasem ktoś przychodzi. Twierdzi, że Wszystko jest super, ale i tak. Wiadomo, że nie jest.

Prelegent

Znamy to.

Piotr Chodosz

Takie są tak takie osoby także tutaj ta fasady są są naprawdę takie bardzo ciekawe. Yy, Dlaczego nie delegujemy?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo się boimy, bo nie ufamy, bo EE, bo uważamy, że Wszystko zrobimy najlepiej, bo jesteśmy perfekcjonistami.

Piotr Chodosz

To nie ma nawróceni.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo bo nie mamy zaufania do siebie. Nie mamy zaufania do innych? Ale w tym braku zaufania do siebie i tak jest taki głos, który mówi, ja zrobię najlepiej. No i nikt nie napisze tego tak dobrze jak ja.

Prelegent 3

KA jak?

Piotr Chodosz

A jak się zachowuje człowiek, który nie delegował, a zaczął delegować? Co się dzieje w jego procesie myślenia wzorców myślenia? No no.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Na początku pojawia się na pewno opór. Ale jeżeli już zaczyna to robić, no to już przekracza pewien próg. Pewien pewien dotyka pewnego procesu wtórnego, więc zaczyna się kontaktować z trudnym. I jeżeli wytrwa, będzie to obserwować, to nabierze i zaufania. I takiej takiej zdolności do delegowania i oddawania. Ewidentny proces zarządzania zmianą czy jest ewidentnie proces zarządzania zmianą w poprzednim podcaście tym tydzień temu, gdzie ty byłeś gościem o tym rozmawialiśmy o etapach zmiany, o tym, że jest kryzys gniew zaprzeczanie, depresja i tak dalej. To Wszystko dotyczy również procesu zmiany. Związanego z delegowaniem na początku jest **********. Trudno chciało mówi nie wzorzec mówienie, ale kroczek po kroczku, próbując to zmieniać i małymi krokami oddając kawałek swojej pracy innym, możemy zacząć zauważać, że o to jednak działa. To jest słuszne. Ja tak miałem z pierwszym aplikantem w kancelarii i też mi trochę czasu zajęło, zanim miałem już taką pewność, że mogę wysłać pani pani aplikant CE. Wszystko łącznie z apelacją w jakiejś ważnej SP.

Piotr Chodosz

Dziękuję. Wielce prawdopodobne jest to, że w tym samym czasie nie da się równocześnie jednocześnie dokonywać zmian i ich nie dokonywać. I ja miałem ostatnio właśnie tego klienta, który sobie wdrażał ten program. Wiesz ten do zarządzania kancelarią do obsługi kancelarii i staram się uświadomić mu, że jesteś w procesie zmiany. To ten trochę poboli, bo to jakby nie jest miła, to nie ma być miło do końca. Nie zgłosiłeś się do mnie z wieloma problemami, które z pomocą technologii mogę ci pomóc starać się pomóc, rozwiązać, ale to poboli trochę, bo to mała tam organiz. No na tyle zabolało, że jednakowoż nie nie podjął człowiek, jakby próby, nawet jakby zmiany swojej go tutaj myślenia działania. Wzorców myślenia, czy nie nawrócił się z tak do końca odpowiedzieć. Stąd też taka ciekawa lekcja, bo oczywiście nie każde to już się trzymamy tego słowa, nawrócenie myślenia, zmiana wzorców. Je musi okazać się jakby taką wartościową i korzystną też można cię chyba wkopać w różne różne tematy, choćby nawet to nie wiem. No myślę sobie teraz w tej technologii. Tak, no można też też masa wiesz wdrożeń i kończy się jakimiś różnymi porażkami. Tak na przykład no bo i na. Akurat wiesz, próbujesz wybrać jakiś soft do zarządzania kancelarią, zrobisz to po łebkach, bo słuchasz samorządu, że jest tylko jedną właściwe rozwiązanie z niego skorzystasz to Wszystko.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Była ty.

Piotr Chodosz

Ciekawe, bo nie Jestem w tym samorządzie. I i nie płacę przymusowej subskrypcji na na rzecz tego samorządu, ale patrząc na wizję. Kancelarii, które są częścią. Tego samorządu wydawać by się mogło, że jakby. Tak jak gmina gmina to my miasto to my i należałoby oczekiwać, że to miasto i ta gmina będzie działała na rzecz naszej wizji no. Tylko tyle w tym mieście. Nie Jestem w tym, nie Jestem w tym i to może byśmy jakby ukrócili ten temat, to ja ja ja jednak się chciałem odnieść. No to zobacz, Piotr, Przychodzisz do miasta, ale dostawca wody jest jest. Ja nie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Wywóz śmieci w zasadzie, no nie? Jak tam jest konkurencją, ale no z wersja no jest jeden.

Piotr Chodosz

To się za no już przymusową subskrybujesz?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Cena wywóz śmieci z dostawę wody z wodą. Tak tutaj jest jakby w tym przykładzie, do którego ty lubisz wracać jest troszkę inaczej, bo ktoś mi mówi, mamy dla ciebie tutaj preferencyjne warunki i rabaty, ale ja dalej mogę wybrać jakby mam rozum i wolną wolę, więc mogę sobie po. Być, a wiecie co? Gdzieś to mam ja sobie wybiorę. Nie wiem, nie chcę tu podawać nas innych Marek i produkt placement no ale ale mogę sobie.

Piotr Chodosz

Ok.

Adam Sornek | Toga bez wroga

I wiele greka i zeton będziemy mieli mapę ligota Chu na brachu to to to wtedy możemy powiedzieć, więc jak ktoś jest nieświadomy i podąża za za TIK tokiem i instagramem i tylko kopiuje inny. Niech jakby nie szuka w tym swojej indywidualności, bo ja nie mam nic do tiktoka i do Instagrama. Tylko chodzi mi o to, że jeżeli tylko powtarzasz innych to nie ma w tym Twojej jakości i właśnie tego kim naprawdę jesteś. No to dla takich może być ten soft nie zdali 10 zł czy 20 co to za pieniądze? Wrzucę tam dane swoich klientów i swoje sprawy. Często ze świadomością, że przeniesienie tego potem gdziekolwiek indziej też jest masakra i że to jest to taka decyzja, która może być bardzo, bardzo kosztowna. No ale komuś może ten soft pasować tak, a ktoś inny powie, ja Jestem świadomym użytkownikiem jase przedstawiałem 9 z rozwiązań i mnie 9 10 20 zł jakby nie nie satysfakcjonuje a ktoś inny powie. To jest super cena za super soft, ja to biorę więc dajmy dajmy ludziom dajmy ludziom jak.

Piotr Chodosz

Dajmy ludziom, wolność, wolność.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Perfekcji płacenia, no nie zadecydowanie czy chcą zarekomendowany oprogramowanie? Nie.

Piotr Chodosz

Jasne autorytetach tutaj też chwilę porozmawiamy, bo myślę że ten temat dotyczy tych EE tego tematu również. A powiedz mi? W miarę krótko, jakby się udało mm. Mm znaczy nie, czyli jeśli nie deleguje słuchaczu, chcesz zacząć delegować, to skup się na tym poznaj. Czym jest proces zarządzania zmianą, bo to cię czeka na bank na 100% no na pewno na początku boli.

Adam Sornek | Toga bez wroga

To to to to takie przykłady mi przyszły do głowy, bo już my mówimy prawnikom o prawnikach i dla nich to może być niezrozumiałe, ale dobre są takie obrazowe przykłady z innych dziedzin, które prawnicy znają. Jak wchodziłaś, wchodziłeś pierwszy raz na rowerek z tatą. To było ********** niekomfortowo i niewygodnie i chciałaś z tego rowerka jak najszybciej zejść, bo to jest niewygodne i złe. I na tym polega w delegowanie, że wchodzisz na ten rowerek i za pierwszym razem myślisz sobie około czy czas skończyć i spierdzielić stąd, nie zwłaszcza jak tatuś czy mamusia, bo to różnie mogło być. Nie jest do końca wspierających w tym uczeniu cię na tym rowerku. Ale drugie wejście na rowerek, trzeci, czwartej i nagle okazuje się, że na tym rowerku hula asz tak tak samo jest ze. Uczeniem się nowego języka. Człowiek przychodzi naturalnie są tak uczysz się jakiś słów jakiejś gramatyki angielskiej albo nie daj Boże, Niemieckiej i ********** się z butów i masz ochotę uciec i to jest właśnie ten cały proces zmiany, o którym mówi Piotr przechodzisz od pewnej strefy komfortu do czegoś ********** niewygodnego.

Piotr Chodosz

Z czego chcesz uciec, ale dobrze wiesz, że jak wytrwasz w tym niewygodnym, to później okaże się, że to jest Twoje niebo. Trening sportowy działa tak samo, żeby jeździć już na rowerku. To wcześniej trzeba było się kilometrów na pełzać kilometrów wiele razy przewrócić, postawić dziesiątki setki pierwszych kroków, trzymać się szafy i i stawiać nieudolne, nie bardzo nieudolnie pierwsze kroki. No i przede wszystkim na początku to trzeba było jako dziecko. A przypominam sobie teraz moje akurat yy moją latorośl. Podnieść w ogóle pierwszym ruchem takiego niemowlaka to jest w ogóle podnieść głowę w sensie wiesz, musisz mieć przy ruch podniesienia głowy do góry, żeby coś zobaczyć. Jakby jak świat wygląda. Natomiast często prawnicy są w pozycji głowę, która w której jakby oni S. Wiesz, to to jest tak, no moja małżonka też jest prawnikiem i.

Prelegent 3

Nie obciążający.

Piotr Chodosz

I radca prawny i ona na przykład po studiach i potem powiedziała, Słuchaj, to teraz najchętniej, to ja bym tyle tej wiedzy i tyle jakby te czy ta ta ta ten proces nauki jest tak wielowątkowy i wieloaspektowy i wymagający. Ja sam po kokardę jakby w sensie nie i teraz jak przychodzi. Z programem, który mówi weź, zobacz, możesz się zmienić, no to co ja słyszę ból znowu będę musiał coś się uczyć, jakieś w ogóle zmieniać rzeczy, po co mi to jest potrzebne? Ja nawet może widzieć to, że to może być dla mnie dobre, ale nie chcę podejmować. Choć tych prób bolących tego, żeby się jednakowoż przekonać, czy to jest dla mnie ten soft do zarządzania na przykład kancelarią dobry, to ja sobie zostanę w kajecie, bo mi jest fajnie. No i to jest taka historia, Adamie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Zmiana i rozwój boli, jeżeli unikasz bólu i chcesz uciec przed bólem, to nie pójdziesz w zmianę i rozwój. Brak zmiany i rozwoju niestety boli jeszcze bardziej, czego sobie nie uświadamiamy, więc jak nie robimy zmiany, to nie nie uświadamiamy sobie, że nie boli. Ja pozwolę sobie na jedną metaforę. Bajka Oli. Tam jest taki statek kosmiczny. Ziemia jest w fatalnym stanie, jest statek kosmiczny, gdzie na statku kosmicznym jest załoga ludzkość, która ma przetrwać. I znaleźć inną planetę albo wrócić na ziemię, gdy ziemia będzie gotowa, przyjąć ludzi tam są same grubasy. Ludzie, którzy nie chcą się zmieniać i nie chcą pracować nad sobą, to to są właśnie te grubasy, więc ludzie, którzy unikają zmiany. Skończą jak bohaterowie bajki roli na pokładzie statku kosmicznego. Niestety.

Piotr Chodosz

Nie bądź grubasem, zmieniaj się. Chciałoby się zakrzyknąć, ale przychodzimy do pytania numer, słuchajcie 6 też prośba, żeby to.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Godzina 25.

Piotr Chodosz

Wykladam gry lub Klamrę jakąś przy tej szóstce taką. Postawić, żeby się ten rowerek nie rozpędził. Czy pracujemy w kancelariach czy nad kancelariami z twojego doświadczenia.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Wydaje mi się, że tu proszę? Pytanie to jest już gdzie jesteś? Czyli ja mam wrażenie, pracujemy nad kancelariami, a najbardziej chyba pracujemy nad głowami ludzi, którzy zarządzają tymi kancelariami, ale jeżeli ktoś by sobie zażyczył ciebie albo mnie, Hej, Piotr, czy ty mógłbyś na 6 godzin 2 razy w tygodniu do nas przyjechać? No to wtedy pracujemy w kancelarii, bo stajemy się niejako członkiem członkiem zespołu tej kancelarii i robimy kancelarii od środka i. Ja uważam, że. To jest najbardziej efektywny proces, jeżeli przychodzi dobry, dobry edukator, doradca konsultant do do kancelarii i robi ją od środka i jakby chodzi i widzi Wszystko.

Piotr Chodosz

No tak to nic procesu jakby coacha mentora trochę takiego nie w sensie nawet takiego trochę doradcy towarzysza biznesowego no to to to być może, ale ja szczerze powiem, że miałem tak taki układ i podziękowałem bo właś. Stwierdziłem, że kurczę, no nie po to, jakby prowadzę swoją firmę, żeby tutaj robić etat, bo jeśli miałbym robić etat, to jest masa korporacji, która z chęcią pewnie mogłaby się zastanowić, czy nie lepiej to. Robić no ale.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja bym wycenił taką pracę, gdybym nie kancelaria o to poprosiła, to wycenił bym ją dokładnie według tej samej roboczo godziny, jak według której wyceniają Wszystko inne, więc. Nie wiem, co by było bez różnicy, no? Wyjątkiem chyba kosztu dojazdu do tego.

Piotr Chodosz

W tych w liście pytań nie ma tematu wyceny, bo to też pewnie 5 minut. Odpowiedź, ale to. Adam, właśnie piszę książkę prawników. Wycen się tak prawników wylicz stawkę. Będzie to na pewno tutaj hitem.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Wylicz stawkę na. Kwit internetu w sensie.

Piotr Chodosz

Biały Kruk. Tak, szczególnie ze wsparciem tutaj różnych środowisk samorządowych, na pewno będzie sukcesem publicystycznym. Dobrze, fills. Jak jest pustoszenia? Żądza tego w biznesie w kancelarii, no tu to.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest pytanie, na które w sumie już odpowiedziałem na różne sposoby, w tym w tym podcaście. Takie jak w drużynie piłkarskiej wyrządza piłkarz, który gra tylko na siebie. To jest o tym, to jest dokładnie o tym. Nie ma zespołu. Nie ma zespołu, jak nie ma zespołu, to. Na na wysiłku i na na przemocy i na trudnościach. Cały czas to jest pchane do przodu.

Piotr Chodosz

A Jakbyś odpowiedział Jednoosobowej kancelarii, bo to jest też większa liczba. Też prowadzi jednoosobowa kancelaria, nie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Naucz się odpuszczać mniej więcej pokory i słuchaj ludzi, którzy w dobrej intencji wiedzą. I ci doradzają. I pokazują ci w taki lub inny sposób droga. A jak odróżnić tych, co wiedzą tych czce nie wiedzą. No z reguły czucie mi intuicją, czyli tymi kategoriami, które prawnicy odrzucają wczoraj nie dziwny spacer z psem z Piotrem. Żeśmy grali na temat. Trucia, rozmawialiśmy o pewnej osobie i Piotr mnie pyta, no ale co ty masz do tego człowieka? Ja mówię, ja po prostu tak czuję. A Piotr pyta, no ale to co to znaczy, że ty tak czuję? Też, a ja mówię, no o czegoś, że do mnie odpowiedzi intelektualnej, gdy ja mówię o czuciu, nie Jestem w stanie ci powiedzieć, po prostu moje czucie i moja intuicja mi mówi, że ta osoba jest taka i. Taka no i. To jest Kategoria trzecia za.

Piotr Chodosz

W tych twardych zarządczych tematach mówi się o rozróżnienie opinii od faktów. No i dlatego jakby w pewnego rodzaju napięcie między tym, co mówisz, że ty coś czujesz, a ja żądam faktów, nie w sensie żądam w rozumieniu, że.

Prelegent 3

Mówi nic.

Piotr Chodosz

Jakby mówi mózg taki, który jest bardziej nazwa to analityczny. Jeśli chciałbym tam nadużywać tego słowa, a załóżmy, że bardziej jakoś tak analitycznie o. Tym myślenie. To u ciebie jest bardziej to czuciem i brakuje tych emocji, jakby znaczy dojść do tych emocji tego czucia. Tam gdzieś tam doszło. W pewnym momencie, no w każdym razie. No bo wiesz problem rzeczywi? Mamy w przestrzeni przestrzeni social mediowej tak to nazwę wiele osób, które jakby mówią do ciebie, przyjdź do mnie na konsultacje, czyli przyjdź do programu Adama, przyjdź do programu. Piotra przyjdź do programu Kasi Beaty Marioli i zadowoli Izydora tak Małgorzaty się Chruścik Kamil Kurkowski Ej no jakby może raczej tak nawet tak nie, no ja bardzo tak ogólnie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak bez końca chcesz wymieniać? Pewnie.

Piotr Chodosz

Więc to powiedział bardzo. I ludzie, którzy czy firmy, ludzie, podmioty, które mówią, Przyjdź do mnie, myci.

Adam Sornek | Toga bez wroga

I my ci ulepszymy na przykład pomożemy ci ulepszymy sprawimy, że będziesz miał lepiej tak to jak mam odróżnić wyjść, czy to w ogóle jest właściwie postawione pytanie, jeżeli chcesz odróżnić na poziomie intelektualnym, to możesz to zrobić dopiero wówczas, gdy odwiedzisz wszystkie te osoby, zapłacisz wszystkim 4 i podejmiesz decyzję, o której ci było najlepiej. Wtedy odróżniamy fakty od interpretacji, no bo wtedy jesteś badaczem, który przebadał wszystkie 4 jakości czy wszystkie 8 jakości.

Piotr Chodosz

Z pomocy. Do kogo przyjść?

Adam Sornek | Toga bez wroga

A jeżeli nie stać cię na to, żeby sobie pozwolić na taki proces badawczy, to potrzebujesz się na czymś oprzeć. I teraz ty mówisz, że fakty od ocen ja mówię postaw 100 osób w jakiejś sytuacji i zapytaj te 100 osób, co się wydarzyło, każdy ci odpowie coś innego i okaże się, że trudno ustalić, co jest w ogóle jakąś obiektywną prawdą. K to? Po pierwsze, po drugie jeżeli mam 4. Opcje do wyboru. Do mnie przychodzą ludzie na podstawie takiej, że czują, czują, bo czują jakieś zaufanie do mnie słyszą, co mówię, słyszą o czym mówię i w nich wytwarza się pewne poczucie, że ten gość wie. Że ten gość zna? Że ten gość jest mi z jakiegoś powodu bliski. Bliskość nie jest kategorią intelektualną, bliskość jest kategorią czucia. Niektórzy ludzie mi piszą w komentarzach, że jak słuchają tego podcastu, to czuję jakbyśmy byli znajomymi albo przyjaciółmi, że to taka dla. Plac no tak działają podcast ogólnie nie, ale to to jest Kategoria czucia a nie myślenia. Czujesz, że ten człowiek może ci pomóc? Czujesz, że ten człowiek jest wartościowy albo to co robię jest wartościowość podcastem shop też do ucha. Szepcze do ucha i podcastem też tworzy lejek, bo przekazuje określone wartości o określonej jakości określoną komunikację. To jest, z czego połowę prawników albo jakąś część wywala od razu, bo oni mówią, co ten sornat ********** i bardzo dobrze, że tak myślą, bo to oznacza, że my się nie wyczujemy i my się nie obwącham my i my raczej razem nigdzie nie pójdziemy i to jest super.

Piotr Chodosz

Kim jest wróg dla prawnika?

Adam Sornek | Toga bez wroga

No to kiedyś byłem w innym podcaście. O to zapytany będę robić tutaj ten SNS.

Piotr Chodosz

Muszę zrobić.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Promocji innego podcastu no ale to nie. Jest istotne, czy? Wiesz, jest taka taki żart krążą pomiędzy prawnikami, że największym wrogiem prawnika jest sąd i inni twierdzą, że największym wrogiem prawnika jest przeciwnik. Jeszcze inni twierdzą, że największym wrogiem prawnika. Jest jego klient. A ja do tego do tej triady dodałem czwarte rozwiązanie, że najprawdopodobniej największym wrogiem prawnika jest on sam dla siebie. Bo robi wbrew sobie na przekór sobie bardzo często, zamiast się wsłuchać w siebie i iść swoją drogą. Już przestać się się się dawać rozszarpywać temu, co mówi świat, to idzie za tym, co robią wszyscy, przez co nigdy nie idzie za sobą, więc staje się swoim wrogiem. Ale ta część jego, która chce, żeby on był w zgodzie ze sobą, cały czas się odzywa. I to tę część często my ja tłumiły na pewno tłumimy poprzez różne ucieczki. Dobrą ucieczką może być alko. Pracoholizm sport sport o bieganie takie to ja lubię obserwować biegaczy w razu wiem kto naprawdę biega. No tych ucieczek z mnóstwo to może być seks, to mogą być narkotyki, to może być hazard, to może być zakupoholik dztwo.

Piotr Chodosz

Jak ty wiesz, że ktoś dobrze biega albo źle druga. Jakby patrzysz po mimice twarzy czy?

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak no widzę, widzę takie takie, wiesz, niektórzy ludzie biegają i biegną. Widać, że biegną. Aha. I widać, że to jest dla nich? Jednak wypoczynek w dobrze zrobiony czas, by ma dużo ludzi. Mam wrażenie, że biegnie jakby chciało ******* jakąś część siebie, w tym w czasie tego. Czyli ulicą napięci twarz jest taka. Wiesz, że jakby ja nie widzę w tym w ogóle radości, jakby tu był przykry obowiązek jak napisanie posta na linkedina przez osobę, która tak naprawdę najbardziej to lubi jechać na konsekwencje.

Piotr Chodosz

Ludzi w trzeci raz o tym mówisz, czyli według ciebie ze 100% biegających w maratonie połowa biegnie ucieka? Nie, to ja tego nie powiedziałem. To jest twoje przekonanie jest na Twojej wypowiedzi połowa nie nie wiem i ja nie nie statystyk.

Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak widza ludzi, którzy naprawdę uprawiają sport, nie dla dla swojego ciała, tylko czasem. I tu mi się też na sesjach zdarza, że siedzą prawnicy. Którzy pracują po 11, 12 godzin dziennie i jeszcze do wpierdzielają sobie w to zmęczone ciało 2 albo 3 treningi w tygodniu. Po co po to, żeby emocjonalnie się rozładować? Ale to ciało nie, nie, nie jest bardziej wypoczęte po tym treningu, bo to ciało już jest zmęczone pracą intelektualną i w kancelarii, więc o tym mówię.

Piotr Chodosz

Czyli niektórzy po prostu od dzisiaj zamiast mówić yyy do swoich drugich połówek idę pobiegać, będą mówili. Idę po uciekać trochę sobie.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No albo ja sobie na przykład w takich sytuacjach na puszczam wody do wanny i leżę w wannie i i po prostu siedzę sam ze sobą i z tym, co we mnie jest. Albo kładę się w ciągu dnia na 15 minut bez żadnych dyst traktorów. I więcej Jestem w stanie odzyskać wtedy siły i kontaktu ze sobą, niż gdybym wsiadł na rower i pojechał z tobą godzinę tutaj po lasach otwockich i józefowski ich.

Piotr Chodosz

Jasne, prawnicy, którzy nie spore nie zadbają o swój dobrostan nadam wspominał, jak kończą biegną na ścianę, rozbijają się o tą ścianę. Czasem są to bardzo bolesne, brutalne końcy, pewnego rodzaju ścieżki drogi zawodowej. Yy tylko w ten sposób kończą czy czy czy też jakoś inaczej kończą, jeśli nie zadbał o swój dobrostan tym wypaleniem tą ścianą czymś czymś.

Adam Sornek | Toga bez wroga

No wiesz, można w ogóle do ściany nie dotrzeć, bo możesz mieć dobre wzorce, mieć do tego patrona, mieć dobrych wspierających rodziców, którzy mieli dobre wzorce od swoich rodziców i możesz o siebie po prostu dbać. Adwokat, którego którego miałem okazję na swojej drodze zawodowej spotkać i który był moim szefem, miał bardzo luźne podejście do pracy. Umiał świetnie delegować, cieszył się życiem, wychodził sobie na tenisa. Ale tylko dlatego, że wcześniej miał zawał z tego co pamiętam, i. Zawał go, doprowadził do tego, że uświadomił sobie, że jak dalej będzie w tym zapieprzu, to powtórzy mu się drugi zawał, a drugi może być już tym ostatnim, więc jedni w ogóle nie muszą docierać do ściany, bo mają dobre wzorce i odrobili pewne lekcje za wczasu, a inni docierają do ściany. No i po rozbiciu ze ścianą drogi są 2. Czyli jedna, to jest nawrócenie, o którym tu powiedziałeś, a druga to jest dalsze brnięcie w to stare, czyli dalsze zabijanie się na rapie, bo to jest zabijanie się na raty 11 godzin pracy plus 3 treningi, zaburzona dieta, zaburzona gospodarka płynów i i nawadnianie w organizmie. Do tego kawa nikotyna a wieczorem alkohol. Byłem w tym miejscu. Ja wiem.

00:00:02 Piotr Chodosz

Dzień dobry Witam was serdecznie. W trzecim odcinku Podcastu rentownej klubu rentownej kancelarii.

00:00:09 Piotr Chodosz

Dzisiaj gościmy Adama Sonka stoi bez wroga.

00:00:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dzień dobry, cześć.

00:00:17 Piotr Chodosz

Dzień dobry Adamie, Witam cię serdecznie w imieniu słuchaczy i swoim.

00:00:22 Piotr Chodosz

Nasza dzisiejsza rozmowa będzie drugą częścią rozmowy, którą odbyliśmy w ramach podcastu. Z kolei u Adama droga bez wroga, gdzie staraliśmy się?

00:00:32 Piotr Chodosz

Poszukać, poszukać odpowiedzi na pytanie, co jest ważniejsze, czy rentowność czy czy dobrostan i w tym duchu nie będziemy dzisiaj rozmawiać w tym duchu.

00:00:44 Piotr Chodosz

Dlatego, że bardziej mnie tutaj?

00:00:47 Piotr Chodosz

Interesuje postać i.

00:00:50 Piotr Chodosz

To z czym do świata do kół chce.

00:00:54 Piotr Chodosz

O czym chcę powiedzieć światu Adam jako Adam, jako jako człowiek, jako Adam Sorek i przygotowałem sobie zestaw pytań, którą publicznie byłem w social mediach, jakby prosząc też niektórych do tej moich followersów, czy osoby, które gdzieś tam czy ciebie czy mnie obserwują, żeby zadały swoje pytania i zgadnij, co się.

00:01:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nikt nie zada.

00:01:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

A to jest ciekawe w ogóle, prawda?

00:01:22 Piotr Chodosz

Dom Adam Adam pokazuje brak zdziwienia na twarzy.

00:01:25 Piotr Chodosz

Się ha ducha do ucha.

00:01:25 Piotr Chodosz

Więc serdecznie.

00:01:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Są takie tematy. Wydaje mi się, w których prawnicy boją się cokolwiek powiedzieć. Być może to jeden z takich tematów.

00:01:35 Piotr Chodosz

Tak znaczy tak oboje na karku mamy przynajmniej wiem jak ty ja mam myślę już 1000 takich różnych konsultacji.

00:01:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie liczyłem.

00:01:43 Piotr Chodosz

Jasne, ale myślę, że też masz niemniej nie mniejszą liczbę godzin.

00:01:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na pewno sporo.

00:01:50 Piotr Chodosz

Yy brak umiejętności, rozmawiania o porażkach, o błędach, o takiej samotności też w tych pytaniach się będzie przejawiała ona się gdzieś tam.

00:01:59 Piotr Chodosz

Nam w trakcie rozmowy pokaże, no powoduje to, że ludzie jakby no bo jak to prawnik mógłby zapytać na przykład o jakiś o jakiś jakąś problem w swojej praktyce w swojej jakby tutaj działalności swojego działalności prawniczej?

00:02:17 Piotr Chodosz

I tylko słuchajcie, dosłownie 2 zdania. Powiem, że my w ramach rentownej kancelarii skupiamy.

00:02:23 Piotr Chodosz

Gra na zarządzaniu technologii, sprzedaży i marketingu. I ja się jakby tak zdefiniowałem, że w tych obszarach chce pomagać prawnikom, czy czy kancelariom czy firmom prawniczym czy branży legal, ale no niewątpliwie tutaj hill.

00:02:40 Piotr Chodosz

O, jeśli człowiek nie ma poprawnego mind setu tych wszystkich elementów związanych z lider shipem i z takim właśnie zdefiniowaniem siebie, Adam od grudnia zaczyna też taki program prawnik od nowa.

00:02:54 Piotr Chodosz

Gdzie będzie przechodził z uczestniczkami uczestnikami tego program?

00:02:59 Piotr Chodosz

Proces właśnie re definiowania siebie czy swojego, jakby tutaj swoich przekonań.

00:03:06 Piotr Chodosz

Yy swoich przekonań co do tego, w którym miejscu Jestem, jakby, jaką mam tą wizję, która wynika z misji tak i czy czy Jestem w odpowiednim miejscu i czy idę w dobrym kierunku? Ja to tak rozumiem. Przynajmniej to jest taka.

00:03:20 Piotr Chodosz

Przynajmniej jest to taka w mojej ocenie próba redefinicji, rewizji chyba swojego życia zawodowego rewi.

00:03:28 Piotr Chodosz

Które rewizji życia Adam?

00:03:32 Piotr Chodosz

Czy też w tym programie robicie też życie osobiste?

00:03:39 Piotr Chodosz

Jak czytam, jest więcej work czy czy.

00:03:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby gdziekolwiek ruszysz, którąkolwiek nitkę pociągniesz, to muszą się zmienić wszystkie nitki, które są w powiązani, więc jak ruszasz obszar pracy, to musisz suszyć życie prywatne albo wtórnie ruszy się życie prywatne. A jak ruszysz życie prywatne, to wtórnie ruszy się życie zawodowe przykładowe. Jeżeli ktoś jest pracoholikiem i ruszy życie zawodowe i zacznie wychodzić z pracoholizmu.

00:04:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

To w jego życiu prywatnym nastąpią zmiany, bo ma więcej przestrzeni na życie prywatne. Być może poprawią się jego relacje z rodziną z najbliższymi czy z przyjaciółmi. No i z drugiej strony, jeżeli ktoś ma pracuje z życiem prywatnym, na przykład z relacjami w życiu prywatnym, bo jest konfliktowy, apodyktyczny i tak dalej, to jeżeli przepracuje to w życiu prywatnym, to wróci z tym do życia zawodowego. No bo jeżeli umie to zrobić w jednym obszarze, to umie też to zrobić w innym obszarze.

00:04:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc ta zmiana zawsze jest zmianą. Te narzędzia, które ja prezentuję, do których zapraszam.

00:04:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zawsze są narzędziami i zmiana zawsze jest zmianą, która dotyczy całego życia. Oczywiście skupiamy się na życiu zawodowym, bo bo tak jest profilowany program i moja praca. Natomiast nigdy to nie pozostaje bez echa w życiu prywatnym. Wiem to od uczestników poprzednich edycji. Wiem to też z recenzji, które które dostaje, które częściowo są opublikowane na linkedinie.

00:05:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc narzędzia, które dostarczam ćwiczenia modele pracy, które dostarczam, mogą być tak samo wykorzystane w życiu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Mhm, ja prowadzę syn klub, kiedy spotykamy się raz w tygodniu i wyobraź sobie, że będziesz zdziwiony, że na spotkania do tego klubu ludzie bardzo często. Jak.

00:05:24 Piotr Chodosz

Yy no spóźniają się.

00:05:28 Piotr Chodosz

Nie mają czasu, nie mają jakby nie są w stanie się zorganizować, żeby spróbować dokonywać takich właśnie permanentnych zmian w swoim życiu, zanim jeszcze przejdę do tych pytań, które które mamy przygotowane, to jakbyś mógł powiedzieć w ramach tego twojego programu, który trwa ile 3 miesiące tak 15 spotkań, no zaczyna się w 2 grudnia.

00:05:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Natomiast tam są przerwy świąteczne, jakieś moje wyjazdy, więc generalnie kończymy 31 stycznia, jeżeli dobrze pamiętam, ale raczej dobrze pamiętam, więc trwa.

00:06:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

Grudzień, styczeń i 2 miesiące 15 spotkań.

00:06:08 Piotr Chodosz

Ja już.

00:06:10 Piotr Chodosz

Jakbyś miał zobaczyć prawnika po programie? To o jakich rezultatach moglibyśmy punktowo rozmawiać?

00:06:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Punktowa w sensie wymiernych wskaźników wy ustawać cechy, które nie wyrejestrować rezultaty. No jakby tak i i powiem ci trzecia edycja ma nazwę.

00:06:26 Piotr Chodosz

Niczego programu.

00:06:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby oprócz nazwy programu prawnik od nowa wymyśliłem w końcu hasło, które towarzyszy temu programowi w tle i wpisałem na grafikach od chaosu do uporządkowania.

00:06:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

I to jest ten rezultat, który najbardziej widzę u prawników i w ich recenzjach po programie, gdy ich pytam, bo w połowie programu jest zawsze sesja feedback owa, gdzie ja pytam, z czym jesteście, czego potrzebujecie, jak wam jest w tym programie?

00:07:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zbieram feedback w razie czego modyfikuje częściowo program w ramach oczywiście pewnej struktury, tak żeby pewne potrzeby, które nie zostały zaspokojone, zostały zaspokojone. No i na końcu programu zbieram feedback.

00:07:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i jeszcze dostaje recenzję i z tego wszystkiego mi wychodzi, że program najbardziej daje uporządkowanie w wielu obszarach, w których był Chaos.

00:07:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakie są moje cele? Po co wykonuje te prace?

00:07:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jaki mam sposób myślenia i jak chce go zmienić? Jak chce poszczególne sfery życia zawodowego poukładać, czyli jakie zdefiniować, bo to jest to, co jest też w moim programie 1 X 1 prawnik dobrze zdefiniowany pojawia się w programie prawnik od nowa, więc zdefiniujemy warstwa po warstwie obszary życie zawodowego.

00:07:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ludzie, którzy są w jakimś amoku w chaosie z takiej w takim spełnienie bottle rostowskim w takim totalnym nie uporządkowaniu warstwa po warstwie kroczek po kroku w tym programie zaczynają definiować i uporządkować poszczególne obszary swojej pracy mental.

 

00:08:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Kwestie biznesowe kwestie wizerunkowe.

00:08:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

I dzięki temu ich biznes na końcu może nie od razu funkcjonuje już w sposób uporządkowany, bo to jest o czym rozmawialiśmy w poprzednim podcaście. To jest proces, natomiast mają już jasno zakresie leoną wizję tego, jak to ma wyglądać i do czego zmierzają i jakie kroki są do wykonania, bo częścią też programu jest stworzenie planu działania.

00:08:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Długo albo krótkoterminowego planu działania w czasie programu ten Plan działania jest modyfikowany, jeżeli uczestnik uczestniczka dochodzi do wniosku, że coś na skutek odkryć w programie się we mnie zmieniło. Ja już nie chcę tego, czego chciałam wcześniej i to też się często zdarza.

00:08:36 Prelegent 3

Ok.

00:08:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ludzie przechodzą na początku, żeby zapieprzać jeszcze bardziej, robić jeszcze więcej.

00:09:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

A nagle się okazuje, że na przykład mogą robić mniej pracować.

00:09:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mniej za więcej.

00:09:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że mogą zacząć selekcjonować klientów, kierować ofertę do określonej grupy podmiotów i dzięki temu mogą.

00:09:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zachowując energię i czas dla siebie i dla swojej rodziny bliskich.

00:09:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Być na tym samym albo na wyższym levelu, jeżeli chodzi o o dochody.

00:09:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc tu Wszystko płynie, to jest ten program jest jak rzeka Wszystko płynie, ale ostatecznie zmierza do takiego uporządkowania.

00:09:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i to widać w recenzjach, że ludzie najbardziej mi dają do zrozumienia, że poukładali po, nazywali po, uporządkowali i wiedzą, gdzie chcą iść i po co.

00:09:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i to jest jakby takie moje w gruncie rzeczy założenie w tym programie, żeby człowiek, który działa na wzorcach, bezwiednie je, powtarzając bez zastanowienia, powtarzając wzorce swoich patronów wzorce środowiska, wzorce których został nauczony w.

00:10:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Izbach zawodowych, które często stosują przestarzały sposób szkolenia czy przestarzały sposób myślenia o wykonywaniu zawodu, a nade Wszystko nie uczą za bardzo. Już teraz się to zmienia, ale nie uczą kompetencji biznesowych, więc to Wszystko.

00:10:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Uczestnicy tutaj dostają, żeby z tym wychodzić do świata już w sposób nowoczesny. W tym sensie to jest prawnik od nowa.

00:10:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że budujemy nową jakość, nową wizję, wykonywanie zawodów prawniczych, wizję pełną samoświadomości siebie.

00:10:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo ten człowiek ostatecznie w tym programie przechodzi od chaosu do uporządkowania, ale też przechodzi od niewiedzy na temat tego, kim jest, jaki jest, co robi i po co robi do wiedzy na ten temat. Więc jest tu dużo takiej pewności siebie i odkrywania siebie.

00:10:46 Piotr Chodosz

Czy widzisz różnicę między samoświadomością siebie a samą świadomością organizacji?

00:10:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

No na pewno to są w moim odczuciu 2 kategorie, no bo ja nie Jestem sam organizacją. Jeżeli jest organizacja to zakładam, że jest więcej osób i mój proces osobisty. Mój życiowy proces osobisty, bo każdy z nas ma jakiś proces życiowy, wiedzie jakiś mit i samo poznaje się w tym micie.

00:11:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tutaj odsyłam do do Josepha Campbella i do do takiej publikacji potęgami tu jeżeli dobrze pamiętam, o tyle organizacja może mieć już troszkę inny mit, bo mit organizacji i proces organizacji i to do czego organizacja zmierza może różnić się i z reguły różni się od tego, co jest procesem i mitem szefa właściciela wspólnika lidera managera.

00:11:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc organizacji szuka się tego, co jest prawdą na temat organizacji, kim jest ta organizacja, po co jest to organizacja, jaka jest jej misja, wizja, misja i wizja lidera, czy szefa czy właściciela może różnić się od misji wizji organizacji? Prawdziwe do gry lider.

00:11:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zauważy to wie o tym i nie będzie w żaden sposób forsować swojej wizji jako wizji organizacji.

00:12:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo tak naprawdę.

00:12:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ma świadomość tego, że to zespół.

00:12:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Komponent ludzki zbiorowy, który jest w tej organizacji, jest jedynym decydującym o tym, w którym w stronę ten okręt płynie.

00:12:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

W jakimś sensie się to dzieje demokratycznie. Jeżeli lider jest dobrym liderem.

00:12:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale też poprzez dużą samoświadomość lidera, który jest w stanie to zauważyć i zobaczyć, że proces organizacji test inny proces niż jego proces. No z reguły jest mieliśmy ostatnio naszym klubie spotkanie odnośnie kultury organizacyjnej kancelarii i tam są może kojarzysz 4 takie gó?

00:12:46 Piotr Chodosz

Rodzaje tych kultur, czyli jest kultura siły, kultura ta skóry, czyli zadań, jakby pracy do zrobienia mhm, kultura w roli no i kultura gwiazdy osobą o osobowości, czyli jakby, że organizacja to jest miejsce, gdzie gwiazdy mogą roz błyskać i takby Fir.

00:13:06 Piotr Chodosz

No służy im do realizacji celów.

00:13:09 Piotr Chodosz

Jast super Teraz ja się zastanawiam, że w kancelariach bardzo ja się spotykałem. Czy z taką z tym z tą kulturą sił, czyli jakby lider to jest ten, który jakby decyduje o wielu rzeczach momencie, kiedy brakuje lidera kancelaria przestaje jak do funkcjonować?

00:13:29 Piotr Chodosz

Spotykamy się tak z taką kulturą. Właśnie siłę jest też dużo kultury. Takiej właśnie zadaniowo gości też roli, ale też dużo, dużo takich organizacji jest związanych z tą kulturą osobowościowo ą i gwiazd.

00:13:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale nie wiem co chciałem Ciebie zapytać w tym kontekście, ale ja wiem, ja wiem co co usłyszałem i chętnie się odniosę, bo to o czym mówiłem wcześniej, czyli że że ten proces mit lidera nie nie jest tym samym co proces i mit organizacji mocno się wpasowuje w tą kulturę gwiazdy o której mówisz bo dobry lider.

00:14:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ma świadomość, że każdy członek jego zespołu ma swój MIT, ma swoją opowieść, swoją historię, swój proces.

00:14:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeżeli jest sprzyjającym liderem, to pozwala ludziom rozkwitać w ich prawdzie na ich temat.

00:14:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

I z takiej organizacji nie pisze na link Dino postów. Ktoś, kto nie lubi ich pisać, a na przykład lubi jeździć na rozprawy, jest gwiazdorem na rozprawach.

00:14:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc w takiej kancelarii dobre lider?

00:14:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Odkrywa predyspozycję i talenty i taką smykałkę poszczególnych członków zespołu i pozwala im w tym obszarze wzrastać, ale też nie gwałci ich, że mają robić coś, do czego się nie nadają, albo czego nie lubią robić. I w ten sposób ta ta organizacja to już przychodzi od chaosu do samo uporządkowania się, bo pewne puzzle się zaczynają składać. Niektórzy ludzie siłą rzeczy odejdą albo zostaną poproszeni o odejście, bo jakby nie ma dla nich miejsca, albo ich talenty nie są potrzebne organizacji.

00:15:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo, no nie wiem, nie są w stanie sami się odnaleźć w tym, co się dzieje.

00:15:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Taka organizacja też zmierza do samo uporządkowania się do poukładania się.

00:15:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

I wtedy ujawnia się też jej proces nie bo ona ona im bardziej jest poukładana w sensie takim, że jest w zgodzie i w prawdzie na swój temat, bo każdy z jej członków jest wprawdzie na swój temat i robi to, do czego jest powołany, co lubi, co mu, co mu sprawia. Frajdę w pracy. No to też równolegle ujawnia się.

00:15:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Niejako wtórnie.

00:15:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dokąd ta kancelaria i po co zmierza?

00:15:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo, jeżeli pójdziesz do kancelarii mało świadomej.

00:15:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z tematem wizja misja.

00:15:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

To to Wszystko pójdzie z czapy, jakby z głowy ludzie zaczną wymyślać na siłę misję będą kombinować intelektualnie. Jak wynaleźć misje?

00:16:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale mogą nie być skontaktowanie wtedy ze swoimi wartościami ze swoimi przekonaniami.

00:16:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z tym, co co w ogóle ta kancelaria reprezentuje, jakie ona wnosi wkładu do świata, bo w miss ja mocno słyszę zawsze potrzebę wniesienia pewnego wkładu do świata, a w kancelarii, w której każdy jest na swoim miejscu, czyli jest dużo gwiazd tak jak ty to nazwałeś w takiej kancelarii.

00:16:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest bardzo duża szansa na to.

00:16:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że proces misji, proces wizji zostanie odkryty w sposób spontaniczny.

00:16:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na skutek dobrego skontaktowania się ze sobą przez tych ludzi i wtedy już głowa jest tylko wtórnym narzędziem wobec tego, co się dzieje, ona już nazywa rzeczy, które są.

00:16:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

W kontakcie z wartościami tych ludzi.

00:16:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo dla mnie wartości są kluczem w budowaniu czy misji, czy później wizji.

00:16:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

I wtedy i.

00:16:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Organizacja jest gwiazdą, bo do tego zmierzam i ci członkowie zespołu są gwiazdami i lider jest gwiazdą, jakby cała organizacja błyszczy. Życzyłbym sobie kancelarii.

00:17:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tobie też nam wszystkim, żeby kancelarii z takim myśleniem i szukaniem dojścia do drogi, do dojścia, do takiego miejsca było jak najwięcej, bo pracowałoby na wsi dużo lepiej.

00:17:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Rynek byłby dużo zdrowszy.

00:17:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

I prawnicy byliby dużo szczęśliwsi, hm?

00:17:31 Piotr Chodosz

O ile się da.

00:17:33 Piotr Chodosz

Słuchaczom, żeby dać im już jakąś, powiedzmy na namiastkę wartości albo wartość nawet taką jak w istocie.

00:17:40 Piotr Chodosz

Czym jest EE ta misja i wizja i za chwilę skończymy tą długą.

00:17:50 Piotr Chodosz

Przejdziemy do pytań, natomiast jeszcze zanim o tej misji, czym jest i wizja czym jest?

00:17:55 Piotr Chodosz

Czyli z tego, co powiedziałeś, jest możliwa sytuacja, w której partner ma swoją wizję i misję. Kancelaria ma swoją wizję i misję i jest pewnego rodzaju. Może być pewnego rodzaju napięcie czy niespójność pomiędzy tymi 2 jakby zdefiniowanymi obszarami tak zarówno osobowościowo ja mogę być partnerem, mieć swoją wizję, misję, ale moja organizacja, którą kieruje, steruje, Zarządzam ma troszkę albo zupełnie nawet może inną wizję, misję i czy to jest o K?

00:18:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie wiem, czy do końca dobrze mnie zrozumiałeś, więc spróbuję to opisać na metaforze. Każdy z nas rodzi się z jakimś powołaniem, talentem, smykałką.

00:18:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z czymś, co ma do zrobienia w tym świecie. Ja Jestem o tym przekonany. Trochę poczytałem na ten temat książek i specjaliści nie mają wątpliwości. Problem polega na tym, że w okresie wczesnego rozwoju.

00:18:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ta nasza naturalna skłonność jest bardzo często stłumiona przez edukację, przez wychowanie przez błędy rodziców, którzy nie byli tego świadomi i tak dalej.

00:19:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Każdy z nas to ma niezależnie od tego, czy jest liderem, szefem, właścicielem czy sprzeda.

00:19:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

W dyskoncie na kasię to jest bez znaczenia. Każdy z nas to ma i gdzieś to z reguły gubimy.

00:19:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo, ty mówisz, że takiej opozycji lider kontra zespół tak cię zrozumiałem to to to nie to. Nie to nie jest o tym dla mnie w ogóle. Dla mnie to jest o tym, że lider ma swoje. Każdy z członków zespołu ma swoje.

00:19:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

A zespół jako całość, czyli lider plus. Wszyscy członkowie, bo to jest jedna masa. Wtedy maca ma swój proces i i swoją rzecz do odkrycia, czyli liter.

00:19:37 Piotr Chodosz

Wybor organizacja.

00:19:42 Piotr Chodosz

W jednej kancelarii możemy mieć kilkanaście wizji.

00:19:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Indywidualnych, tak.

00:19:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Każdy ma swoją.

00:19:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

I i z tego powstaje pewna zbiorowa masa, w której ujawnia się pewien proces.

00:19:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Proces tego zespołu proces tej kancelarii, do którego ona zmierza, może to brzmieć dziwnie.

00:20:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ezoteryczni natomiast metafora, do której chciałem się odnieść.

00:20:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Świat mrówek. Przykładowo mhm, mamy mrówki.

00:20:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

One tam mają różne swoje role, w tym w tym nie wiem czy staro można powiedzieć, to jest stado mrówek. Chyba tak, jakbyśmy mówili, że stado mrówek. No w każdym razie.

00:20:23 Piotr Chodosz

Zbiór w mrowisku, a numeratywnie zbiór.

00:20:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

W łowisku są mrówki z różnymi rangami i z różnymi rolami.

00:20:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

W pewnym sensie to są ich wrodzone talenty. Mrówka się rodzi na określonym miejscu i ma do wykonania określoną robotę.

00:20:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tam mrówka.

00:20:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie wie do końca.

00:20:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

W czym większym ona bierze udział?

00:20:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale gdy spojrzymy z poziomu obserwatora zewnętrznego antropologa, który na to patrzy badacza, no to mrowisko, to widzimy, że ono do czegoś zmierza, że ono wykonuje jakąś robotę w jakimś celu, że to całe zbiorowisko dokonuje pewnej transformacji czegoś na coś schodząc z kąś dookoła, coś po coś widać w tym, że jest w tym jakiś zbiorowy wysiłek w celu osiągnięcia jakiegoś zbiorowego celu i wykonania jakiejś zbiorowej roboty.

00:21:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja się bierze z sumy tych indywiduów, ale jest czymś ponad indywidualny.

00:21:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest coś ponad indywidualnego i dla mnie poziom misji i wizji to są poziomy ponad indywidualne, gdzie człowiek wykracza to za swoje, a ja poza.

00:21:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przekracza swoje ego, bo widziałem, że na liście z pytania o jego, więc trochę na na chwilę się zahaczy o ten temat. To jest wykroczenie poza ego.

00:21:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie, nie ma dobrych liderów, nie ma dobrych organizacji, nie ma dobrych misji i wizji w organizacjach. Jeżeli.

00:21:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Te jakości, czyli misja wizja są zdefiniowane przez tego jednego człowieka.

00:21:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest w moim odczuciu niemożliwe. Wtedy to jest trochę mi to obrażę teraz kogoś być może, ale mi to trochę przypomina.

00:22:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Polską piłkę nożną sprzed lat mówię sprzed lat, dlatego, że od lat już nie oglądam. Ale ja, gdy widziałem polską piłkę nożną, to zawsze miałem jedno wrażenie, że tam każdy gra na siebie.

00:22:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że tam nie ma prawdziwej gry zespołowej, że tam każdy chciałby zostać gwiazdą.

00:22:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zamiast odnaleźć.

00:22:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Się w swojej roli. Ja Jestem obrońcą, ja Jestem pomocnikiem. Ja, ja Jestem w ofensywie, ja w defensywie.

00:22:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

I tak dalej i dzięki temu, gdy każdy byłby na swoim miejscu, powstałby prawdziwy zespół jednolity jednorodny, który wspólnie wykonuje misję pod tytułem Bramki i zwycięstwa.

00:22:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dopóki drużyną piłkarską, jakąkolwiek drużyną czy kancelarią chce rządzić indywiduum, albo ktoś chce się wybić i pokazać, że jest lepszy od innych. Dopóty nie ma prawdziwej realizacji misji i wizji. To jest coś zbiorowego.

00:22:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Oczywiście potrzebny jest lider. Potrzebny jest kapitan, potrzebny jest trener.

00:23:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale zespół jest jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Polecam serial Ted Lasso.

00:23:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

W apel TV.

00:23:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Który jest o piłce nożnej, który jest serialem, w gruncie rzeczy mocno psychologicznym i pokazuje różne schematy i wzorce nasze ludzkie i psychologię człowieka. Natomiast przede wszystkim pokazuje, jak się buduje zespół. Nie będą.

00:23:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Właśnie tym przemocowcem tam gdzieś rządzi siłą tam gdzieś rządzi z zadaniami. Trzeci model był z.

00:23:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Siła, rola, rola o k nie rola tylko.

00:23:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Odnajdywanie gwiazd we wszystkim i wszystkich.

00:23:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo bo w tym odnajdywaniu gwiazd. Jest też taka takie piękne ukryte założenie albo nawet prawda, że każdy jest wyjątkowy, tylko tą wyjątkowość temu człowiekowi trzeba pozwolić odkryć, dać mu przestrzeń do tego i dzięki temu pokazać mu, że jego indywidualność i wyjątkowość jest tutaj w cenie.

00:24:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jestem też pracuje na warsztatach, gdy właśnie pracuje z tematami wizji czy misji k no to jeszcze chwila, czyli wyobraźmy sobie, że jesteśmy mrówkami teraz w tym zbiorze czy stadzie, które ma zdeterminowany cel życia jako stworzenie.

00:24:22 Piotr Chodosz

Pytanie, czy my wiemy, że to jest jakby utworzenie tego, jak być może jak największego mrowiska po to, żeby dalsze pokolenia mrówy.

00:24:30 Piotr Chodosz

Mogły na tym mrowisku bazować, żyć, funkcjonować.

00:24:34 Piotr Chodosz

Nie pracy i pracować non Stop borówki no stop pracują tak mrówki no stop coś robią jakby nie widziałem mrówki, która sobie siedziała na leżaku i popijała drinka z colą poza mrowiec okiem, czyli one to jest takie u ludzi to jest chore labora czyli módl się i pracuj a u nich jest tylko labora jakby.

00:24:57 Piotr Chodosz

Bo zmierzam w tej.

00:24:59 Piotr Chodosz

Trochę takiej ewoluował nej metaforze z kolei ode mnie.

00:25:04 Piotr Chodosz

Jak mrówka ma się odnieść do swojej wizji, którą, którą jest utworzenie idealnego mrowiska.

00:25:16 Piotr Chodosz

Ale, która mrówka to naj na najniższym poziomie? Mówi on na razie o tej naj niż o tej robotnicy mrówce.

00:25:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mm, nie wiem, czy do końca rozumiem to pytanie i i co się co się tam w tobie kryje w tym pytaniu natomiast spróbuję jakby opisać to jak ja to czuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem mróweczka, Zatrudnię się w kancelarii.

00:25:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ona jest jakaś z reguły, jest młoda i zagubiona, nieświadoma.

00:25:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nieświadoma swojej wartości swojej kompetencji.

00:25:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z dużymi nadziejami i tak dalej.

00:25:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tam rosówka trafia do określonego środowiska. Tym środowiskiem jest zespół kancelarii.

00:26:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeżeli zespół kancelarii ma już jak jakoś zidentyfikowane, na przykład wartości ma dobrego lidera.

00:26:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dobrego stawiającego lidera to ten lider pokieruje całym zespołem i tą nową mrówką tak, że ta mrówka odnajdzie się w tym miejscu i będzie mogła wzrastać, ale oczywiście może to też doprowadzić do tego, że ta mrówka na poziomie różnych czynności okaże się mrówką, która powinna być film mrowisku.

00:26:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i teraz w tym procesie tam mrówka, jeżeli ona jest właściwą mrówką na właściwym miejscu, co bierze się po pierwsze z gotowości lidera i zespołu z dojrzałości lidera i zespołu na to, żeby z tą mrówką być, a z drugiej strony bierze się to z dojrzałości pewnej tej mrówki, że ona jest gotowa, jakby się rozwijać i uczyć w tym zespole.

00:26:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

I odkrywać się.

00:26:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Odkrywać i swoją prawdę na swój temat. W tym zespole. Jeżeli to Wszystko kliknie, no to nagle. To jest drużyna, która idzie razem do przodu. Oczywiście ta mrówka więc w ogóle system metafora się stała już trochę niebezpieczna, ale tam rybka tam mrówka. Oczywiście w tej strukturze może wzrastać o, a może powoli stawać się lider?

00:27:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Może się z juniora stosować seniorem i tak dalej. Mhm, bo ona jeżeli idzie za organizacją zai misją wizją jest w zgodzie ze sobą i się rozwija, to ona będzie kroczyć coraz wyżej, jakby jej rola. Jej ranga będzie się w tej organizacji zmienia też.

00:27:31 Piotr Chodosz

W mrowisku jesteśmy skazani na naśladowanie.

00:27:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo w ogóle my ludzie jesteśmy skazani na naśladowanie. Popełniamy błędy naszych rodzin.

00:27:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Psów w środowisku naśladujemy osoby, które imponują nam w tym środowisku albo zachowania, które nam imponują w tym środowisku. Jesteśmy im etyczni jak małpy, jeden ziewa, drugi ziewa. My jesteśmy tego uczeni od dzieci. Przecież jak mama jak dziecko mówi, a good to mama mówi, a ooo i to jest mety zm, to jest odzwierciedlanie, to jest też to, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i takie poczucie nie Jestem odmieńcem, nie Jestem brzydkim kaczątkiem, ale powtarzanie i.

00:28:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wzorcowe naśladowanie się jest, jest naturalne, jeżeli.

00:28:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jedna dziewczyna na Instagramie zaczyna robić roleczki i zaczyna robić tak paluszkami tu tu tu i tu te napisy to za chwilę robi to 100000 ludzi na całym Instagramie, bo jakaś dziewczyna w Ameryce dobrze podkładając piosenkę wybrała akurat taki format przekazywania tekstów w rolce na Instagramie. I nagle się okazuje, że pół świata w ten sposób robi. Dlaczego? Bo jesteśmy mime etyczni i i naśladujemy. Jeżeli patron nie umiał wyceniać spraw.

00:28:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

To aplikant raczej nie widział miał wyceniać spraw, bo wzorzec, który widział u patrona, jest dla niego wzorcem, który obowiązuje, chyba że jest trochę niepokorny i buntowniczy i potrafi sobie powiedzieć nie, no kurna, jak wyjdę z tej kancelarii, to już z tym zrobić porządek u siebie. Ale też jest pytanie, czemu nie poszedł z tym porządkiem do patrona i nie powie?

00:29:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

No panie mecenasie, czy moglibyśmy porozmawiać, bo ja tutaj zauważyłem, że pan mecenas na etapie wycenie spraw wydaje mi się, bo czytałem na Instagramie czy na linkedinie czy w jakimś ebooku, że Pan mecenas popełnia tu błędy tak do pewnego rodzaju napięcie napięcie pomiędzy takim determinizmem, czyli taką ideą, że co byśmy nie zrobili, to i tak jest zdeterminowane właśnie jednym ze sposób jakby naśladowania.

00:29:36 Piotr Chodosz

Poprzedników naszych, ale też no podkreślmy, że człowiek posiada jednak wolną wolę.

00:29:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mhm i wolna wole No pewnie.

00:29:43 Piotr Chodosz

I właśnie ta wolna wola powoduje, że my.

00:29:48 Piotr Chodosz

Właśnie, ale może wiesz co Adam, tak, bo.

00:29:52 Piotr Chodosz

Agresja nam się trochę przed prze.

00:29:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja myślę, że.

00:29:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Skawie determinizm to jedno.

00:30:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja już to w różnych miejscach cytowałem. Nigdy nie Jestem pewien czy cytuję dobrą osobę, ale no to mi wybacz. Ci, którzy się znają i wybaczą, bo bo mam wątpliwość, a ci, którzy się nie znają się nie dowiedzą. Najprawdopodobniej to eric bern napisał, że odziedziczone po przodkach wzorce działają. Czy tego chcemy czy nie.

00:30:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

I są różne nurty alternatywne, jeżeli chodzi o pracę psychologiczną z człowiekiem i one to mocno pokazują, że powtarzamy rodowe schematy. Czasem traumy od lat, mimo że nas nie dotyczą, to w jakiś sposób są zapisane w naszych ciałach i w tym sensie jesteśmy zdeterminowani przez wzorce przez genetykę. Ktoś powie, ktoś inny powie, że przez środowisko, bo różne nurty naukowe różnie do tego podchodzą, a ktoś inny powie, że to są po prostu tematy rodowe i wzorce, które przechodzą z pokolenia na pokolenie.

00:30:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak babcia piekła kaczkę w określony sposób to i wnuczka to tę kaczkę piecze w określony sposób, bo tak nauczyła ją matka.

00:31:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

I nikt się nie zastanawiał nawet czy to ma sens czy nie.

00:31:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest takie taka nawet anegdotka z przycinaniem.

00:31:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chyba pasztetu na końcu i wszyscy przycinają, ale nagle się okazuje, że to prababka przycinała, bo miała za małą foremkę i my już nie musimy przycinać, bo odpowiednią foremkę, ale dalej przycinamy i to jest determinizm, a z drugiej strony jest wolna wola.

 

00:31:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli ten ogromny wysiłek?

00:31:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Który człowiek musi włożyć o tym rozmawialiśmy w podcaście tydzień temu, gdzie ja byłem gospodarzem od tego gościem Mhm. Ten ogromny wysiłek, który człowiek musi włożyć w zmianę, czyli zmiana w gruncie rzeczy jest często oparciem się temu deterministyczne mu wzorcowi, który w nas działa.

00:31:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przecież my się zmieniamy po to, żeby przekroczyć dziś ten cholerny wzorzec, który nas więzi to więzienie, w którym jesteśmy ten kołowrotek, w którym są prawnicy. Od rana do wieczora zapieprzam przyjmuje sprawy wszystkie za za mało pieniędzy, przez co mam bardzo dużo spraw, kilku klientów, kasa mi się kończy i nie wiadomo, jak ja mam przyjąć kolejnego klienta, bo już nie mam na to czasu.

00:32:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

A jak przyjmę?

00:32:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

A muszę przyjąć, bo potrzebuje kasy, bo tamtą już przejadłem, to jak przyjmę, to się zajadę, ale też nie mam kasy, żeby wydelegować, bo ta kasa, którą dał mi klient to głównie jest na moje potrzeby jak na tę chwilę. A Wszystko się bierze z nieumiejętności, wyceniania się, błąd, który jest powtarzany od lat w latach osiemdziesiątych nie był tak dotkliwy, bo po pierwsze były inne ceny i inne stawki i prawników na rynku było dużo, dużo mniej.

00:32:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

I też myślę, że aplikanci byli zupełnie inaczej wynagradzani, ale dzisiaj już to nie jest do utrzymania i teraz my potrzebujemy przekroczyć deterministyczny, wzorzec i dokonać zmiany, która boli. No bo jak mówisz prawnikowi 4 100 netto za godzinę to jest minimum w Rzeczypospolitej.

00:32:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Polskiej w tej.

00:32:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chwili według wszystkich moich wyliczeń, to on mówi, chyba cię Adam Poje Chao.

00:33:05 Piotr Chodosz

To znaczy tak, to jest jedna z części rynku, który opisuje, że ja nie są też kancelarie, które działają świetnie.

00:33:12 Piotr Chodosz

Townie i sobie świetnie radzą.

00:33:16 Piotr Chodosz

Ee mamy w.

00:33:17 Piotr Chodosz

Polsce też wiesz?

00:33:18 Piotr Chodosz

Kilkadziesiąt 1000 pojedynczych mrowisk, czyli mrówka, jest zarówno staremu żeglarzem i okrętem sama dla siebie, więc stanowi takie jednoosobowe mrowisko. To jest dopiero ciekawa ciekawa sprawa. Tak.

00:33:32 Piotr Chodosz

O czym mówisz?

00:33:34 Piotr Chodosz

Jakby sprowadza mnie do takiego jednego słowa?

00:33:37 Piotr Chodosz

Trochę też z duchowości, ale jesteśmy jakby w kontekście biznesowym i tego będziemy się trzymać, ale chodzi o nawrócenie.

00:33:45 Piotr Chodosz

Nawrócenie Myśle.

00:33:47 Piotr Chodosz

Póki się nie nawrócisz w myśleniu, to się nie zmienisz. Prawnicy mają ciężko się nawracać w myśleniu, bo.

00:33:56 Piotr Chodosz

No właśnie, bo co i zaraz przejdziemy do tej definicji nic cywilizacji i płacimy. Polecimy z pytaniami.

00:34:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dlaczego prawnicy mają problem w nawróceniu się w myśleniu? Tak, wiesz co?

00:34:09 Piotr Chodosz

Takie jest pytanie.

00:34:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Powiem o sobie.

00:34:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie chciałbym nikogo oceniać ani obrażać, chociaż ten wzorzec widzę, ale będę mówić o sobie.

00:34:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy najważniejszą do tej pory w moim życiu.

00:34:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Najważniejszym zadaniem, jakie miałem do wykonania i mam do wykonania dalej, bo Jestem w tej pracy ze sobą jest pokora.

00:34:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bycie pokornym.

00:34:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

A bycie pokornym oznacza zupełne nie wywyższanie się.

00:34:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

I bycie świadomym tego, że mogę się mylić, mogę nie mieć racji.

00:34:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że świat może wyglądać inaczej niż tak jak ja go widzę moimi oczyma.

00:34:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że mój sposób myślenia nie jest jedynym możliwym sposobem myślenia. Dużo na Instagramie udostępniam takich relacji takiego amerykańskiego profilu, gdzie te piękne rzeczy są pokazywane na grafikach.

00:35:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

I odpowiadając na pytanie już wprost.

00:35:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czujemy się my prawnicy, ja się na pewno czułem z.

00:35:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mądrzy i zbyt ważni.

00:35:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

I za bardzo zadufani w sobie, przez co nie jesteśmy w stanie się nawracać.

00:35:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Korygować, zmieniać sposobu myślenia, zmieniać przekonań.

00:35:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

O tym zresztą jest mój dzisiejszy post na linkedinie i zapowiedź mojego odcinka poprzedniego podcastu bo bo po prostu tak tak mamy w głowie. Ja taki Jestem i Chu.

00:35:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

I dojrzałość.

00:35:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

A ona z reguły zaczyna się od takiego mocnego CIA na dużym rozpędzie głową w ścianę dojrzałość właśnie zaczyna powodować, że to ego zadufane super mądre wywyższając ze się zaczyna ruszać i człowiek zaczyna pokornie ć.

00:36:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

I wtedy dopiero.

00:36:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pojawia się otwartość na inne wzorce na inny sposób myślenia na inną komunikację. Wtedy otwiera się przestrzeń do poszukiwania w sobie wartości identyfikowania swoich wartości podążania za swoimi wartościami.

00:36:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo do pewnego momentu życia główną wartością jest ego i kasa.

00:36:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ego i sukcesy tego i ********* i tak dalej.

00:36:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc żeby?

00:36:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Się nawrócić, to trzeba spokornieje ć, gdyby pójść za hist.

00:36:39 Adam Sornek | Toga bez wroga

Które są w różnych świętych księgach opisywane i w mitologii, no to do nawrócenia dochodzi z reguły na skutek jakiś mega tragicznych wydarzeń, więc to jest to ********* nięcie głową w ścianę na dużym rozpędzie, o którym mówię, jedni się tłumią alkoholem i w pewnym momencie lekarz i mówi, jak pan nie przestanie, to zostanie panu rok życia.

00:37:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Inni rozwalają małżeństwo.

00:37:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo okazuje się, że pewne lekcje są nieobrobione.

00:37:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeszcze inni robią coś innego?

00:37:14 Piotr Chodosz

Ale czy da?

00:37:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Się przejść przez życie zawodowe bez pokornie. Pewnie k jasne ze się dawać. Ja myślę, że że dużo jest osób na świeczniku, tak zwanym osób popularnych, bogatych i sławnych.

00:37:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Które taką właśnie determinację i brakiem pokory osiągnęły bardzo wiele i one też są mega imponujące. I takie takie właśnie takie gwiazdorskie, Świecące dla dla tych zagubionych osób, które na nie patrzą i ************ po to, żeby być takie jak one. A to wcale nie jest ich, to wcale nie jest o.

00:37:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

I tym samym się zajeżdżają i doprowadzają się do walnięcia głową z dużego rozpędu w ścianę. No i to jest błogosławiony w tym sensie dla nich moment, bo jeżeli w tym momencie nie podejmą decyzji, czas na redefinicja.

00:38:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na przyjrzenie się sobie i na.

00:38:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jasne, zdefiniowanie tego kim Jestem, jaka Jestem, jaki Jestem, po co to robię, jaka jest moja rola w tym świecie.

00:38:16 Prelegent 3

No to.

00:38:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na lód pomalutku szybkimi krokami w stronę choro.

00:38:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ee albo somatycznie albo psychosomatyczny, albo choroby, D.

00:38:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli czyli psycha, gdzie psychika wysiada?

00:38:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

I i taki człowiek?

00:38:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

No raczej już wiedzie życie niezbyt radosne i optymistyczne.

00:38:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli jest takiej?

00:38:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Presji regresji nie ma progresu, tylko jest regres a może w regresie, a nie regresji, bo regresja to coś innego. Taki człowiek jest w regresie i zamiast podążać do przodu się cały czas już cofa marnieje.

00:38:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Takich ludzi możemy spotkać na ulicy nie tylko prawników sporo, ale też możemy ich pooglądać w sądach. Ja mijałem takich ludzi na korytarzu.

00:39:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Gdzie widziałem, że no ten człowiek nie wiedzie szczęśliwego życia i raczej już jest w takim wieku, że już nie ogarnie tego, że.

00:39:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeby się zabrać za tę pracę, więc im wcześniej się zabierzemy za za pracę, czyli ty to nazwałeś nawróceniu? Tak nie wcześniej się zabierzemy za pracę nad sobą, czyli za nawrócenie się na właściwą swoją indywidualną drogę, tym lepiej, choć też obserwacja moja jest taka, że instagramy Jerzy czyli pokolenie Trzydziesto Paro Latków w Maksie Trzydziesto Paro latków raczej chętniej konsumują treści niż wchodzą w pracę.

00:39:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Natomiast pokolenie links i Owców.

00:39:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest pokolenie bliżej 40 plus mhm i tam już chęć dokonywania transformacji zwiększa, bo tam się pojawia. Ten sławetny kryzys wieku średniego, który jest kryzysem normatywnym. Każdy człowiek do niego jest zaproszony w swoim życiu i tam się pojawia. Potrzeba nie odrobienia starych zadań domowych, różnych traum, bolesnych wydarzeń z dzieciństwa i tak dalej. I tam też człowiek zaczyna szukać w prawdziwego szczęścia i spełnienia w swoim życiu.

00:40:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

A nawet szukać czegoś większego niż jego życie, bo tam dopiero ludzie mogą się zacząć nawracać. I Carl Gustaw Jung, wybitny analityk psychoanalityk, uczeń frida, twórca Psychol.

00:40:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nogi psychoterapia archetyp owej.

00:40:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jungowskiej twierdził, że dopiero po czterdziestce człowiek jest w stanie naprawdę.

00:40:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zająć się odkrywaniem tego, o co w życiu.

00:40:52 Piotr Chodosz

Chodzi o K, czyli zostały mi Słuchaj 3 miesiące i i będzie czas na nawrócenie. No bo.

00:41:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest wieku średniego jest.

00:41:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do trzydziestym piątym a czterdziestym piątym rokiem życia. Tak, tak naukę podaje.

00:41:03 Piotr Chodosz

O K Jestem w połowie, Jestem w połowie. Dobrze słuchajcie.

00:41:10 Piotr Chodosz

Nie traćmy nadziei nadziei na nawrócenie myślenia na zmianę.

00:41:16 Piotr Chodosz

Różnych wzorców, jakby deterministycznych, o których mówił Adam, dlaczego w mojej ocenie, dlaczego? Dlatego, że na przykład w tym życiu my zaraz przejdziemy do kontekstu biznesowego, także także dodajemy sobie czas, żeby o tym sobie też rozmawiać swobodnie, jeśli nigdzie nam nie spieszy, ale nawrócić w życiu duchowym się możesz. Tak naprawdę na 5 sekund przed śmiercią.

00:41:39 Piotr Chodosz

Ja w swoim klubie mam osoby, które mają powyżej pięćdziesiątego roku życia i one się zachowują lepiej niż dwudziesto kilku latkowie w rozumieniu takim, że mają otwartą głowę na to, żeby powiedzieć, kurczę, ja wiem, że nie Wszystko wiem. Przychodzę tu.

00:42:00 Piotr Chodosz

Żeby być może się dowiedzieć, poznać jakieś inne światy, odrzucić te światy, powiedzieć, że to nie dla mnie, ale też być może usłyszę jakieś albo dowiem się według uje nawrócę właśnie zdefiniuje od nowa to co ty też robisz swoim programie, które od grudnia startuje taki długi product placement? Nasze zrobił auto auto promocja.

00:42:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Autopromocja dla panie prezesie uokiku tutaj.

00:42:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Świadoma nie zaplanowana autopromocja no bo on gimnazjum.

00:42:32 Piotr Chodosz

Ale, ale właśnie zauważam, wiesz ludzi.

00:42:35 Piotr Chodosz

Którzy jeszcze miałem w pierwszym odcinku tego podcastu.

00:42:40 Piotr Chodosz

No nika tak durá też tam gdzieś gdzieś gdzieś razem staramy się różne rzeczy tam działać i ona uciekła z pierwszego Master minda, bo się przestraszyła tego, że być może.

00:42:54 Piotr Chodosz

Nie wiem, czy słucha się w to, co mówią inni, albo będzie musiała powiedzieć coś o sobie. Dopiero to przełamanie się takie w sensie, jakby to nie jest nic strasznego porozmawiać, jakby spróbować.

00:43:09 Piotr Chodosz

No też nie chcę za dużo takich jakiś górnolotnych słów używać, ale jakby obejrzeć się w innych?

00:43:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

China pewnie.

00:43:15 Piotr Chodosz

Zużyciach tak, czyli jakby no w innych mrówczy w sieciach tak to nazwijmy i dopiero wtedy jakby możesz zobaczyć wartość sam zresztą robić to Master mind, nie więc mniej więcej wiesz wiesz o czym o czym ja mówię? Mastermind takie robocze nazwanie spotkań ludzi, którzy jakiś tam w temacie chcą rozmawiać niż za do końca taki literalny mastering. No bo.

00:43:40 Prelegent 3

To jest takie.

00:43:40 Piotr Chodosz

Spotkania jakby ludzi zarządzających czy prawników, którzy chcą się rozwijać tam dane i w danej.

00:43:46 Piotr Chodosz

Dobrze, Adam skończył jakby tę dygresję, ale tylko ostatnie jeszcze przed tymi pytaniami z kartki. To jest jedno jeszcze pytanie, czym jest w miarę krótko, jakbyś mógł, żeby słuchacze sobie mogli też zapisać, albo tam zacząć pracować? Czym jest wizja i czym jest misja dla kancelarii i dla człowieka? Mhm, no u mnie w ogóle kolejność tych 2 jakości jest taka, że jest najpierw misja, potem jest wizja.

00:44:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest coś?

00:44:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Co wypływa częściowo z tożsamości tożsamość wypływa z kolei z wartości.

00:44:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zaraz podam przykład, misja to jest coś, co co robimy ponad osobowego.

00:44:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest jakaś intencja ponad osobowa, która realizuje się w organizacji.

00:44:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

I w tym sensie, no ja mogę mieć swoją misję indywidualną, moją misją indywidualną jest edukowanie ludzi. Przykładowo.

00:44:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

A mi się organizacji jest coś, co wypływa tak jak to wcześniej przy tych mrówkach mówiłem jakby suma mrówek to nie jest misja mrówek to nie jest suma misji wszystkich mrówek.

00:45:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tylko to jest to, co się ujawnia na skutek realizacji misji przez wszystkie mrówki, więc misja jest to pewien pewien pewna pewna intencja.

00:45:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Za którą podąża organizacja czy człowiek?

00:45:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Która się w nim ujawnia?

00:45:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakiś taki głęboki, wynikający z tożsamości z wartości cel?

00:45:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale wizja to jest coś ponad jednostkowego, ponad osobowego. To jest globalna intencja. Dla niektórych wizja już jest w ogóle kategorią duchową z zakresu duchowości.

00:45:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zresztą misja też może być kategorią z zakresu duchowości.

00:45:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Natomiast wizja już jest ponad osobowa trans personalna i to jest globalna intencja, jakby to nie jest patrzenie z poziomu jednostki, tylko jest to patrzenie z poziomu.

00:46:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pewnego procesu, do którego na przykład zmierza cały świat.

00:46:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wizja wizja może być.

00:46:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Misją może być.

00:46:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Szerzenie dobra.

00:46:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mi się przypomina ksiądz Kaczkowski, gdy myślę o misji.

00:46:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

I Przepiękna Ekranizacja pod tytułem Johnny.

00:46:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Polecam film każdemu prawnikowi i zawsze na na spotkaniach, mimo że nie są osobą w takim polskim znaczeniu wierzącą i praktykującą, to mam ogromny szacunek do człowieka, który w tym filmie jest pokazany i do twórców tego filmu, bo pokazuje człowieka z mis.

00:46:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

A wizją na przykład może być miłość. Przykładowo globalna intencja to miłość, że Wszystko zmierza do miłości, że każdy człowiek ostatecznie dociskany do ściany.

00:46:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Po to już by odkryć miłość i nauczyć się kochać siebie i innych. I oczywiście brzmi, to mam wrażenie. W świecie prawników może brzmieć górna.

00:47:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie, ale to jest bardziej opowieść o mnie. Każdy potrzebuje za pomocą różnych pytań, które zadaje na sesjach, albo może to zrobić indywidualnie, odczytując sobie ten temat, bo przecież publikacji na ten temat jest sporo. Każdy może sobie to odkryć i zdefiniować sam.

00:47:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Często dzieje się tak, że.

00:47:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Misja czy wizja ujawnia się w trakcie wykonywania innej misji czy wizji, którą wydawało nam się, że jest tą naszą misją i wizją ostateczną, a potem na skutek naszej pracy.

00:47:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Naszego podążania ze sobą okazuje się, że odkrywają się w naszym życiu kolejne pokłady, które nas zapraszają do czegoś do czegoś jeszcze innego i teraz, no na przykładzie.

00:47:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo najlepsze są przykłady.

00:47:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest postać, którą, która dla której sprawiedliwość jest ważna.

00:48:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i taką postacią może być?

00:48:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Robin Hood.

00:48:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

I teraz tak wartością jest sprawiedliwością Robin Huda. Najpierw wartości jest człowiek, dla którego sprawiedliwość jest wartością.

00:48:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to teraz jaka jest jego tożsamość? Moją tożsamością jest bycie rabusiem.

00:48:19 Adam Sornek | Toga bez wroga

Leśnym albo wiejskim rabusiem Robin Hood albo janosik.

00:48:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Można sobie tutaj poszukać swoich swoich właściwych odpowiedników. To jest moja tożsamość.

00:48:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jaką mam misję?

00:48:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zabieram bogatym i oddaje biednym.

00:48:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jaką mam wizję? Co jest ponad osobowe, ponad jednostkowe? Jakie jest globalny cel? Globalna intencja tego tego tego świata albo tego uniwersum jakby albo można jakby tutaj jeszcze szerzej mówić, w czym w ogóle jesteśmy, albo tej kwantowej zupy o.

00:48:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

I to może być dobro, to może być miłość.

00:48:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

To może być samorozwój, to może być przetrwanie.

00:49:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zobacz, ty pięknie mówiły, że ja miałam się do tego odnieść, a nie chwyciłem. Znaczy chwyciłem to, ale zapomniałem o tym powiedzieć, że misją organizacji może być przetrwanie organizacji.

00:49:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo wizją organizacji może być przetrwaniu organizacji.

00:49:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na na umino sesjach często wychodzi taki temat, że nagle prawniczka częściej prawniczki szacun dla prawniczek odkrywa, że ona chce tworzyć fajne miejsce pracy do wzrostu i rozwoju ludzi, którzy przychodzą i to już jest naprawdę ********* miejsce, gdy człowiek.

00:49:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak zaczyna na to patrzeć, bo on wychodzi ponad to jednostkowe ponad to egoistyczne ja.

00:49:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli to jest misja stwarzam miejsce do rozwoju dla innych.

00:49:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

A wizją może być na przykład dobro ludzi, bo to jest ponad jednostkowe. To jest jakaś globalna intencja, która w tym w temu temu towarzyszy, więc tak, tak, tak ja to postrzegam. Robin Hood jest dobrym przykładem, dlatego, że mam prawników, którzy często przechodzą i odkrywają, że.

00:50:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

Oni chcieli robić dobro, a oni tylko zarabiają kasę i ganiają od kilku lat za tłustymi klientami za pozyskiwaniem tłustych klientów. Mhm, ja im mówię.

00:50:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to dobre robiła. Robił jak dobrze wycenić usługę dla klientów tych tłustych.

00:50:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tych biznesowych.

00:50:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

To może część marży z tych klientów?

00:50:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przekazać tym biednym i możesz być jak Robin Hood.

00:50:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Możesz wtedy prowadzić sprawę?

00:50:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pro Bono.

00:50:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Możesz wtedy EE niżej wycenić sprawy dla klientów, których nie stać na rzetelną obsługę prawną na rzetelnym poziomie, bo nie mają takich pieniędzy. Po prostu więc możesz trochę zabrać bogatym.

00:50:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeby oddać biednym i żeby na tym wyjść też na swoim, żeby nie być strawną stratnym.

00:51:00 Prelegent 3

W tym.

00:51:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

I to jest częsty temat w ogóle u prawników, jakby jakby dlatego w to gaby z wroga w tym logo w cieniu są są ci superbohaterowie w pelerynach, bo to istotnym czym się różni janosik od Batmana na przykład który jest superbohaterem w pelerynie to mniej więcej chodzi o to samo.

00:51:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Są silni skrzywdzeni.

00:51:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc trzeba trzeba umieć znaleźć jakiś słodki środek. Globalną intencją może być Złoty środek, czyli poszukiwanie równowagi.

00:51:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na poziomie wizji.

00:51:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Złoty środek, więc ja równoważy sprzeczności, równowagę dual lności w świecie.

00:51:46 Piotr Chodosz

Szukam złotego środka po to, żeby wyrównywać. Jeden z przykładów. Oczywiście śmiesznym, a żeby tak słuchacza, to lepiej im to zobrazować. Czy czy czy zgadzasz się z taką z takim opisaniem wizji i misji, które mówi nam, że jakbyśmy sobie wyobrazili taką oś czasu, to wizja?

00:52:08 Piotr Chodosz

Jest na końcu tej osi czasu.

00:52:11 Piotr Chodosz

Mhm a misja jest pewnym punktem startu w sensie jakby wystartowałem kancelarię. Oczywiście od tych punktów startu może być właśnie dzięki. Na przykład też twojemu temu programowi kilka, ale to jest jakby taki, jakby moja misja odpowiada na pytanie, po co to robię?

00:52:30 Piotr Chodosz

A wizja jakby do czego zmierzam, nie.

00:52:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do czego to zmierza? Nawet co robię, nawet nie ja, tylko No wiesz, przy indywidualnej osobie ja, ale jeżeli jest organizacja, to do czego to Wszystko znów czego to Wszystko zmierza? I teraz jest też taka ciekawa, ciekawe nie wiem czy co narzędziach stosujesz to trochę warsztatu. Możemy zdradzić, że można w tej.

00:52:38 Prelegent 3

Znaczy zmierza.

00:52:53 Piotr Chodosz

W tej wizji przeszłości, która chce być moja organizacja, albo ja zacząć żyć już dzisiaj.

00:53:01 Piotr Chodosz

Znaczy, ja mam wizję, jakby do czynienia Jestem Robin Hoodem współczesnym i mam wizję czynienia dobra.

00:53:09 Piotr Chodosz

I w tym.

00:53:10 Piotr Chodosz

I to ma być w przyszłości. Na przykład daję sobie 5 lat 10 15 lat. Strzelam nie że, że chcę, żeby to dobro się pojawiło za jakiś czas. No bo jakby Miss moja misja jest żeby je czynić, ale wiesz to jakby dążę cały czas do tego dobra nie? Czyli jakby mam takie poczucie, że cały czas dążę do do, do tego do tej wizji, a zabawa polega na tym.

00:53:32 Piotr Chodosz

No, ja już dzisiaj działam w tej wizji przysz.

00:53:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

No tak no bo to jest jak z rzucaniem palenia, dopóki mówisz sobie, że rzucisz jutro tam i rzucasz, nigdy więc co cokolwiek chcesz zrobić, to realizuje się to w tej własnej chwili, w której jesteś i w tym sensie wizja możesz traktować jako cel wszystkich celów i ostateczny cel.

00:53:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale żeby to w ogóle się mogło zrealizować i ziścić, no to potrzebujesz w działaniu tu i teraz już to robić.

00:54:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

I w tym sensie to ma sens, bo jak sobie to nazwiemy i zdefiniujemy i odkryjemy, co jest to naszą wizją, to my możemy wtedy w tu i teraz zacząć działać już w tej wizji już w tej wizji tak jest, jakby siejemy ziarna podlewamy kiełkują, czasem robimy 3 kroki w tył, potem 2 w przód, potem 3 w tył, ale nagle 10 w przód i per saldo jesteśmy cały czas bliżej tego do czego zmierzamy, dlatego że.

00:54:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jesteśmy ze zdefiniowaną i odkrytą i misją, i wizją, dobrze?

00:54:36 Piotr Chodosz

To dygresję zakończyliśmy właśnie.

00:54:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

54 minuty.

00:54:44 Piotr Chodosz

To kim jesteś? Powiedz?

00:54:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

O ja cię.

00:54:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Kiedyś na to pytanie odpowiadałem tylko przez pryzmat moich kompetencji zawodowych. Dzisiaj myślę, że Jestem.

00:54:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Istotą w drodze na drodze.

00:55:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Człowiekiem, który się samo doskonali, który popełnia mnóstwo błędów, który stara się wyciągać z tych błędów wnioski, być w takiej wyrozumiałości i czułości wobec siebie za te błędy.

00:55:16 Prelegent 3

Nie lubię.

00:55:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mimo że czasem są są większe, trudniejsze i bardziej bolesne.

00:55:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc Jestem samoo odkrywaniu siebie w samo definiowaniu siebie w samorozwoju siebie w samodoskonaleniu. Czym Jestem?

00:55:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jestem, Jestem istotą na drodze człowiekiem na drodze, który kroczy w jakąś stronę, idzie w jakimś kierunku.

00:55:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bardziej z zaproszenia świata i z tego, co co się wyłania na tej drodze niż z jakiegoś takiego uciążliwego i mocnego.

00:55:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Akcentowania woli.

00:55:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo to się w moim życiu, jakby nie sprawdziło na dłuższe mety jakby tam, gdzie ja z głowy Wszystko wybierałem i tylko z głowy i nie byłem w kontakcie ze sobą, to tam wcześniej czy później właśnie waliłem głową z mur, więc jest tu trochę tego, o czym czasem sobie w kuluarach rozmawiamy na rowerze czy czy na kawie czy czy czy na piwie czasem.

00:56:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest jakiś element, takiego też poddaniu się temu, że życie trochę wie, co ja mam do zrobienia.

00:56:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

I mimo że mogę chcieć operować przed tym, to to życie.

00:56:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jednak mi pokazuje drogę, którą mam iść i to jest nam racjonalnym Europejczykom. Naprawdę trudno odkryć i zrozumieć, ale po czterdziestce.

00:56:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Już wyjścia powoli nie ma i dlatego ci 50 latkowie, o których mówisz w twoim programie, bo bo kryzys wieku średniego mocno ora przez życie. Dlatego oni już są bardziej skorzy do tego, żeby słuchać innych, żeby być otwartymi na inne wzorce na inny sposób myślenia, funkcjonowania i potrafią wybierać.

00:57:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Od od odsiewać ziarno od plew, jakby to ktoś powiedział, czyli chwytam, co jest moje i dla mnie, a co jest zupełnie nie dla mnie.

00:57:16 Piotr Chodosz

A jak?

00:57:18 Piotr Chodosz

Kim przykład podałbyś słuchaczom, który pokazałby proces samodoskonalenia.

00:57:26 Piotr Chodosz

W twoim przypadku.

00:57:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

No, to jest każda chwila mojego życia, tak naprawdę.

00:57:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

No cały czas w moim życiu pojawia się całość, co mnie zaprasza do jakiejś pracy.

00:57:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pojawia się na przykład człowiek, który jest mocno sceptyczny w moim życiu i obserwuje go.

00:57:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

I myślę sobie, ja też to mam i też potrzebuję coś z tym zrobić. No bo skoro widzę w tym człowieku ten sceptycyzm i i myślę sobie Boże, jakie to musi być dla niego trudne? Ale z drugiej strony zaczynam się sobie przyglądać. A gdzie ja Jestem taki sceptyczny i że ja sobie coś odbieram przez ten swój sceptycyzm, więc w zasadzie jak się o czym szeroko otwarte.

00:58:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

To można wszędzie znaleźć drogę, która cię zaprasza do do odkrywania siebie i samodoskonalenia siebie.

00:58:19 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli stołowania się z każdym dniem.

00:58:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Może nie tyle lepszą wersją siebie, bo bo trochę nie lubię tego takiego nowo rozwojowego gadania. Już, że stajesz się lepszą wersją siebie.

00:58:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo jakby stajesz się bliżej siebie.

00:58:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo my jako małe dzieci, to myślę, raczej nie ludzi my ze sceptycyzmem tylko z otwartością z radością z przyjmowaniem świata, takim jakim jest.

00:58:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z wycofywaniem się, gdy jest nam w czymś im wygodniej i trudno i i chowaniem się do siebie i i zabieraniem siebie do do swojego bezpiecznego miejsca, a na skutek dorosłości różnych wzorców kulturowych to po prostu tracimy. Więc więc samodoskonalenie to bardziej powracanie do siebie niż szukanie najlepszej wersji siebie. No to najlepsza wersja nas gdzieś w nas cały czas jest i czeka.

00:59:09 Piotr Chodosz

Mhm czyli ale dobrze bo tak bo mm.

00:59:15 Piotr Chodosz

Będziemy się jednak tą tą tą listą pytań 4 godziny.

00:59:19 Piotr Chodosz

Tą listą pytań.

00:59:25 Piotr Chodosz

Czego chcesz?

00:59:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czego chce?

00:59:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to jest to jest mocne pytanie. Nie przygotowywałem się do tych pytań, mimo że widziałem.

00:59:33 Piotr Chodosz

Mały, ale jest przekonanie. Pamiętasz, jak rozmawialiśmy przed przed rozmową? Mówisz Kasia, nie muszę przygotowywać, dzwonię mówi tak.

00:59:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Miałkich, muszę nie, bo ja wiesz jakby odpowiedź przyjdzie albo przyjdzie to, że nie mam odpowiedzi.

00:59:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wiesz co chc?

00:59:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zdaniem jest tak, że warto chcieć, ale w pewnym momencie życie się odkrywa, że że to chcenie jest zawsze zawsze głodne.

01:00:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że, że jest zawsze głodne i teraz jak chcemy i dostajemy to jesteśmy zadowoleni, a jak chcemy i nie dostajemy, to jesteśmy sfrustrowani, więc bardziej Jestem w podążaniu za tym, co mi się w życiu gdzieś tam otwiera. Odkrywa. Mimo że czasem mega boli, bo to są też kryzys, to są to są żałoby rozstania i różne tego typu sytuacje.

01:00:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo to nie chciałbym definiować za bardzo tego, czego czego chce.

01:00:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

Robię to, co czuję, że potrzebuje robić i że powinienem robić to na pewno.

01:00:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czy tego chce, skoro to robię, to tego chce.

01:00:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czy to będę robić za 10 lat? Nie wiem, gdzie mnie poprowadzi życie, więc nie wiem co będę robić za 10 lat, więc robię dzisiaj tu i teraz i wiem, że mam to robić bo bo dostaje sygnały ze świata że mam to mam to robić. Mógłbym powiedzieć że chce spokoju.

01:00:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że lubię spokój, stabilność, porządek, uporządkowanie, natomiast też mnie świat cały czas uczy, że co tak nie działa.

01:01:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo spoko.

01:01:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pokój i idzie w parze z niepokojem równowaga z brakiem równowagi i stabilność z brakiem stabilności, a z uporządkowania.

01:01:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nim idzie gdzieś w tle Chaos?

01:01:19 Adam Sornek | Toga bez wroga

No bo możesz sobie wybudować piękny dom?

01:01:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pomalować go, ale woda powietrze rdza to Wszystko działa, więc każdy porządek ostatecznie zmierza znowu do chaosu.

01:01:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

I w trakcie tego chaosu znowu trzeba zniżać do samo uporządkowania, więc Wszystko jest w takim tańcu przeciwstawnych sił.

01:01:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

My jesteśmy uczestnikami tej tej prasy, nawet nie walki, tylko tej pracy przeciwstawnych sił.

01:01:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo cokolwiek w naszym życiu się dzieje, to zawsze jest to najpierw Chaos, a potem uporządkowanie, a później dzieje się coś innego i znowu jest Chaos i znowu uporządkowanie pranie musisz prać. Zawsze mówi, że majty trzeba prać, masz wyprane, wiesz, aż wyschły z zadziałałeś, podnosiłeś i znowu pranie.

01:02:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby to jest?

01:02:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mówienie o spokoju jest też trochę złudne, bo.

01:02:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie ma spokoju bez niepokoju.

01:02:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jego musi powstać stanie pokoju, żeby odkryć, że się jest spokoju.

01:02:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dlatego myślę, że że chciałbym tak najbardziej.

01:02:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Akceptacji tego wszystkiego, co się wydarza i umiejętności bycia, w tym odnajdywaniu się, w tym nawet jeżeli to jest trudne tak to tego chcę słuchaczom tylko tutaj takie pytanie retoryczne zostawię.

01:02:42 Piotr Chodosz

Wyciągnięte z wypowiedzi Adama Adam powiedział, robię to, co czuję.

01:02:48 Piotr Chodosz

I ktoś powie ha, ależ mi odkrycie robię to, co czuję, ale to jest odkrycie. To jest odkrycie i przy braku świadomości, jak ktoś mówi, robię to, co czuje, to powie, a tam takie pieprzenie.

01:03:01 Piotr Chodosz

Ale jeśli ktoś ma świadomość, jeśli ktoś tam zaczął grzebać i próbował dojść do siebie.

01:03:08 Piotr Chodosz

To odpowiedź na pytanie, robię to, co czuję, to jest to jest potężna zmiana jakościowa w życiu to tylko tak dla słuchaczy mści się zastanowili czy wyrobi.

01:03:16 Piotr Chodosz

Się to co?

01:03:17 Piotr Chodosz

To co czujecie?

01:03:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Kiedy to robić? Jakich zak ja? Jak jak w relacjach do innych robicie to co czujecie, a nie to co jest od was, jakby tutaj oczekiwane przez wszechświat dokładnie jeżeli Piotrek hadasz na sesji, którą z Tobą prowadzi, daje ci różne wskazówki, co możesz robić, żeby twoja kancelaria była rentowna?

01:03:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

A ty tego nie robisz, to najprawdopodobniej nie robisz tego właśnie dlatego, że tego nie czujesz, mimo że głowa chce to.

01:03:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

Robić wiesz na poziomie intelektualnym, że należy to robić. Wiesz, że Piotr ma rację, ale ni huhu nie rusza, bo bo nie czujesz tego.

01:03:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

I dlatego gwałcenie ludzi pisaniem postów na linkedinie. Jeżeli oni tego nie czują, jest bezsensowne.

01:04:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo robieniem rolek na Instagrama jest bezsensowne. Jeżeli ci ludzie tego nie czują, ja polecam podcasty Marty niedźwieckiego.

01:04:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Gdzie te tematy głębokiej psychologii człowieka są porozkładane na czynniki pierwsze i ona wyraźnie, jeżeli się w słuchacie, opowie wam o temacie tego jak my jako dzieci na skutek traum i trudnych wydarzeń to rzucamy swoje ciała i czucie, przez co przez większość życia niektórzy do końca życia. Żyjemy tylko głową i tym, co głowa nam podpowiada. A głowa, czyli nasz intelekt, nasz nasz umysł czy zwał jak zwał, jest wiecznie głodna.

01:04:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przez głód, którego się nie da zaspokoić, bo nie mamy kontaktu ze sobą, gdy zaczynamy mieć kontakt ze sobą, to wybieramy jedzenie, które nam służy. Relacje, które nam służą. Jeździmy na wakacje, tam, gdzie się dobrze czujemy. Zaczynamy decydować o tym, że w pewne miejsca nie pojedziemy. Nawet możemy zacząć odmawiać udziału w imprezach, które wiemy, że skończą się 4 litrami wódki, 2 litrami whisky i porannym kacem, bo nagle jesteśmy w kontakcie ze sobą i myślimy sobie kurna, ale ja się przecież źle czuję.

01:05:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przez to wczorajsze chlanie.

01:05:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

A czułem się przez 2 tygodnie ostatnie dobrze, więc zaczynasz czuć się czuć, jak zaczynasz się czuć to trochę łatwiej ci w życiu podejmować decyzje, co ci służy, a co nie. Trudna jest ta mowa w każdym.

01:05:26 Piotr Chodosz

Razie pytanie trzecie.

01:05:29 Piotr Chodosz

Bardzo proste jedno zdanie owa odpowiedź, Adam, skąd wziąć czas? No godzina i 5 minut minęła więc skąd wziąć czas?

01:05:41 Piotr Chodosz

Ale spróbuj tak złapać taką syntezę, żeby żeby nam wiesz, znowu dygresja nie wyszła na 55 minut.

01:05:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

No k mówisz, że roz lekam no taka moja natura?

01:05:52 Piotr Chodosz

Nie tego nie powiedziałem. To jest twoje przekonanie, że tak dotacja.

01:05:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Skąd wziąć czas? No masz czas, każdy ma czas czy nie ma skąd brać, jakby to to to to jest to jest do wzięcia to tak jakbyś mnie zapytał, Skąd wziąć powietrze do oddychania? No jest.

01:06:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Po prostu jest.

01:06:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Inna rzecz jest, jak oddychasz, jak gospodaruje z oddechem, jaką masz uważność na odd.

01:06:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo niektórzy twierdzą, że że w ogóle umiejętne zarządzanie oddechem już jest kluczem do szczęśliwego życia i że to wystarczy, że człowiek, który ma bardzo dużą uważność na oddech i na aparat oddychania i na to jak oddycha, jak się dotlenia jest w stanie osiągnąć szczęście bez żadnych czynników zewnętrznych. Polecam książki na temat oddechu. Można sobie tu posprawdzać. Niektórzy twierdzą, że.

01:06:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że oddech jest świętym graalem. Takie książki też czytałem, czyli wdzięczność z oddechu.

01:06:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że wdzięczność realizuje się między innymi wdzięczność i miłość, realizuje się w oddechu i w kontakcie z oddechem. No, ale to wiecie, to jakby tylko dygresja znowu miało być bez dygresji i czas są powszechnie dostępne. Pytanie, co z tym robisz?

01:07:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeżeli masz kancelarię?

01:07:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

I cały twój czas.

01:07:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

90 jego procent idzie na klientów.

01:07:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

I niech sprawy.

01:07:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

I przez to masz trudności w życiu rodzinnym, ale też twój marketing i pozyskiwanie nowych klientów nie działa. No to przecież nie dlatego, że potrzebujesz więcej czasu tylko dlatego, że źle wykorzystujesz czas, który masz.

01:07:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dojrzeli 80 90% czasu, który masz do dyspozycji poszło w klientów.

01:07:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

To twoja kancelaria nie będzie się rozwijać.

01:07:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo nie nie gospodaruje z czasem, które masz.

01:07:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Po to, żeby budować jakąś strategię pozyskiwania klientów.

01:07:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Budować, być może produkty związane z tym lejki Sprzedażowe i TPITD.

01:07:53 Piotr Chodosz

Więc czasu nie ma skąd wziąć tak jak nie ma, powiedzmy czemu czemu? Na 10 zapytanych prawników 9 odpowiada, że nie ma czym oddychać.

01:07:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ok powietrza. Skąd wziąć?

01:08:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo są nieświadomi, są we śnie są w kołowrotku. No jeżeli wchodzisz do kołowrotka kołowrotka kołowrotku, wchodzisz tam tak jak chomiczek i zasuwasz to nie masz czym oddychać.

01:08:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do zasuwasz i nawet nie nie przyjdzie ci do głowy, że musisz się zatrzymać.

01:08:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przecież temat odpoczynku.

01:08:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Temat nic nie robienia dla prawników jest najbardziej absurdalnym tematem na świecie. Czy to jest w ogóle niedopuszczalna sytuacja, żeby odpoczywać?

01:08:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

I nic nie robić.

01:08:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przecież nie Żyjesz po to, żeby odpoczywać.

01:08:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc tak to tak. To niestety tak to niestety działa. Prawnicy twierdzą, że nie mają czasu dlatego, że sobie po prostu źle poukładali swój czas, który mają do dyspozycji.

01:08:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakbyśmy sprawdzili, bo w każdym telefonie są teraz statystyki siedzenia przed ekranem telefonu i szpanowania w social mediach. To chyba byśmy zdziwili się, jak bardzo ci prawnicy mają czas, który zaprzeproszeniem zanoszą do toalety i razem z pozostałymi różnymi odchodami spuszczają w kiblu bezpowrotnie tracąc go raz na zawsze.

01:09:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Gdyby prawnik dobrze wykorzystał 8 godzin swojej pracy w ciągu dnia, dobrze mądrze.

01:09:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Umiejąc też delegować.

01:09:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

I umiejąc ufać innym ludziom, że oni też mogą zrobić dobrze, to byłby i zrównoważony pod względem u r LIFE Balance.

01:09:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Idą interes prosperował zresztą pięknie o tym pisze Aneta pacyk upale wska w książce być prawnikiem, gdzie ona mówi, że.

01:09:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

4 5 godzin wystarczą dziennie. Naprawdę?

01:09:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przy dobrych stawkach, dobrej renomie, wypracowaniu swojego nazwiska albo Marki swojej kancelarii albo Marki osobistej, czyli swojej twarzy. Jesteśmy w stanie pracować mało.

01:09:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Oczekując za to, co WI tego godnego wynagrodzenia.

01:10:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

I mając przy tym czas na na rzeczy kreatywne, bo jednak marketing s pracą kreatywną w części części No oczywiście no, ale jak mamy dostęp do kreatywności, to też mamy dostęp.

01:10:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do innych jakości niż te, które są w codziennej prawniczej turce. Gdzie są rozprawy, rozmowy maile umowy, pisma procesowe i tym podobne. No tutaj na pewno warto rozróżnić czas mrówki nazwijmy ją, żeby nikogo nie obrazić, bo nie jest to moim celem, ale takiej, która sobie buduje jakby pół świadomie, albo może świadomie to mrowiska mrówki, które jakby zarządza tym.

01:10:40 Piotr Chodosz

Jedno wczoraj się przechadzałem po markecie w otwocku i napotkałem na taką rozmowę 2 pracowników i jedna z pań mówiła, że o.

01:10:50 Piotr Chodosz

Jutro będę miała urlop i w ogóle się strasznie z tego cieszę, no i powiedziałem tym młodym ludziom.

01:10:57 Piotr Chodosz

Jedno zdanie, które mi bardzo dużo w.

01:11:00 Piotr Chodosz

Też daje do myślenia, że odpoczynek to jest obowiązek, a nie przywilej. Czy ty masz obowiązek odpocząć, a nie?

01:11:11 Piotr Chodosz

Pracowałam 30 dni, to teraz mam taki sobie przywilej, że sobie odpocznę. No właśnie nie ty, jakby powinieneś powodować, że twoje odpoczywanie tylko w dobrym rozumieniu tego słowa jest twoim obowiązkiem, bo nie wypoczęty ten prawnik zmęczony uty rany upaćkany w tych jakby różnych rzeczach i też staje się nieefektywny, straci energię o energii, też rozmawialiśmy, bo jedna jednym z moich tych właśnie spotkań klubowych.

01:11:40 Piotr Chodosz

Padło takie dosyć się dajmy Odre sformułowanie, że czy my w ogóle rozmawiamy o o zarządzaniu czasem czy bardziej zarządzaniu energią w tym czasie to są jakby wymienne mogą być wymienne jakby jakości jak ty to mówisz? Tak.

01:11:56 Piotr Chodosz

Ale właśnie.

01:11:59 Piotr Chodosz

Obowiązkiem twoim jest odpocząć drogi słuchaczu, a nie przywilejem.

01:12:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

No ja ja ja mam takie skojarzenie jak uczyłem się prawa Konstytucyjnego. To tam z konstytucji są prawa i wolności obywatelskie. Wolność jest czymś, co przysługuje człowiekowi bez względu na inicjatywę ustawodawcy.

01:12:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

A prawo jest.

01:12:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czymś, co mu ustawodawca nadaje, bo może mu nadać, a nie musi mu nadawać.

01:12:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli jedno jest dane, a drugie należy się jak psu buda ja myślę, że odpoczynek jest wolnością.

01:12:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

I jedni mogą go traktować jako Prawo i jako obowiązek, ale jest wolnością i jakby nasza mądrość wewnętrzna decyduje o tym, czy my z tego odpoczynku korzystamy, korzystamy czy nie prawnik, który nie odpoczywa.

01:12:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest zamęczony, idzie mu coraz trudniej. Zaprasza go taka instytucja, która nazywa się wypalenie zawodowe i depresja i i i jakby albo zaproszenie przyjmuje, albo nie jeżeli nie włączy świadomości, nie zacznie zarządzać sobą w czasie czy swoją energią w czasie. To już wypalenie zawodowe przyjdzie.

01:13:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

No ale to jest taki dobry czas, jak przychodzi wypalenie zawodowe, bo wtedy już nie ma wyjścia. Głowa jest roztrzaskana o ścianę i przychodzi czas jak ty to to ładnie nazwać nawrócenie.

01:13:24 Piotr Chodosz

To jest twój twój twój do olejka, taki gorący lit wtedy mówiąc tak trochę śmiejemy się trochę z sami z siebie też.

01:13:29

Nie wiem.

01:13:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dla mojej klienci to to są głównie klienci, którzy.

01:13:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Którzy są w jakimś kryzysie o tym rozmawialiśmy w poprzednim odcinku z reguły są albo w drodze do wypalenia, albo mają już pierwsze objawy wypalenia.

01:13:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo zaprzeczają, że są w drodze w.

01:13:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do wypalenia a.

01:13:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Widzę, że są i słyszę, że są.

01:13:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

To to jest.

01:13:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby natura rzeczy do mnie, do mnie osoba, która uważa, że Wszystko jest super, nie przychodzi, ale czasem ktoś przychodzi. Twierdzi, że Wszystko jest super, ale i tak.

01:14:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wiadomo, że nie jest.

01:14:04

Znamy to.

01:14:08 Piotr Chodosz

Takie są tak takie osoby także tutaj ta fasady są są naprawdę takie bardzo ciekawe.

01:14:18 Piotr Chodosz

Yy, Dlaczego nie delegujemy?

01:14:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo się boimy, bo nie ufamy, bo EE, bo uważamy, że Wszystko zrobimy najlepiej, bo jesteśmy perfekcjonistami.

01:14:28 Piotr Chodosz

To nie ma nawróceni.

01:14:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo bo nie mamy zaufania do siebie.

01:14:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie mamy zaufania do innych?

01:14:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale w tym braku zaufania do siebie i tak jest taki głos, który mówi, ja zrobię najlepiej. No i nikt nie napisze tego tak dobrze jak ja.

01:14:39 Prelegent 3

KA jak?

01:14:42 Piotr Chodosz

A jak się zachowuje człowiek, który nie delegował, a zaczął delegować?

01:14:47 Piotr Chodosz

Co się dzieje w jego procesie myślenia wzorców myślenia? No no.

01:14:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na początku pojawia się na pewno opór.

01:14:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale jeżeli już zaczyna to robić, no to już przekracza pewien próg. Pewien pewien dotyka pewnego procesu wtórnego, więc zaczyna się kontaktować z trudnym.

01:15:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

I jeżeli wytrwa, będzie to obserwować, to nabierze i zaufania.

01:15:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

I takiej takiej zdolności do delegowania i oddawania.

01:15:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ewidentny proces zarządzania zmianą czy jest ewidentnie proces zarządzania zmianą w poprzednim podcaście tym tydzień temu, gdzie ty byłeś gościem o tym rozmawialiśmy o etapach zmiany, o tym, że jest kryzys gniew zaprzeczanie, depresja i tak dalej. To Wszystko dotyczy również procesu zmiany.

01:15:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Związanego z delegowaniem na początku jest **********. Trudno chciało mówi nie wzorzec mówienie, ale kroczek po kroczku, próbując to zmieniać i małymi krokami oddając kawałek swojej pracy innym, możemy zacząć zauważać, że o to jednak działa. To jest słuszne. Ja tak miałem z pierwszym aplikantem w kancelarii i też mi trochę czasu zajęło, zanim miałem już taką pewność, że mogę wysłać pani pani aplikant CE. Wszystko łącznie z apelacją w jakiejś ważnej SP.

01:16:03 Piotr Chodosz

Dziękuję. Wielce prawdopodobne jest to, że w tym samym czasie nie da się równocześnie jednocześnie dokonywać zmian i ich nie dokonywać. I ja miałem ostatnio właśnie tego klienta, który sobie wdrażał ten program. Wiesz ten do zarządzania kancelarią do obsługi kancelarii i staram się uświadomić mu, że jesteś w procesie zmiany. To ten trochę poboli, bo to jakby nie jest miła, to nie ma być miło do końca. Nie zgłosiłeś się do mnie z wieloma problemami, które z pomocą technologii mogę ci pomóc starać się pomóc, rozwiązać, ale to poboli trochę, bo to mała tam organiz.

01:16:40 Piotr Chodosz

No na tyle zabolało, że jednakowoż nie nie podjął człowiek, jakby próby, nawet jakby zmiany swojej go tutaj myślenia działania.

01:16:50 Piotr Chodosz

Wzorców myślenia, czy nie nawrócił się z tak do końca odpowiedzieć.

01:16:56 Piotr Chodosz

Stąd też taka ciekawa lekcja, bo oczywiście nie każde to już się trzymamy tego słowa, nawrócenie myślenia, zmiana wzorców.

01:17:05 Piotr Chodosz

Je musi okazać się jakby taką wartościową i korzystną też można cię chyba wkopać w różne różne tematy, choćby nawet to nie wiem. No myślę sobie teraz w tej technologii. Tak, no można też też masa wiesz wdrożeń i kończy się jakimiś różnymi porażkami. Tak na przykład no bo i na.

01:17:24 Piotr Chodosz

Akurat wiesz, próbujesz wybrać jakiś soft do zarządzania kancelarią, zrobisz to po łebkach, bo słuchasz samorządu, że jest tylko jedną właściwe rozwiązanie z niego skorzystasz to Wszystko.

01:17:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Była ty.

01:17:38 Piotr Chodosz

Ciekawe, bo nie Jestem w tym samorządzie.

01:17:43 Piotr Chodosz

I i nie płacę przymusowej subskrypcji na na rzecz tego samorządu, ale patrząc na wizję.

01:17:51 Piotr Chodosz

Kancelarii, które są częścią.

01:17:53 Piotr Chodosz

Tego samorządu wydawać by się mogło, że jakby.

01:17:58 Piotr Chodosz

Tak jak gmina gmina to my miasto to my i należałoby oczekiwać, że to miasto i ta gmina będzie działała na rzecz naszej wizji no.

01:18:06 Piotr Chodosz

Tylko tyle w tym mieście. Nie Jestem w tym, nie Jestem w tym i to może byśmy jakby ukrócili ten temat, to ja ja ja jednak się chciałem odnieść. No to zobacz, Piotr, Przychodzisz do miasta, ale dostawca wody jest jest.

01:18:06 Piotr Chodosz

Ja nie.

01:18:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wywóz śmieci w zasadzie, no nie?

01:18:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak tam jest konkurencją, ale no z wersja no jest jeden.

01:18:24 Piotr Chodosz

To się za no już przymusową subskrybujesz?

01:18:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Cena wywóz śmieci z dostawę wody z wodą. Tak tutaj jest jakby w tym przykładzie, do którego ty lubisz wracać jest troszkę inaczej, bo ktoś mi mówi, mamy dla ciebie tutaj preferencyjne warunki i rabaty, ale ja dalej mogę wybrać jakby mam rozum i wolną wolę, więc mogę sobie po.

01:18:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Być, a wiecie co?

01:18:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Gdzieś to mam ja sobie wybiorę. Nie wiem, nie chcę tu podawać nas innych Marek i produkt placement no ale ale mogę sobie.

01:18:52 Piotr Chodosz

Ok.

01:18:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

I wiele greka i zeton będziemy mieli mapę ligota Chu na brachu to to to wtedy możemy powiedzieć, więc jak ktoś jest nieświadomy i podąża za za TIK tokiem i instagramem i tylko kopiuje inny.

01:19:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Niech jakby nie szuka w tym swojej indywidualności, bo ja nie mam nic do tiktoka i do Instagrama. Tylko chodzi mi o to, że jeżeli tylko powtarzasz innych to nie ma w tym Twojej jakości i właśnie tego kim naprawdę jesteś. No to dla takich może być ten soft nie zdali 10 zł czy 20 co to za pieniądze? Wrzucę tam dane swoich klientów i swoje sprawy.

01:19:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Często ze świadomością, że przeniesienie tego potem gdziekolwiek indziej też jest masakra i że to jest to taka decyzja, która może być bardzo, bardzo kosztowna. No ale komuś może ten soft pasować tak, a ktoś inny powie, ja Jestem świadomym użytkownikiem jase przedstawiałem 9 z rozwiązań i mnie 9 10 20 zł jakby nie nie satysfakcjonuje a ktoś inny powie.

01:19:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest super cena za super soft, ja to biorę więc dajmy dajmy ludziom dajmy ludziom jak.

01:20:01 Piotr Chodosz

Dajmy ludziom, wolność, wolność.

01:20:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Perfekcji płacenia, no nie zadecydowanie czy chcą zarekomendowany oprogramowanie? Nie.

01:20:10 Piotr Chodosz

Jasne autorytetach tutaj też chwilę porozmawiamy, bo myślę że ten temat dotyczy tych EE tego tematu również.

01:20:17 Piotr Chodosz

A powiedz mi?

01:20:19 Piotr Chodosz

W miarę krótko, jakby się udało mm.

01:20:22 Piotr Chodosz

Mm znaczy nie, czyli jeśli nie deleguje słuchaczu, chcesz zacząć delegować, to skup się na tym poznaj. Czym jest proces zarządzania zmianą, bo to cię czeka na bank na 100% no na pewno na początku boli.

01:20:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

To to to to takie przykłady mi przyszły do głowy, bo już my mówimy prawnikom o prawnikach i dla nich to może być niezrozumiałe, ale dobre są takie obrazowe przykłady z innych dziedzin, które prawnicy znają.

01:20:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak wchodziłaś, wchodziłeś pierwszy raz na rowerek z tatą. To było ********** niekomfortowo i niewygodnie i chciałaś z tego rowerka jak najszybciej zejść, bo to jest niewygodne i złe.

01:21:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

I na tym polega w delegowanie, że wchodzisz na ten rowerek i za pierwszym razem myślisz sobie około czy czas skończyć i spierdzielić stąd, nie zwłaszcza jak tatuś czy mamusia, bo to różnie mogło być. Nie jest do końca wspierających w tym uczeniu cię na tym rowerku.

01:21:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale drugie wejście na rowerek, trzeci, czwartej i nagle okazuje się, że na tym rowerku hula asz tak tak samo jest ze.

01:21:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Uczeniem się nowego języka. Człowiek przychodzi naturalnie są tak uczysz się jakiś słów jakiejś gramatyki angielskiej albo nie daj Boże, Niemieckiej i ********** się z butów i masz ochotę uciec i to jest właśnie ten cały proces zmiany, o którym mówi Piotr przechodzisz od pewnej strefy komfortu do czegoś ********** niewygodnego.

01:21:50 Piotr Chodosz

Z czego chcesz uciec, ale dobrze wiesz, że jak wytrwasz w tym niewygodnym, to później okaże się, że to jest Twoje niebo. Trening sportowy działa tak samo, żeby jeździć już na rowerku. To wcześniej trzeba było się kilometrów na pełzać kilometrów wiele razy przewrócić, postawić dziesiątki setki pierwszych kroków, trzymać się szafy i i stawiać nieudolne, nie bardzo nieudolnie pierwsze kroki. No i przede wszystkim na początku to trzeba było jako dziecko.

01:22:22 Piotr Chodosz

A przypominam sobie teraz moje akurat yy moją latorośl.

01:22:26 Piotr Chodosz

Podnieść w ogóle pierwszym ruchem takiego niemowlaka to jest w ogóle podnieść głowę w sensie wiesz, musisz mieć przy ruch podniesienia głowy do góry, żeby coś zobaczyć. Jakby jak świat wygląda. Natomiast często prawnicy są w pozycji głowę, która w której jakby oni S.

01:22:48 Piotr Chodosz

Wiesz, to to jest tak, no moja małżonka też jest prawnikiem i.

01:22:50 Prelegent 3

Nie obciążający.

01:22:55 Piotr Chodosz

I radca prawny i ona na przykład po studiach i potem powiedziała, Słuchaj, to teraz najchętniej, to ja bym tyle tej wiedzy i tyle jakby te czy ta ta ta ten proces nauki jest tak wielowątkowy i wieloaspektowy i wymagający. Ja sam po kokardę jakby w sensie nie i teraz jak przychodzi.

01:23:13 Piotr Chodosz

Z programem, który mówi weź, zobacz, możesz się zmienić, no to co ja słyszę ból znowu będę musiał coś się uczyć, jakieś w ogóle zmieniać rzeczy, po co mi to jest potrzebne? Ja nawet może widzieć to, że to może być dla mnie dobre, ale nie chcę podejmować.

01:23:36 Piotr Chodosz

Choć tych prób bolących tego, żeby się jednakowoż przekonać, czy to jest dla mnie ten soft do zarządzania na przykład kancelarią dobry, to ja sobie zostanę w kajecie, bo mi jest fajnie. No i to jest taka historia, Adamie.

01:23:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zmiana i rozwój boli, jeżeli unikasz bólu i chcesz uciec przed bólem, to nie pójdziesz w zmianę i rozwój. Brak zmiany i rozwoju niestety boli jeszcze bardziej, czego sobie nie uświadamiamy, więc jak nie robimy zmiany, to nie nie uświadamiamy sobie, że nie boli. Ja pozwolę sobie na jedną metaforę.

01:24:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bajka Oli.

01:24:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tam jest taki statek kosmiczny. Ziemia jest w fatalnym stanie, jest statek kosmiczny, gdzie na statku kosmicznym jest załoga ludzkość, która ma przetrwać.

01:24:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

I znaleźć inną planetę albo wrócić na ziemię, gdy ziemia będzie gotowa, przyjąć ludzi tam są same grubasy.

01:24:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ludzie, którzy nie chcą się zmieniać i nie chcą pracować nad sobą, to to są właśnie te grubasy, więc ludzie, którzy unikają zmiany.

01:24:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Skończą jak bohaterowie bajki roli na pokładzie statku kosmicznego. Niestety.

01:24:48 Piotr Chodosz

Nie bądź grubasem, zmieniaj się. Chciałoby się zakrzyknąć, ale przychodzimy do pytania numer, słuchajcie 6 też prośba, żeby to.

01:25:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Godzina 25.

01:25:01 Piotr Chodosz

Wykladam gry lub Klamrę jakąś przy tej szóstce taką.

01:25:06 Piotr Chodosz

Postawić, żeby się ten rowerek nie rozpędził. Czy pracujemy w kancelariach czy nad kancelariami z twojego doświadczenia.

01:25:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wydaje mi się, że tu proszę?

01:25:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pytanie to jest już gdzie jesteś?

01:25:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli ja mam wrażenie, pracujemy nad kancelariami, a najbardziej chyba pracujemy nad głowami ludzi, którzy zarządzają tymi kancelariami, ale jeżeli ktoś by sobie zażyczył ciebie albo mnie, Hej, Piotr, czy ty mógłbyś na 6 godzin 2 razy w tygodniu do nas przyjechać?

01:25:39 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to wtedy pracujemy w kancelarii, bo stajemy się niejako członkiem członkiem zespołu tej kancelarii i robimy kancelarii od środka i.

01:25:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja uważam, że.

01:25:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest najbardziej efektywny proces, jeżeli przychodzi dobry, dobry edukator, doradca konsultant do do kancelarii i robi ją od środka i jakby chodzi i widzi Wszystko.

01:26:01 Piotr Chodosz

No tak to nic procesu jakby coacha mentora trochę takiego nie w sensie nawet takiego trochę doradcy towarzysza biznesowego no to to to być może, ale ja szczerze powiem, że miałem tak taki układ i podziękowałem bo właś.

01:26:14 Piotr Chodosz

Stwierdziłem, że kurczę, no nie po to, jakby prowadzę swoją firmę, żeby tutaj robić etat, bo jeśli miałbym robić etat, to jest masa korporacji, która z chęcią pewnie mogłaby się zastanowić, czy nie lepiej to.

01:26:26 Piotr Chodosz

Robić no ale.

01:26:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja bym wycenił taką pracę, gdybym nie kancelaria o to poprosiła, to wycenił bym ją dokładnie według tej samej roboczo godziny, jak według której wyceniają Wszystko inne, więc.

01:26:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie wiem, co by było bez różnicy, no?

01:26:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wyjątkiem chyba kosztu dojazdu do tego.

01:26:41 Piotr Chodosz

W tych w liście pytań nie ma tematu wyceny, bo to też pewnie 5 minut. Odpowiedź, ale to.

01:26:48 Piotr Chodosz

Adam, właśnie piszę książkę prawników. Wycen się tak prawników wylicz stawkę. Będzie to na pewno tutaj hitem.

01:26:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wylicz stawkę na.

01:26:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Kwit internetu w sensie.

01:27:00 Piotr Chodosz

Biały Kruk.

01:27:02 Piotr Chodosz

Tak, szczególnie ze wsparciem tutaj różnych środowisk samorządowych, na pewno będzie sukcesem publicystycznym. Dobrze, fills.

01:27:12 Piotr Chodosz

Jak jest pustoszenia?

01:27:16 Piotr Chodosz

Żądza tego w biznesie w kancelarii, no tu to.

01:27:19 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest pytanie, na które w sumie już odpowiedziałem na różne sposoby, w tym w tym podcaście.

01:27:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Takie jak w drużynie piłkarskiej wyrządza piłkarz, który gra tylko na siebie. To jest o tym, to jest dokładnie o tym. Nie ma zespołu.

01:27:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie ma zespołu, jak nie ma zespołu, to.

01:27:39 Adam Sornek | Toga bez wroga

Na na wysiłku i na na przemocy i na trudnościach. Cały czas to jest pchane do przodu.

01:27:45 Piotr Chodosz

A Jakbyś odpowiedział Jednoosobowej kancelarii, bo to jest też większa liczba. Też prowadzi jednoosobowa kancelaria, nie.

01:27:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Naucz się odpuszczać mniej więcej pokory i słuchaj ludzi, którzy w dobrej intencji wiedzą.

01:28:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

I ci doradzają.

01:28:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

I pokazują ci w taki lub inny sposób droga. A jak odróżnić tych, co wiedzą tych czce nie wiedzą. No z reguły czucie mi intuicją, czyli tymi kategoriami, które prawnicy odrzucają wczoraj nie dziwny spacer z psem z Piotrem.

01:28:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeśmy grali na temat.

01:28:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Trucia, rozmawialiśmy o pewnej osobie i Piotr mnie pyta, no ale co ty masz do tego człowieka? Ja mówię, ja po prostu tak czuję. A Piotr pyta, no ale to co to znaczy, że ty tak czuję?

01:28:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Też, a ja mówię, no o czegoś, że do mnie odpowiedzi intelektualnej, gdy ja mówię o czuciu, nie Jestem w stanie ci powiedzieć, po prostu moje czucie i moja intuicja mi mówi, że ta osoba jest taka i.

01:28:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Taka no i.

01:28:39 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest Kategoria trzecia za.

01:28:40 Piotr Chodosz

W tych twardych zarządczych tematach mówi się o rozróżnienie opinii od faktów. No i dlatego jakby w pewnego rodzaju napięcie między tym, co mówisz, że ty coś czujesz, a ja żądam faktów, nie w sensie żądam w rozumieniu, że.

01:28:50 Prelegent 3

Mówi nic.

01:28:56 Piotr Chodosz

Jakby mówi mózg taki, który jest bardziej nazwa to analityczny. Jeśli chciałbym tam nadużywać tego słowa, a załóżmy, że bardziej jakoś tak analitycznie o.

01:29:05 Piotr Chodosz

Tym myślenie.

01:29:06 Piotr Chodosz

To u ciebie jest bardziej to czuciem i brakuje tych emocji, jakby znaczy dojść do tych emocji tego czucia. Tam gdzieś tam doszło. W pewnym momencie, no w każdym razie.

01:29:17 Piotr Chodosz

No bo wiesz problem rzeczywi?

01:29:22 Piotr Chodosz

Mamy w przestrzeni przestrzeni social mediowej tak to nazwę wiele osób, które jakby mówią do ciebie, przyjdź do mnie na konsultacje, czyli przyjdź do programu Adama, przyjdź do programu.

01:29:38 Piotr Chodosz

Piotra przyjdź do programu Kasi Beaty Marioli i zadowoli Izydora tak Małgorzaty się Chruścik Kamil Kurkowski Ej no jakby może raczej tak nawet tak nie, no ja bardzo tak ogólnie.

01:29:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak bez końca chcesz wymieniać? Pewnie.

01:29:53 Piotr Chodosz

Więc to powiedział bardzo.

01:29:55 Piotr Chodosz

I ludzie, którzy czy firmy, ludzie, podmioty, które mówią, Przyjdź do mnie, myci.

01:30:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

I my ci ulepszymy na przykład pomożemy ci ulepszymy sprawimy, że będziesz miał lepiej tak to jak mam odróżnić wyjść, czy to w ogóle jest właściwie postawione pytanie, jeżeli chcesz odróżnić na poziomie intelektualnym, to możesz to zrobić dopiero wówczas, gdy odwiedzisz wszystkie te osoby, zapłacisz wszystkim 4 i podejmiesz decyzję, o której ci było najlepiej. Wtedy odróżniamy fakty od interpretacji, no bo wtedy jesteś badaczem, który przebadał wszystkie 4 jakości czy wszystkie 8 jakości.

01:30:02 Piotr Chodosz

Z pomocy.

01:30:07 Piotr Chodosz

Do kogo przyjść?

01:30:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

A jeżeli nie stać cię na to, żeby sobie pozwolić na taki proces badawczy, to potrzebujesz się na czymś oprzeć.

01:30:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

I teraz ty mówisz, że fakty od ocen ja mówię postaw 100 osób w jakiejś sytuacji i zapytaj te 100 osób, co się wydarzyło, każdy ci odpowie coś innego i okaże się, że trudno ustalić, co jest w ogóle jakąś obiektywną prawdą. K to? Po pierwsze, po drugie jeżeli mam 4.

01:30:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Opcje do wyboru.

01:30:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do mnie przychodzą ludzie na podstawie takiej, że czują, czują, bo czują jakieś zaufanie do mnie słyszą, co mówię, słyszą o czym mówię i w nich wytwarza się pewne poczucie, że ten gość wie.

01:31:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że ten gość zna?

01:31:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że ten gość jest mi z jakiegoś powodu bliski.

01:31:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bliskość nie jest kategorią intelektualną, bliskość jest kategorią czucia.

01:31:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Niektórzy ludzie mi piszą w komentarzach, że jak słuchają tego podcastu, to czuję jakbyśmy byli znajomymi albo przyjaciółmi, że to taka dla.

01:31:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Plac no tak działają podcast ogólnie nie, ale to to jest Kategoria czucia a nie myślenia. Czujesz, że ten człowiek może ci pomóc? Czujesz, że ten człowiek jest wartościowy albo to co robię jest wartościowość podcastem shop też do ucha.

01:31:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Szepcze do ucha i podcastem też tworzy lejek, bo przekazuje określone wartości o określonej jakości określoną komunikację. To jest, z czego połowę prawników albo jakąś część wywala od razu, bo oni mówią, co ten sornat ********** i bardzo dobrze, że tak myślą, bo to oznacza, że my się nie wyczujemy i my się nie obwącham my i my raczej razem nigdzie nie pójdziemy i to jest super.

01:32:11 Piotr Chodosz

Kim jest wróg dla prawnika?

01:32:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to kiedyś byłem w innym podcaście. O to zapytany będę robić tutaj ten SNS.

01:32:20 Piotr Chodosz

Muszę zrobić.

01:32:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Promocji innego podcastu no ale to nie.

01:32:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest istotne, czy?

01:32:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wiesz, jest taka taki żart krążą pomiędzy prawnikami, że największym wrogiem prawnika jest sąd i inni twierdzą, że największym wrogiem prawnika jest przeciwnik.

01:32:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeszcze inni twierdzą, że największym wrogiem prawnika.

01:32:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest jego klient.

01:32:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

A ja do tego do tej triady dodałem czwarte rozwiązanie, że najprawdopodobniej największym wrogiem prawnika jest on sam dla siebie.

01:32:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo robi wbrew sobie na przekór sobie bardzo często, zamiast się wsłuchać w siebie i iść swoją drogą.

01:32:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Już przestać się się się dawać rozszarpywać temu, co mówi świat, to idzie za tym, co robią wszyscy, przez co nigdy nie idzie za sobą, więc staje się swoim wrogiem. Ale ta część jego, która chce, żeby on był w zgodzie ze sobą, cały czas się odzywa. I to tę część często my ja tłumiły na pewno tłumimy poprzez różne ucieczki. Dobrą ucieczką może być alko.

01:33:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pracoholizm sport sport o bieganie takie to ja lubię obserwować biegaczy w razu wiem kto naprawdę biega. No tych ucieczek z mnóstwo to może być seks, to mogą być narkotyki, to może być hazard, to może być zakupoholik dztwo.

01:33:36 Piotr Chodosz

Jak ty wiesz, że ktoś dobrze biega albo źle druga.

01:33:39 Piotr Chodosz

Jakby patrzysz po mimice twarzy czy?

01:33:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak no widzę, widzę takie takie, wiesz, niektórzy ludzie biegają i biegną. Widać, że biegną. Aha.

01:33:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

I widać, że to jest dla nich?

01:33:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jednak wypoczynek w dobrze zrobiony czas, by ma dużo ludzi. Mam wrażenie, że biegnie jakby chciało ******* jakąś część siebie, w tym w czasie tego.

01:33:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli ulicą napięci twarz jest taka. Wiesz, że jakby ja nie widzę w tym w ogóle radości, jakby tu był przykry obowiązek jak napisanie posta na linkedina przez osobę, która tak naprawdę najbardziej to lubi jechać na konsekwencje.

01:34:13 Piotr Chodosz

Ludzi w trzeci raz o tym mówisz, czyli według ciebie ze 100% biegających w maratonie połowa biegnie ucieka? Nie, to ja tego nie powiedziałem. To jest twoje przekonanie jest na Twojej wypowiedzi połowa nie nie wiem i ja nie nie statystyk.

01:34:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak widza ludzi, którzy naprawdę uprawiają sport, nie dla dla swojego ciała, tylko czasem. I tu mi się też na sesjach zdarza, że siedzą prawnicy.

01:34:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Którzy pracują po 11, 12 godzin dziennie i jeszcze do wpierdzielają sobie w to zmęczone ciało 2 albo 3 treningi w tygodniu. Po co po to, żeby emocjonalnie się rozładować? Ale to ciało nie, nie, nie jest bardziej wypoczęte po tym treningu, bo to ciało już jest zmęczone pracą intelektualną i w kancelarii, więc o tym mówię.

01:34:56 Piotr Chodosz

Czyli niektórzy po prostu od dzisiaj zamiast mówić yyy do swoich drugich połówek idę pobiegać, będą mówili. Idę po uciekać trochę sobie.

01:35:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

No albo ja sobie na przykład w takich sytuacjach na puszczam wody do wanny i leżę w wannie i i po prostu siedzę sam ze sobą i z tym, co we mnie jest.

01:35:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Albo kładę się w ciągu dnia na 15 minut bez żadnych dyst traktorów.

01:35:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

I więcej Jestem w stanie odzyskać wtedy siły i kontaktu ze sobą, niż gdybym wsiadł na rower i pojechał z tobą godzinę tutaj po lasach otwockich i józefowski ich.

01:35:34 Piotr Chodosz

Jasne, prawnicy, którzy nie spore nie zadbają o swój dobrostan nadam wspominał, jak kończą biegną na ścianę, rozbijają się o tą ścianę. Czasem są to bardzo bolesne, brutalne końcy, pewnego rodzaju ścieżki drogi zawodowej.

01:35:50 Piotr Chodosz

Yy tylko w ten sposób kończą czy czy czy też jakoś inaczej kończą, jeśli nie zadbał o swój dobrostan tym wypaleniem tą ścianą czymś czymś.

01:36:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

No wiesz, można w ogóle do ściany nie dotrzeć, bo możesz mieć dobre wzorce, mieć do tego patrona, mieć dobrych wspierających rodziców, którzy mieli dobre wzorce od swoich rodziców i możesz o siebie po prostu dbać. Adwokat, którego którego miałem okazję na swojej drodze zawodowej spotkać i który był moim szefem, miał bardzo luźne podejście do pracy.

01:36:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Umiał świetnie delegować, cieszył się życiem, wychodził sobie na tenisa.

01:36:32 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ale tylko dlatego, że wcześniej miał zawał z tego co pamiętam, i.

01:36:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zawał go, doprowadził do tego, że uświadomił sobie, że jak dalej będzie w tym zapieprzu, to powtórzy mu się drugi zawał, a drugi może być już tym ostatnim, więc jedni w ogóle nie muszą docierać do ściany, bo mają dobre wzorce i odrobili pewne lekcje za wczasu, a inni docierają do ściany. No i po rozbiciu ze ścianą drogi są 2.

01:36:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli jedna, to jest nawrócenie, o którym tu powiedziałeś, a druga to jest dalsze brnięcie w to stare, czyli dalsze zabijanie się na rapie, bo to jest zabijanie się na raty 11 godzin pracy plus 3 treningi, zaburzona dieta, zaburzona gospodarka płynów i i nawadnianie w organizmie. Do tego kawa nikotyna a wieczorem alkohol.

01:37:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Byłem w tym miejscu. Ja wiem.

00:00:00 Piotr Chodosz

Do czego to prowadzi i albo się z tego wyjdzie po zderzeniu ze ścianą, albo się do tego wróci.

00:00:08 Piotr Chodosz

Można dożyć siedemdziesiątki, ale czy to jest szczęśliwe życie? Mam wątpliwości.

00:00:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Prawnicy to pragmatyczni ludzie.

00:00:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

No ktoś, kto prowadzi fundację, chce ich uczyć wyliczania stawki.

00:00:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Abc jak ty chcesz uczyć wyliczania stawki, kiedy sam prowadzisz Fundację?

00:00:26 Piotr Chodosz

No ale ja prowadziłem kancelarię i ja mam codziennie, no może nie codziennie, bo sesja mam 2 razy w tygodniu no ale ale, ale praktycznie codziennie spotykam się z tematami prawników i widzę wszystkie ich błędy, łącznie z tymi, które są. Popełniałem, więc stąd się wziął pomysł na ebook, ale ten pomysł jest dużo głębszy na poziomie.

00:00:49 Piotr Chodosz

Na poziomie intencji, którą mam i o tym też opowiadają tydzień temu prawnicy.

00:00:55 Piotr Chodosz

Nie są w stanie dokonać zmiany, o której my tu mówimy, zacząć dbać o swój dobrostan, dbać o siebie, o swoje relacje, o swoje życie prywatne, bo im się budżet nie zgadza.

00:01:07 Piotr Chodosz

Ja odkryłem, że część duża część problemów moich klientów, którzy nawet by chcieli tej zmiany, bierze się z tego, że oni sobie po prostu nigdy nie wyliczyli staw.

00:01:18 Piotr Chodosz

Nigdy nigdy nie policzyli kosztów, które się składają na tę stawkę i nigdy nie ustalili marży przychodzą inne sesji mówią, ale nas tego nigdy nikt nie nauczył. Skąd my to mamy wiedzieć? Nas się uczyło tylko prawa.

00:01:30 Piotr Chodosz

Więc w tym sensie?

00:01:32 Piotr Chodosz

Ja poczułem, że to jest temat, który potrzebuje zrealizować.

00:01:36 Piotr Chodosz

Częściowo w odpowiedzi na ebooka Joanny lubeckiej mecenas ja joasi lubeckiej rana psa świetnego ebook ebooka o wycenie.

00:01:45 Piotr Chodosz

Natomiast dalej prawnicy zostali z pytaniem, no ale jaką ja mam ustalić kwotę, jaką stawkę, jaką cenę za swoją usług?

00:01:55 Piotr Chodosz

I w tym sensie dla mnie te te 2 publikacje jak ja swoją skończy mogą być.

00:01:59 Piotr Chodosz

Suplement garne wzajemnie się.

00:02:02 Piotr Chodosz

Zupełnie. Tym bardziej, że Facebook uprawni powiedzieć stawkę oprócz tematu stawki będzie dużo tematów związanych z tym, jak zadbać o o swój dobrostan.

00:02:12 Piotr Chodosz

Bo co z tego, że ktoś wyliczy stawkę?

00:02:15 Piotr Chodosz

Jak znowu nie będzie czuł tego, co potrzebuje w pracy. Czuć, żeby tą stawkę z lekkością klientowi zakomunikować.

00:02:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak trochę.

00:02:22 Piotr Chodosz

Mm, ale jeszcze mam drugi wątek k.

00:02:26 Piotr Chodosz

Mogę pewnie no bo.

00:02:28 Piotr Chodosz

Wiesz jeszcze o tej fundacji? No ja jak jakby ten wątek fundacji i on jest prosty do wyjaśnienia, a ja ja podjąłem decyzję, że ja chcę prowadzić fundację, dlatego, że pieniądz był moim Bogiem w moim życiu przez większość życia.

00:02:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Proszę się dopiero w rozmowie tak spokojnie.

00:02:45 Piotr Chodosz

I to, że ja prowadzę fundację, nie oznacza, że ja nie mam zabezpieczenia materialnego z tej fundacji, jako i fundator jako członek jej zarządu. Jako osoba na liście płac tej fundacji. Przecież te wszystkie sesje, które prowadzę z klientami, prowadzę ja i ja za to otrzymuję.

00:03:00 Piotr Chodosz

Wynagrodzenie, więc tu nie jest o tym, że ja nie potrafię o siebie zadbać. Myślę, że dbam o siebie. Gdyby spojrzeć na moje stawki dużo lepiej niż większość prawników w tym kraju. To, że prowadzę fundację, świadczy bardziej o tym, że Jestem właśnie na poziomie wizji misji i wartości niż na poziomie środowiska, zachowań i umiejętności, gdzie trzeba biec za króliczkiem wykazywać się.

00:03:24 Piotr Chodosz

A są przedmiotami materialnymi i umiejętnościami.

00:03:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Super fajnie, że to padło dobrze, to wyjaśniłeś. Ja to rozumiem, bo się znałem może za za dobrze, ale ale nie wszyscy mogą to jakby skupić. Czasami jak rozmawiam z różnymi tam osobami, które mną.

00:03:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ty pacz tensor nek nie, tak kurczę, tak wziął tą togę tak na ten kołek odłożył i patrzę na co on robi patrzę i także jakby Fundacja Patrz Kurczę jak to jest możliwe żeby to my będziemy takie przekonanie, że po prostu od tą jakby.

00:04:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

No bo ty nie robisz tego, jakby dla zysku jest inna idea, która za tym stoi nawet wizja tego jakby ten jakby pieniądze stają się narzędziem dla ciebie, a nie celem, bo już to.

00:04:06 Prelegent 4

Że zje.

00:04:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Skutkiem nawet ubocznym, chociaż uboczny to złe słowo, bo ma takie pejoratywne skojarzenia, ale pieniądze są wtórne wobec tego co robię, co czuję, że potrzebuję robić. Jesteśmy w tych tematach duchowych trochę i też taką przywołam. Z kolei ja taką scenę też, bo filler czasami.

00:04:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Księżach prostu się mówi coś takiego, że ludzie już jakby nie oceniam tego, że ludzie przychodzą do spowiedzi, tak i się tam spowiadają do księdza, do człowieka. Już nie chcę w to wchodzić, ale taki ksiądz nie, który wysłucha w swoim życiu 1000 problemów małżeńskich na przykład żony, tak i męża nie przychodzi facet, mąż i mówi.

00:04:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zdradzam, nie kocham, nie potrafię rozmawiać wszystkie te jakby takie problemy temu księdzu.

00:04:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy wrzuci do głowy przychodzi żona mówi, ale stary mnie nie słucha, a to robi, a tamto i tak dalej i tak dalej. Ktoś oceniając taką osobę mówi, a co on wie o życiu, skoro on nie miał nigdy żony?

00:05:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest głupie, no to jest głupie, dlatego, że.

00:05:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

On wie najwięcej, bo on tych przesz.

00:05:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Radując się na osłuchał o tych z tych od tych mróweczka.

00:05:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

1000 godzin, czasami o problemach i on widzi pewne wzorce, które jakby w tych meczach jakby się nie składają i on jak mu przychodzi 1001 mróweczka to mówi stary.

00:05:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

970 mrówek mówi to co ty więc jak, jak nie chcesz skończyć tak jak one na przykład, czyli.

00:05:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

To mi wychodzi po tych 970 kazusach, że powinieneś spróbować zrobić to to i tamto dlatego ty masz prawo do tego, żeby opowiadać komuś jak.

00:05:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Scena, jak na przykład wyliczyć stawkę? Chociaż tu między nami też jest pewnego rodzaju, jakaś tam dyskusja i napięcie, bo jak wiesz, ja na przykład też szukam różnych metodyk wyliczania stawki w relacji do rynku, w relacji do też do wartości, ale w relac.

00:06:01 Piotr Chodosz

No pewnie.

00:06:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Do udziału wartości jak no to to są już takie narzędzia bardziej w stanie, więc jakby, bo ja na przykład nie do końca się zgadzam z tym, że 400 i w ramach takich jest Mem wiesz taki sposób mój albo.

00:06:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie więc jakby nie zawsze, bo czasami będzie adekwatną stawką stawka, jakby nawet wyższa i tak dalej. Chodzi o to, że jest kilka perspektyw spojrzenia na tą wycenę i dlatego też między innymi na ranczu w listopadzie, który gdzieś tam staramy się.

00:06:47 Piotr Chodosz

Promować i.

00:06:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Też dawać popularyzować, jakby zachęcając słuchaczy do tego, żeby.

00:06:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dali sobie szansę na spojrzenie na wycenę nie tylko no, bo wiesz, są sztuk mistrzowie w Internecie, którzy.

00:07:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mają jakąś jedną wizję mówią albo tak, albo wcale jakby i to jest z natury rzeczy nie do końca poprawne. Moim zdaniem fillm.

00:07:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy określenie tematu, jak wyceniać stawkę tych perspektyw jest.

00:07:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

O wiele więcej, bo jeśli masz na przykład kiepsko wdrożoną technologię i gubisz czas.

00:07:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

To co ci z tego, że ty będziesz miał dobrze na na na poziomie? Nie wiem mentalnym to rzeczy to.

00:07:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak jak ty gubisz. Jak masz 10 osobowy zespół to ty gubisz 6 godzin ciągu dnia i ty nie masz później prawidłowo prawidłowych danych, żeby w ogóle się zorientować co się dzieje w mojej kancelarii, więc dlatego ta perspektywa na przykład technologiczna tego negocjacyjna czym jest problem? Jakby gdzie jest sprzedaż, co my sprzedajemy, co jest wartością, co jest ceną i umiejętność poruszania się?

00:07:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Po tym nie.

00:07:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby ale plus to co ty robisz te że mówisz liczcie to bardzo ewidentny. Pierwsze kilka perspektyw daje ci szansę na to, że.

00:08:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy to już *****, to ja tyle lat robiłem to źle, bo ktoś mi wreszcie uświadomił.

00:08:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

Które, żeby pracowałem poza zakresem ustalonym z klientem, bo to.

00:08:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest taka z.

00:08:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeżeli najczęstszy problem, który widzimy, nie że mówimy, to ja będę robił za sprawy ryczałtowe, to ja nie muszę mierzyć czasu, bo to jest sprawa ryczałtowe. Największa taka bzdura, jaką się słyszy od tych ludzi tak że w sensie nie muszę ewidencjonować sobie tego zasobu kosztu czasu, bo biorę biorę ryczałtem, że to jest jakiś absurd. Znaczy to jest jakby.

00:08:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

To jest chora, nie?

00:08:35 Piotr Chodosz

I booku Piotr o tym wszystkim będzie te 400 zł, które ja opowiedziałem. To jest takie minimum minimum, które mi wychodzi, znając kosztach życia w Rzeczypospolitej Polskiej koszty kancelarii i wysokość stawek podatkowych składek zusowskich, w tym ubezpieczenia zdrowotnego.

00:08:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

100 godzin sprzedania tak.

00:08:56 Piotr Chodosz

Zakładam, że w maksie 96 100 godzin prawnik może zafakturowane.

00:09:02 Piotr Chodosz

Ale jest inna rzecz ważna, którą chciałem powiedzieć, bo jakby rozumiem, Twoje twoje alternatywne spojrzenie i ja życzyłbym sobie, żeby wszyscy prawnicy w Polsce mieli wyceniać na zasadzie wartości i korzyści klienta. Natomiast nie da się z pierwszego schodka wejść na dziewiąty.

00:09:20 Piotr Chodosz

Trzeba przyjść drogę, więc najpierw jest ryczałt, potem jest godziną wka, a na końcu jest szukanie czegoś, co jest syntezą ryczałtu i godzin ówki. O tym też będzie moje wystąpienie na bran.

00:09:34 Piotr Chodosz

Ale klucz polega na tym, że ten rynek, jeżeli prawnicy nauczą się przechodzić chociażby na te też kwestionowano godzinkę.

00:09:44 Piotr Chodosz

Jeżeli się w końcu nauczą liczyć, przechodzić na godzinkę i ewidencjonować czas, żeby mieć dane analityczne do tego, ile pracują, dla kogo i za ile tak naprawdę.

00:09:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

K to ty już?

00:09:56 Piotr Chodosz

Jest radykalna zmiana tego polskiego rynku, która jest potrzebna i niezbędna, bo nikt tego prawników nie uczy ty ich tego uczy, że ja ich tego uczę. Nasz kolega Jakub kaliński ich tego uczy jeszcze parę os.

00:10:08 Piotr Chodosz

Lub, które uczą, ale ich na razie jakoś nie ma, więc więc to to to jest to jest ten temat. Piotr, niech zrobią ten krok i zrobią ten jeden krok, a później możemy myśleć o robieniu kolejnych.

00:10:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak tak no yy, drugą stroną tego medalu i jest. Są też bardzo świadomi prawnicy, którzy bardzo mocno to liczą, przeszli przez jakiś części selavi korporacyjnych i są i są też pełni świadomi tego, co robią, jak robią, żeśmy też.

00:10:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeby jakby nie, nie, nie było tłem naszej rozmowy, taki wniosek, że wszyscy jakby tu nie potrafią liczyć. Nie to tak nie.

00:10:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Oczywiście, jakby w części w części w części rynku.

00:10:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nawet już nawet ja ci powiem tak, bo nawet kiedy ktoś ma przekonanie, że liczy dobrze, to mierzy sprawdza i tak dalej. To się jak wchodząc to to się nagle okazuje, że.

00:10:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie do końca tam się Wszystko zgadza, bo my pewnego, że że rodzaju rzeczy nie potrafimy zdefiniować, co jest godziną, co nie jest tą godziną, co jest sprzedawane, co jest, co jest, jaki jest współczynnik tego cukru w cukrze, czyli tej tej bi lokalności, jakby pozostawania w dyspozycji, czy na rzecz pracy na rzecz klienta.

00:11:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

I to jest tutaj też potężne takie niezrozumienie, będąc na tych targach dla dla młodych ludzi tak się przyglądałem trochę tym studentom, którzy tam chodzą i oni są bezbronni w tym temacie, w sensie jakby raz, że ich tam tego nikt nie uczy i też nie chodzi o to, żeby oni się doktoryzować z tego, ale to przynajmniej potrafili rozróżnić przychód, koszty, czas, wartość, cenę takie, żeby umieli się poruszać w tych podstawowych definicjach. Dlatego, że jeśli w tym się potrafi ją poruszać, no to prawdopodobnie pomoże im to przynajmniej przy rozmowach. Z takim niemal nigdy nie pracowałem w kancelarii, ale.

00:11:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak ty byś był szefem kancelarii, ja bym byłym pracownikiem bycie powiedział.

00:11:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mój współczynnik yy utylizacji to jest taki to a taki to jest dzięki mnie zrobiłeś tyle to a tyle dalej podwyżki a nie na zasadzie rosną mi koszty dawaj podwyżkę to byś powiedział a co mnie to ale jak ja mam ci potrafił z tobą rozmawiać jak jaki mój.

00:12:12 Adam Sornek | Toga bez wroga

Udział w Twojej wartości Twojej kancelarii jest, aby spróbowali to zdefiniować. No to nagle, to byś powiedział Piotr, no w sumie wiesz co, nigdy tak o tym nie myśl.

00:12:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Płacę ci x, ale w sumie no może i masz rację, żebym ci płacił X plus 15%.

00:12:28 Prelegent 4

Na przykład?

00:12:28 Piotr Chodosz

Dlatego dlatego prawników bardzo często zachęcam, gdy mają klienta od 5 albo 10 lat, u których go nie zmieni od 5 albo 10 lat stawki i mają wrażenie, że no faktura wprawdzie się zgadza, ale generalnie no troszkę coś tu jednak nie gra, bo kwota jest wysoka, ale pracy jest dużo. To ja mówię, zbieraj dane przez 3 miesiące.

00:12:52 Piotr Chodosz

Bo potrzebuje już pojechać na rozmowę z klientem z danymi, a nie, że ty pojedziesz i posia chce teraz podwyżkę 5 czy 10 lat zaciskają zęby i udawałem, że nic się nie dzieje, co jakby też pokazuje, że jako prawnik brakuje ci pewnych kompetencji, bo prawnik potrafi walczyć o klienta to tym bardziej powinien walczyć o siebie, nie?

00:13:13 Piotr Chodosz

Więc zbierz dane, jedź do klienta i połóż mu na stole dane i przeprowadź z nim mądrze ekologicznie rozmowę po to, żeby to wynagrodzenie uległo zmianie. Jeżeli to twój jedyny klient co też jest albo jedyny taki kluczowy, który robi 60% albo 70 przychodu.

00:13:33 Piotr Chodosz

To czas zacząć się mądrze zastanawiać, jak obsłużyć tego klienta i równolegle wybudować sobie innych klientów na wypadek, gdy jak pojadę do tego klienta na rozmowę z tym tanim shitem za 3 miesiące i on powie a weź Spadaj to żeby mi kancelaria nie utonęła.

 

00:13:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Rozumiem, słuchajcie?

00:13:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

Kieszenie mi się zgadza.

00:13:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Po co to liczyć? No to też jeszcze jest takie powszechne przekonanie w środowisku prawniczym, żeby wyjąć trzeba włożyć tak dobrze powiedziałem.

00:14:08 Piotr Chodosz

Też słyszałem kiedyś od pewnego urzędnika?

00:14:10 Prelegent 4

Bo chciałem powiedzieć.

00:14:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeby włożyć, trzeba wyjąć nie odwrotnie. Dobrze powiedziałem na początku.

00:14:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tylko teraz fakt. Czy chcesz mówić, że w kieszeni jak mi się w kieszeni, bo bo bo mam takie przekonanie, że trochę o tym powiedzieliśmy, że jak ci się w kieszeni zgadza, to po co liczyć?

00:14:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chcesz chcesz powiedzieć jeszcze dopowiedzieć 2 zdania?

00:14:33 Piotr Chodosz

Jest to możliwe, żeby taki model działał. O tym właśnie będę mówić na ranczu jest absolutnie możliwe, ale trzeba bardzo dużej świadomości i dojrzałości, żeby do takiego miejsca dojść.

00:14:46 Piotr Chodosz

A i tak nie obędzie się bez wcześniejszych danych analitycznych i i świadomości siebie wyceny siebie przed samym sobą skontaktowania się z swoim własnym poczuciem, poczuciem wartości. Natomiast większość rynku działa tak, że 25000 fakturka.

00:15:06 Piotr Chodosz

No to **********, nie ma co nawet tu liczyć, bo super Dino Ubiliśmy. A że nie nie ma liczonego czasu i nie wiadomo jaki jest koszt obsługi tego zlecenia. O tym też krzysiu ogorzałek mówi u ciebie.

00:15:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak tak.

00:15:19 Piotr Chodosz

Że jakby czy ludzie są policzeni, czy zasoby kancelarii materialne są policzone, które trzeba co miesiąc opłacić w tym wszystkim? No to tam dla dziecia 5000 jest to jest najważniejsz.

00:15:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chcieli w kieszeni się zgadza. Dobra mamy to ill, przejdźmy dalej jak radzić. No to jest taki prosty temat. Krótka, krótka odpowiedź, jak radzić sobie z samotnością, prowadząc jednoosobową kancelarię, no grono grono naszych klientów to są.

00:15:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mali średni, mały średnio kancelarię.

00:15:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ee większe też się pojawiają, ale no, dla tych jednoosobowych ta samotność może być jakimś pewnego rodzaju wyzwaniem problemem, że.

00:16:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Cena mentor prawników, jedyny polecany przeze mnie w Polsce powie.

00:16:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Taka prawda o temacie samotności?

00:16:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

W jednoosobowej kancelarii, gdzie zauważ, że jak sobie pracujesz jako mrówka, aż tak mówię o tej mrówce, nie, to to tej mrówce, jakby narzuca się zakres pracy i ta mrówka może sobie spokoju te 8 godzin, przepracować, skupić się na SP.

00:16:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Prawie odpocząć iść na basen na siłownię i nie ma tego bólu, który czasem się w kancelariach pojawia. Czyli pozyskanie klienta networking, Business Development marketing od cholery różnych, pomniejszych działań, żeby ta organizacja nawet jedno osobowa mogła jako tako funkcjonować też zwróćmy na to.

00:16:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że tutaj, jeśli chodzi o czas pracy merytorycznej dla osoby, która pracuje w korporacjach, w jednoosobowej działalności, prawdopodobnie może być troszeczkę inną mieć dyspozycyjność. Taka osoba na pracę merytoryczną niż taka, która za którą ktoś to.

00:17:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ktoś to na mrowisko zaprojektuje i powie to tylko ty noś te patyczki, nic więcej cię nie interesuje.

00:17:18 Piotr Chodosz

Pytanie jest jedno, natomiast poruszy z nim tyle wątków, że odpowiem na co najmniej 2.

00:17:27 Piotr Chodosz

Jest stanem naturalnym dla mam wrażenie nielicznych ludzi, zwłaszcza w cywilizowanym zachodnim świecie.

00:17:36 Piotr Chodosz

Jest samotność i bycie samemu dość dla ludzi problematyczne.

00:17:42 Piotr Chodosz

Jesteśmy przyzwyczajeni przez różne filtry afiliacyjne do tego, żeby być wśród ludzi i z ludźmi. Poza tym jesteśmy istotami społecznymi. Nie każdy ma naturę mnicha czy pustelnika.

00:17:53 Piotr Chodosz

Niektórzy mają, zalecam różne badania psychometryczne. Można sobie to zidentyfikować i sprawdzić, czy się takim typem jest. Jeżeli jesteś typem samotnika, super pracy i samotnie i nic nikomu, D.

00:18:06 Prelegent 3

Do tego.

00:18:08 Piotr Chodosz

Jeżeli nie jesteś typem samotnika i potrzebujesz kontaktów społecznych, to nie rób sobie krzywdę, tylko znajdź ludzi, zrób Wspólnotę biurową albo znajdź kancelarii, która podnajmuje biurka u siebie na stałe, przez co tworzy się taki trochę wirtualny, ale jednak rzeczywisty zespół.

00:18:27 Piotr Chodosz

Bo to może ci pomóc. Ja lubię pracować sam, ale już mi brakuje trochę.

00:18:34 Piotr Chodosz

Wyjścia do ludzi i takiej atmosfery, jaką miałem w kancelarii.

00:18:39 Piotr Chodosz

Gdzie było kilka osób, żarty, Small, Zatoki i tak dalej i też też mam taką w sobie sobie potrzebę. I to jest jedna warstwa. Kim Jestem, czy Jestem bardziej samotnikiem, czy Jestem istotą, bardziej społeczną, a druga warstwa jest taka, że ci samotnicy.

00:18:56 Piotr Chodosz

To dzielą się na 2 typy znaczy pewnie na więcej, ale 2 mi przychodzą do głowy takie, którymi się wyłaniają od razu. Pierwszy typ to jest taka osoba, która robi usługę prawną, robi księgowość, robi marketing, robi zakupy do biura, robi Wszystko.

00:19:15 Piotr Chodosz

I, żeby jeśli biznes z zamykał jakoś i finansowo.

00:19:20 Piotr Chodosz

I pod pod względem ilości klientów. No to ona jest w pracy 12 albo 13 albo 14 godzin.

00:19:28 Piotr Chodosz

I to jest pierwszy model. No i tu jakby mówimy o tych wszystkich zagrożeniach, o których w tym odcinku było kryzys, wypalenie, depresja i różne tego typu sytuacje, bo przy trzydziestym roku życia to, co się wydaje, że tak można i można.

00:19:44 Piotr Chodosz

Ale koło Czterdziestki koło Czterdziestki. Już po 10 latach takiej eksploatacji ciało mówi o kurna.

00:19:50 Piotr Chodosz

Red Alert jest i świecą wszystkie kostki i lampy na pomarańczowo albo już na czerwono, a drugi typ to jest typ mądry, który albo bierze mało za dużo, czyli mało spraw o wysokiej wartości, czyli dobrze się wycenia i szanuje się.

00:20:09 Piotr Chodosz

Żądając wynagrodzenia.

00:20:12 Piotr Chodosz

Albo po prostu podejmuje taki prawnik. Decyzję ja.

00:20:17 Piotr Chodosz

Mogę żyć skromnie mam pracę, nie muszę zarobić. 20/30 1000 miesięcznie mogę żyć małym mieszkaniu.

00:20:25 Piotr Chodosz

Mieć małą praktykę obsługiwać sobie przy Sądzie Rejonowym w otwocku bieżących klientów i wracać o szesnastej Siedemnastej do domu i mieć już to w trąbie. Jest jeszcze jeden model, który mi przychodzi do głowy mądry menadżer.

00:20:41 Piotr Chodosz

Robię kancelarię jednoosobową, no ale pod zlecam.

00:20:45 Piotr Chodosz

Szukam aplikantów do stałej współpracy.

00:20:49 Piotr Chodosz

Dobrze wyceniam sprawy. Dzięki temu mam pieniądze na marketing i na to, żeby mi inni ludzie zewnętrzni albo wewnętrzni ogarniali i sprawy merytoryczne w jakiejś części albo w całości. Nawet znam też takiego adwokata na Śląsku, który w ogóle nie prowadził kancelarii, a kancelaria dobrze funkcjonowała.

00:21:13 Piotr Chodosz

I chyba dalej funkcjonuje ten adwokat na rynku, więc zlecam albo na zewnątrz, albo ludziom w środku i Jestem w tym biznesie trochę albo albo albo nawet nie ma mnie w nim wcale, więc to jest możliwe. To jest pytanie do czego w życiu znowu zmierzasz nie po co ja tą robotę robię? Czy ja potrzebuję być w tej robocie 12 godzin dziennie? Czy ja potrzebuję zarobić w tej robocie 80000 miesięcznie? Czy ja potrzebuję pokazać mamie tacie Wujkowi Staszkowi i mojej przyjaciółce ze szkoły średniej, że ja w życiu coś osiągnęłam?

00:21:46 Piotr Chodosz

Bo osiągnąłem to jakby tu jest 1000 czynników, więc po co sobie to robi?

00:21:51 Piotr Chodosz

I po co chodzę do tej pracy?

00:21:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja się wydaje, że jeśli chodzi o tą samotność, no to warto.

00:21:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Niezależnie od tego, jak tutaj mamy podejście, to znaleźć czas na to, żeby cieszyć się po prostu oddychaniem.

00:22:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

No tak, ale jak jak zaczniesz cieszyć się oddychaniem, to prawdopodobnie.

00:22:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

To będzie powodowało, że.

00:22:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zaczniesz cieszyć, też się życiem się może to jest pierwszy krok w ogóle, żeby się.

00:22:21 Prelegent 4

Może jest.

00:22:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Moc mieć świadomość tego wiesz, że chodzisz po świecie. Już kurczę, ja się.

00:22:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Cieszę, że oddycham.

00:22:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Za tym idzie, wiesz dalej, to znaczy, że się cieszę, że żyję, nie.

00:22:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

No nie wiem, Adam.

00:22:34 Piotr Chodosz

Może to jest troszkę o wdzięczności, że jakoś docenić swój oddech i to, że go masz, to tym samym umiesz docenić życie i i w ogóle potrafisz doceniać i być wdzięcznym? Tak, tak mi przychodzi do głowy. Nie wiem tak taka hipoteza.

00:22:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

A wiedzę najnowszą, skąd czerpiesz? No słucham podcastów.

00:22:54 Piotr Chodosz

Dużo czy tam występujesz? Podcastach też występuje w podcastach, dużo się dzieje w moim procesie wewnętrznym, jakby dużo moich odkryć. Bierze się z tego, że ja pewne tematy przepracowuje i to jest dla mnie w ogóle wiedza najlepsza i czasem się tu dzieje też na sesjach, bo przychodzą do mnie też prawnicy, którzy mi pokazują trochę zresztą nie tylko prawnicy, którzy mi pokazują trochę moje tematy. Ja wtedy się temu tak dogłębnie przyglądam i badam to i dochodzę do odkryć mhm.

00:23:23 Piotr Chodosz

Czytam, słucham, mam mam parę parę takich miejsc, no i też spotykam się z tobą. Ty też jesteś dla mnie źródłem wiedzy.

00:23:32 Piotr Chodosz

Motyw Wczytujesz jakby inne publikacje niż ja jesteś trochę w trochę jakby innym innej tego tego całego biznesu, który wspiera biznes prawniczy, więc więc uczę się od ciebie, uczy się od Jakuba kalińskiego.

00:23:49 Piotr Chodosz

No i czytam, czytam i słucham, czytam i słucham i Jestem w kontakcie ze sobą i też przychodzą do mnie prawnicy z moimi problemami sprzed lat, więc sobie tak patrzę na to z boku i sam się przecież to jest rozwiązanie oczywiste tu nie trzeba.

00:24:05 Piotr Chodosz

Nie trzeba jakiejś specjalnej?

00:24:07 Piotr Chodosz

No plus plus też Jestem takim miłośnikiem i zwolennikiem wszelkich nauk psychologiczno kognitywnych, czyli neuro nauk wokół wokół ciała i umysłu i połączenia ciała z umysłem, gdzie w gruncie rzeczy jest jest dużo odpowiedzi.

00:24:25 Piotr Chodosz

Zaczyna mi się zdarzać na sesjach tak, że że, że to praca na początku na poziomie czysto prawniczym przeradza się trochę w pracę.

00:24:34 Piotr Chodosz

Psychologiczną wokół różnych sytuacji z wczesnego okresu życia.

00:24:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

W których jakby?

00:24:41 Piotr Chodosz

Utkwiony jest problem kancelarii i to też też mi się zdarza. Czasem Jestem w szoku, że że do takich miejsc wędrujemy.

00:24:49 Piotr Chodosz

Mm, ale też czasem proszę klienta czy klientkę, żeby zastan.

00:24:54 Piotr Chodosz

Mówiła się, zastanowił, rozważył psychoterapię, bo ja się z prawnikami nie spotykam. W procesie psycho terapeutycznym.

00:25:04 Piotr Chodosz

Choć często część często on się czasami, ale może bardziej czasami niż często on się pojawia.

00:25:10 Piotr Chodosz

Ale nic nic z regularnej terapii w tej mojej pracy nie stanie zastąpić, bo ja nie nie pracuję z prawnikami co tydzień po prostu jest to dla mnie bez sensu i nie chcę tak pracować.

00:25:21 Piotr Chodosz

Bo dla mnie ważne jest, żeby prawnik między sesjami E wykonał robotę, którą mu zlecam do wykonania jako zadanie domowe i ta robota jest dla mnie miarą prawdy. O tym, w jakim miejscu jest ten prawnik i czego on tak naprawdę chce.

00:25:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pytanie, takie kontrowersja.

00:25:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Przyjmę mam teraz ch.

00:25:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chciałbym być dobrze zrozumiany zadanie takie jak je napisałem, może będzie tak trochę trochę brutalne, ale myślę, że jakby poczujesz, jakby klimat tego pytania i roztrzaska się jakby innych, którzy tak myślą tak, ale nie uprzedzajmy, może fakt to pytanie jest takie, dlaczego prawnicy w social media zachowują się jak pajace i lalki Barbie? No właśnie, wczoraj mi opowiadałeś, że takie pytanie rzucić dużo zosta?

00:26:12 Piotr Chodosz

No jest to oceniające pytanie trochę referendalne, nie?

00:26:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak ale ono ono chce kol jakby.

00:26:17 Piotr Chodosz

Tak jest taka presja opozycja i sugestia w tym zdaniu zawarta, że są tacy prawnicy, że tak się zachowują i w dodatku że jest to coś negatywnego jakby rozumiem, rozumiem twoją ideę. Mi też pewne potrawy nie smakują i zachowania pewnych ludzi nie śmieszą tak jakby Jestem człowiekiem też chcąc nie chcąc Czasem coś oceniam albo często coś oceniam.

00:26:41 Piotr Chodosz

Myślę, że najprościej i najsprawiedliwiej można odpowiedzieć w taki sposób, że my wszyscy szukamy siebie.

00:26:49 Piotr Chodosz

I w tym poszukiwaniu siebie tym, czego nas nauczył świat od małego dziecka jest to, że musimy naśladować innych i biec tam, gdzie biegną wszyscy, czyli uczestniczyć w wyścigu szczurów i to są te rolki, gdzie tam ten pan albo ta pani tymi palcami pokazuje na te napisy leci jakaś muzyczka. Sam też miałem tak sam też miałem takich filmów.

00:27:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mój czynsz.

00:27:10 Piotr Chodosz

Ale to ale no.

00:27:12 Piotr Chodosz

Jakby no to mi się to twoje pytanie.

00:27:14 Piotr Chodosz

Z tym kojarzy no i.

00:27:18 Piotr Chodosz

I to jest w poszukiwanie.

00:27:19 Piotr Chodosz

Siebie, to jest błądzenie, wszyscy błądzimy, wszyscy jesteśmy rozbitkami. Ostatnio oglądałem piękny film, gdzie zostało powiedziane, że my nie mamy świadomości, jak wszyscy jesteśmy poobijani, bo jesteśmy rozbitkami, tylko my to, że jesteśmy rozbitkami, strasznie ukrywamy i ludzie często maskują swoją prawdę na swój temat i boją się odkryć przed innymi przed kompromitacją, z lęku, przed kompromitacją wstydu i tak dalej i podążają za tym, co mówi świat w zasadzie niewiadomo, co?

00:27:49 Piotr Chodosz

No bo to trochę social media kreują, a social media są też przez kogoś kreowane i i wytwarzane.

00:27:55 Piotr Chodosz

Więc jesteśmy zagubieni i szukamy siebie i w tym sensie nie ma sensu tego negatywnie oceniać. No bo to jest jakiś rodzaj jakiś rodzaj zbłąkanych owieczek tak idąc twoją w twoje w twoją nomenklaturę, to może śmieszyć. To może bulwersować może być przedmiotem kpin może być przedmiotem żartów standa P rów ja mam trochę takich stranda perskich jakości, więc też czasem po po po po po kpie z różnych rzeczy.

00:28:24 Piotr Chodosz

No, ale to jest spójrzmy na to tak obiektywnie, że to jest pewien rodzaj zagubienia.

00:28:30 Piotr Chodosz

Na przykład joasie lubecka. Ja lubię ten przykład podawać Joasie lubecka.

00:28:38 Piotr Chodosz

Jasia lubecka w zaczęła niedawno publikować rolki na Instagramie.

00:28:45 Piotr Chodosz

I to jest piękne, po prostu, bo Joanna nikogo nie udaje.

00:28:49 Piotr Chodosz

Ona po prostu.

00:28:51 Piotr Chodosz

Mówi do do kamery z taką swoją charakterystyczną jakością, którą ja w nim jakby widzę, to to są moje oczy z takim bardzo wyrafinowanym poczuciem humoru to robi.

00:29:04 Piotr Chodosz

I ona mam wrażenie z tym autentyczna, tam nie ma robienia z siebie właśnie lalki Barbie czy czy czy Kena czy jakiegoś pajacowania. I to jest o byciu w zgodzie ze sobą.

00:29:17 Piotr Chodosz

Być może ci, których ty tak oceniasz, albo ja tak oceniam, są w zgodzie ze sobą, a dla nas to jest tak odjechane i od je hane, że uważamy, że to jest coś do niej nie do przyjęcia na tyle, że to nie może być autentyczne i prawdziwe. To jest znowu, co jest faktem, a co jest prawdą? Co jest opinią?

00:29:37 Piotr Chodosz

Tobie się wydaje, że że ty ty masz prawdę i możesz tą osobę ocenić mhm, ale brakuje nam danych, nie może dla tej osoby to jest po prostu super pan, że ona tymi paluszkami tak robi, więc poszukać jakby 4 wersji tego samego zdarzenia, żeby sobie powiedzieć zasadzie główną wiem na ten temat jasne już co zastanawiam się skąd się wzięło to pytanie na tej liście i ono się wzięło stąd, że niektóre zachowania prawników tak to nazwę w social mediach.

00:30:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Są przez środowisko.

00:30:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Teraz słyszę, co mówię, ale są przez środowisko, jakby krytykowane na zasadzie, że.

00:30:12 Prelegent 3

Za wolnością myślenia, no pewnie.

00:30:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dekolt to ci nie wypada pokazać, ale już nogę od kolana w dół możesz dekoltu tutaj.

00:30:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby kawałka piersi bardzo kolor, w którym się pokazałeś? Nie bardzo, bo to licuje jakby z godnością pewnie zawodu i.

00:30:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ponieważ ja 20 lat nic nie robię w social mediach, to no niedobrze, że ty się aż tak dobrze pokazujesz w tych social mediach wiesz, mam z tym problem.

00:30:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

I uważam, że ja jako adwokat i ty jako adwokat to jednakowoż no dobrze się zastanów, czy ty chcesz to robić? Nie w sensie jakby.

00:30:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

W tym pytaniu jest to ta to napięcie na jakby schowane nie czy co co wiesz co co co co wypada a czego nie wypada jest to dyskusja w środowisku tak i tutaj wróćmy do tych znaczy no do tych samorządów nie że ona jakby dyktują trochę tobie dlatego ja się na przykład troszeczkę irytuje jeśli.

00:31:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ktoś próbuje jakiś sposób powiedzieć, że rzeczy mają się w taki to a taki sposób dlatego, że.

00:31:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Wy, teraz mogę powiedzieć wy nie my, bo ja Jestem prawnik, to jest adwokat wy w samorządach. Widzicie pewnego rodzaju autorytet i ten wzorce znaczy autorytet w rozumieniu takim, że wiesz jak tam ktoś coś narzuci, to znaczy, że.

00:31:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to jest.

00:31:39 Piotr Chodosz

Jak władza, no co wiesz, a autorytet no władza to jest to jest moja władza, no.

00:31:42

No właśnie.

00:31:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak tak, tak więc.

00:31:47 Prelegent 4

No i.

00:31:47 Piotr Chodosz

Wiesz, no z władzą tak jest, że na tym polega demokracja i władza, że czy chcesz czy nie chc?

00:31:52 Piotr Chodosz

Też jesteś podporządkowany, no i teraz oczywiście świadomy człowiek i tak odnajdzie w tym wybór.

00:31:59 Piotr Chodosz

Bo może nieświadomy będzie ślepo podporządkowany i palcem w bucie nie ruszy z lęku przed naruszeniem zasad etyki.

00:32:09 Piotr Chodosz

A ktoś inny powie?

00:32:12 Piotr Chodosz

Akurat ta władza jest na tyle dobrowolna, że ja decyduje, czy chce być w tej korporacji czy nie, więc mogę złożyć wniosek o przeniesienie do innej albo wykreślić się w ogóle i nie być podporządkowany tej władzy. To znowu jest temat wyboru, ale.

00:32:26 Piotr Chodosz

Jak wjechał ten temat jest taki piękny film American beauty.

00:32:32 Piotr Chodosz

W którym gra Kevin spacey i jest tam, jeżeli dobrze pamiętam, taka postać drugoplanowa sąsiada Kevina Spacey’ego.

00:32:41 Piotr Chodosz

Ee, które nienawidzi gejów?

00:32:44 Piotr Chodosz

I przez kilka scen w tym filmie pokazuje swoją nienawiść do gejów tam z pistoletem czy z jakąś strzelbą chodzi dziwne takie rzeczy mega sfrustrowany i zapieczone człowiek i w jednej z ostatnich scen w tym filmie.

00:33:00 Piotr Chodosz

Ten człowiek w kontekście z Kevinem spacey zaczyna. Nie pamiętam, jakby ról tych, jak się nazywali ci bohaterowie, więc podaje nazwisko aktora i zaczyna się z nim całować.

00:33:12 Piotr Chodosz

I to jest o tym.

00:33:14 Piotr Chodosz

To jest o tak zwanym psychologicznym cieniu, że to, czego najbardziej się boimy, to co najbardziej krytykujemy to, co się nam najbardziej nie podoba w innych, to często są nasze skryte pragnienia.

00:33:25 Piotr Chodosz

Psychologia ma to zbadane zidentyfikowane, więc to z czym najbardziej walczymy, bardzo często jest częścią nas, której nie potrafimy sami przed sobą przejąć.

00:33:37 Piotr Chodosz

No i i tu jest jakby temat.

00:33:40 Piotr Chodosz

Może chciałabyś yy albo chciałbyś tak z dekoltem chodzić i mieć takie ciało, albo mieć taki luz i mieć tak wyjechane na różne rzeczy. Więc jak widzisz osoby, które to to mają i to robią, a ty masz ciśnienie psychiczne i lęk, żeby być wprawdzie ze sobą? No to co możesz zrobić? Jedyne co możesz zrobić?

00:33:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mieć takie ciało, nie?

00:33:59 Piotr Chodosz

To walnąć w taką osobę postem, komentarzem, hejtem i tak dalej. A powiedz mi.

00:34:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Też takie bardzo mądre pytanie, mam?

00:34:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak wyjąć kij z Tyłka?

00:34:13 Piotr Chodosz

Lubię rzeczy ręką kij zajmujesz, a że jak masz długi i nie dosięgasz, to potrzebujesz poprosić kogoś, żeby ci go wyjął i tym kimś.

00:34:22 Piotr Chodosz

Być terapeutką czy mentor i tak dalej, ale po jest jakby warunek podstawowy. Musisz naprawdę chcieć wyjąć kij z Tyłka i tu jest problem. Największy, że większość ludzi.

00:34:34 Piotr Chodosz

Na po pierwsze tak głęboko i tak długi kij w tyłku, że go nie chcą wyjąć.

00:34:40 Piotr Chodosz

Albo w ogóle nie wiedzą, że go mają i chodzą.

00:34:42 Piotr Chodosz

Z nim od lat.

00:34:45 Piotr Chodosz

Jak załatwić mini? Sorry Sorry Boy.

00:34:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to jeszcze od pytanie. Jeszcze takie krótkie to jak zobaczyć kij w tyłku.

00:34:54 Piotr Chodosz

No i to już jest dobre pytanie, potrzeba lustra.

00:34:59 Piotr Chodosz

Nie, no bo jakby ci w tyłku jak się odwracasz, to go nie widzisz.

00:35:04 Piotr Chodosz

No i ty dzisiaj powiedziałeś, że przeglądają się ludzie w grupach u ciebie i u mnie też w innych ludziach jak w lustrze.

00:35:11 Piotr Chodosz

I to jest to o tym, że potrzebujemy spotkać takiego człowieka, który nam w końcu pokaże to, że my mamy w ***** kija, że on jest dość długi, dość ciasno i że w zasadzie już trochę się zrost skakanką wewnętrzną. Dopiero jak spotkamy mnóstwo, to możemy zobaczyć, że ten kij jest i wtedy najpierw pewnie będziemy zaprzeczać, że tam żadnego kijami.

00:35:32 Piotr Chodosz

Nie ma, później pojawi się jakiś gniew i frustracja, negocjacje, depresja związana czy smutek związany z tym, że ją mam. Kija w tyłku, aż w końcu świadoma decyzja o K mam kija w tyłku, co ja chcę z tym zrobić jest pewien problem, bo jak stajesz naprzeciwko lustra to nie będziesz widział tego kija w tyłku nie musisz jakby pewien ruch taki wykonać nietypowy nie jak się skręcisz, ale bo mu się chce skręcać no.

00:35:58 Prelegent 4

Komu się chce skręcać?

00:36:00 Piotr Chodosz

Dlatego do ciebie i do mnie, biorąc pod uwagę.

00:36:04 Piotr Chodosz

Jakby liczebność naszej grupy docelowej przychodzą dalej. Mimo Wszystko nieliczni. No bo to jest jakby odpowiedź na pytanie, widzisz, czasem się nad tym zastanawiamy. Rynek dość duży, a nie, że narzekamy, że za mało do nas ludzi przychodzi. Tylko narzekamy na to, że jakby w tej skali, w tym koszyku ludzi, którzy mogą skorzystać z naszej pomocy, jest w sumie potencjalnych niewielu.

00:36:30 Piotr Chodosz

No to może dlatego, że nie chcę zobaczyć kian, no tak mi się wydaje, że to jakby.

00:36:34 Piotr Chodosz

Mogliśmy właśnie, być może niechcący zdiagnozować przyczynę tego stanu rzeczy.

00:36:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

No już dostarczonym przeciw lustra i tam nie mam żadnego kija. Jest piękna postać też, ale możesz bokiem jakby tak.

00:36:42 Piotr Chodosz

Więc może bokiem, jakby czasem ja się przekręcam, żeby zobaczyć się tak trochę z boku? Nie na przykład brzuch jaki mam duży, no to jak się odkręca, żeby zobaczyć jaki mam duży brzuch to mogę niechcący też zauważyć kija.

00:36:57 Piotr Chodosz

Że coś mi to, no poza tym umówmy się kij w ***** uwiera przy siadaniu.

00:37:03 Piotr Chodosz

Więc może zacznie się przyglądać, jak siadasz, no?

00:37:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

No znaczy z samego doświadczenia wynika, że jeśli chodzisz z kijem w tyłku, to prawdopodobnie prędzej ci ktoś z boku powie, że masz ten kij w tyłku niż sam dojdziesz do tego, że ten kij w tyłku masz. No i to jest taka sytuacja. Oczywiście mówimy to w pewnym sensie jakiś taki metaforze, ale mówimy o pewnej postawie.

00:37:28 Adam Sornek | Toga bez wroga

Prawników, którzy.

00:37:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mm właśnie tym kijem w tyłku emanują na przykład w social mediach i tak dalej. Ja nie wiem do końca czy to jest wiesz bo ja nie chciałbym powiedzieć, że koniecznie trzeba ten kij z tyłka wyciągnąć. To nie jest też tak, ale warto tę świadomość mieć.

00:37:49 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i w dniu dzisiejszym taka tutaj hipoteza musi paść, żeby żeby każdy się przyjrzał swojemu kirkowi w tyłku, bo nawet jak my o tym rozmawiamy, to ja podejrzewam, że ten przysłowiowy kij w tyłku.

00:38:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Też jest obecny.

00:38:06 Piotr Chodosz

Ja od 3 lat uczestniczę w terapii i ja też mam kij w tyłku i też chodzę do człowieka po to, żeby tego kilka było coraz mniej i żeby tam może na jakiś czas. Przynajmniej została już tylko wykałaczka, a potem jak już wykałaczka będzie to może się jakoś to.

00:38:24 Piotr Chodosz

W końcu rozejdzie po kościach.

00:38:27 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dokładnie tak samo sobie myślę, że w jakiś jakiś rodzaj bambusa też przy mnie jest dobrze.

00:38:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czemu jesteśmy wykluczeni, czemu prawnicy są E wykluczeni, czy są w ogóle wykluczeni?

00:38:44 Piotr Chodosz

Nie wiem, czy są one?

00:38:46 Piotr Chodosz

Wyczysc jakby taki temat bardzo subiektywny. Myślę, że są kancelarie duże, sieciowe, gdzie żadnego ewy kluczenia nie ma. Jak patrzymy na bańkę, naszą Instagram mową czy facebookową czy link kinową. No czy nie mam wrażenia, żeby to było e wykluczenie?

00:39:04 Piotr Chodosz

Na sesjach może się okazać, że taki podstawowe zagadnienia technologiczne, związane nawet z obsługą komputera i z optymalizacją pracy w komputerze czy na komputerze no nie są nigdzie prawnikom przedstawiane i oni nie wiedzą jak jak pewne rzeczy obsłużyć i o ile mogliby usprawnić swoją pracę, gdyby mieli.

00:39:26 Piotr Chodosz

Większą wiedzę na temat dostępnego na rynku programowania nie tylko dla prawników, tylko różnego oprogramowania takiego optymalizując tego pracę.

00:39:35 Piotr Chodosz

No jakby są tacy i tacy nie chciałbym jakby tutaj ferować wyroków, że jakiś jest więcej jakichś jest mniej.

00:39:43 Piotr Chodosz

To jest to, co się dzieje. Myślę, że ci, którzy są wykluczeni albo się to stanie, ich świadomą decyzją w pewnym momencie albo ich rzeczywistość zmusi do tego, żeby przestali być wykluczeni, bo nie będą w stanie konkurować na rynku, jakby być być dostępnymi nawet.

00:40:02 Piotr Chodosz

Za chwilę powstaną aplikację, które będą pozwalały wybierać prawników, tak jak zamawiamy Ubera czy bolta i albo tak jak zamawiamy fryzjera czy masażystę na bussi.

00:40:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Więc e wykluczenie może być stanem przejściowym naprawdę, ale prawnicy bardzo się denerwują z tego powodu, że ludzie mają masę darmowej wiedzy i ich praca jest niepotrzebna.

00:40:30 Piotr Chodosz

No to to.

00:40:31 Piotr Chodosz

Jest poziom lęku, to jest jeden z poziomów rozwoju. To się przechodzi, no niektórzy ludzie się dziwią, że ja tak dużo wiedzy udostępnianymi, że wrzucam.

00:40:40 Piotr Chodosz

Programy założę.

00:40:43 Piotr Chodosz

Programów, które prowadzę na stronę internetową mhm. Ja nie mam takiego lęku dla mnie. Ja już przeszedłem ten okres w swoim życiu, żeby się bać konkurentów i tego, że ktoś mi coś ukradnie, bo ja wiem, że Jestem unikatowy w tym co co robię, więc więc jeżeli prawnik ma dużo poczucie własnej wartości i wie, że to co robi robi dobrze, to on nie powinien się bać udostępniać wiedzy.

00:41:04 Piotr Chodosz

Można naprawdę na blogach w sam sprawdzam czasem blogi, bo mnie siostra na przykład o coś poprosi. Czy ktoś z bliskiej rodziny miała coś poprosi, więc niechętnie zaglądam w czeluściach prawniczych internetów i blogów i czytam naprawdę Posty, gdzie ludzie się dzielą. Wiedzą przecież klient, który nie jest prawnikiem jak to przeczyta.

00:41:26 Piotr Chodosz

Najprawdopodobniej dojdziesz szybko do wniosku, że sam tego nie chce robić i że ten gość się chyba z nas tego, co tu widzę, działają wszystkie albo kilka co najmniej błędów opisanych w książce pułapki myślenia Kalmana i wtedy masz klienta, no jak jak jak jak nie jesteś szczodry.

00:41:45 Piotr Chodosz

To nie będzie nie będzie szczodrości w twoją stronę. To jest przecież proste, co dajemy to do nas wraca, ile włożysz energii w rozwój? Tyle dostaniesz zwrotu z rozwoju. Ta sama zasada działa z szczodrością i z udostępnianiem wiedzy.

00:42:02 Piotr Chodosz

Naucz się w tym zadbać o siebie.

00:42:06 Piotr Chodosz

Jakby można na różne sposoby zadbać o siebie, czyli nie bądź dawcą i ratownikiem, tylko bądź w świadomości, że to dąży i zmierza do wymiany.

00:42:15 Piotr Chodosz

Bo ostatecznie cena twojego zaangażowania w twojego bloga w Twojej Posty.

00:42:20 Piotr Chodosz

Bo to jest koszt, musi być ten koszt uwzględniony w Twojej wycenie, więc jak klient przychodzi to to on też częściowo płaci za to, że dostał nieodpłatnie wiedzy i płaci też za to, że inni dostają nieodpłatną wiedzę.

00:42:35 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli wartością, czyli tym, co otrzymujemy od prawnika, są te treści, z którymi się dzieli. Ceną jest zapłata za usługę. Nie wiem czy wiesz, że odpowiadasz na pytanie, którego jeszcze nie zadałem. To już świat zna takie sytuacje.

00:42:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

Że się właśnie.

00:42:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Odpowiadam na przykład teleturniejach na pytania, które jeszcze nie padły.

00:42:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Słuchaj, tu jeszcze chwilę o tych autorytetach nie wiem na ile to jest ważny temat, ale jakbyś miał powiedzieć gdzie ci prawnicy, ci prawnicy, gdzie my jako prawnicy ty jako adwokat.

00:43:10 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mm szuka autorytetów. Oczywiście my się na tej może warstwie zawodowej bardziej.

00:43:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Agresji znowu nie zrobili jakiś tam półgodzinnej. Jakie to ma dla nich konsekwencje? Podczas szukania autorytetów zawodowych szukania autorytetu jest czymś naturalnym dla nas, dlatego, że jesteśmy wychowywani przez mamę i tatę.

00:43:34 Piotr Chodosz

I trochę szukanie autorytetów jest związane z projektowaniem obrazu matki i ojca na inne osoby szukamy często idealnej matki idealnego ojca. Ja ten temat w swoim życiu też przerabiałem i i to było dla mnie bardzo bolesne. Jeżeli miałbym na to spojrzeć czysto pragmatycznie, no to szukaj autorytetów wśród takich ludzi, którzy których czuje, że ich wiedza do ciebie dociera. Często ja tak czuję mój podcast, docieram do ludzi, dlatego, że mój poziom mojej moich wartości jest dla nich taki, że.

00:44:09 Piotr Chodosz

Ja się staję.

00:44:09 Piotr Chodosz

Dla nich autorytetem, jakby to nie jest o mnie, to są o nich.

00:44:14 Piotr Chodosz

To, co widzisz w autorytecie, z reguły jest jakąś częścią ciebie, która która prosi się o to, żeby się zobaczył.

00:44:21 Piotr Chodosz

Więc jak widzisz autorytetach, który jest autorytetem w dziedzinie wydajności, to dlatego, że nie widzisz w sobie swojego potencjału wydajnościowego i tego, że możesz na przykład zoptymalizować swoją pracę, swoje procesy, więc patrzysz na autorytet i myślisz sobie o on, to ma ty też to masz, tylko jeszcze się tym nie zajęłaś. Nie zająłeś w sobie i w tym sensie szukamy autorytetów, żeby nam pokazali i odkryli w nas kolejne części nas, które wymagają przyjrzenia się zadbania o nie zaopiekowania się nimi i rozwinięcia ich.

00:44:53 Piotr Chodosz

Taka wyżyna samo samorozwoju i samoświadomości. To jest moment, w którym odkrywasz, że jedynym autorytetem dla ciebie jesteś te, bo ty wiesz najlepiej jak chcesz przeżyć swoje życie i jak chcesz prowadzić swoją kancelarię i jaki ma być twój biznes? Jakie mają być twoje relacje z otoczeniem, czy jesteś samotnikiem, czy potrzebujesz plemienia, żeby dobrze funkcjonować? To Wszystko znowu jest to samo Poznaniu, czyli o tak zwanym mistrzu wewnętrznym. Ja odkrywam w sobie w środku swojego mistrza i podążam za sobą.

00:45:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli my poprzez tą rozmowę możemy spowodować, że ludzie napotkają.

00:45:29 Adam Sornek | Toga bez wroga

Oni nas rozmowie napotkają, zobaczą siebie w tej naszej rozmowie i poprzez to, jakby będą bliżej Poznania swojego autorytetu, którzy których, którzy są oni sami dla.

00:45:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Siebie tak jest, tak jest.

00:45:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czy my mamy jakąś taką funkcję? Widzisz, ja się na przykład wzbraniam przed czymś takim, żeby się nazywać doradcą.

00:45:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Nie bo ja nikomu.

00:45:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Niczego nie doradzam, tak naprawdę nie ja mogę ci towarzyszyć w jakiejś decyzji, ale nie będę ci doradzał, że weź.

00:45:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

To zrób to.

00:45:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Żeby tam coś mam, to mnie to jakby ja mam z tym problem. Nie w sensie nie są żadnym doradcą. Może nie wiem mierzyć czas.

00:46:06 Adam Sornek | Toga bez wroga

To interesuje mnie.

00:46:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tylko czas chęci mogę towarzyszyć po odkryciu tego, że mierzenie na przykład tego czasu da ci jakąś określoną wiedzę, która z kolei sprawi, że podejmiesz bardziej prawidłową decyzję, bo będziesz miał te dane tak będziesz miał jakby taką tą analitykę zrobioną, ale ja ci nie.

00:46:23 Piotr Chodosz

Będę doradzał, że koniecznie mierz czas. Nie wiem tego, czy to jest potrzebne. Nie możesz zachęcać, możesz inspirować. Możesz pokazywać, możesz dawać przykład, ale ostatecznie to człowiek, który do ciebie czy do mnie przychodzi, podejmuje decyzję co on.

00:46:38 Piotr Chodosz

Co on chce, ze swoim życiem ze sobą ze swoją pracą, ze swoją kancelarią zrobić.

00:46:43 Piotr Chodosz

Ja uważam, że nie da się człowieka do niczego zmusić.

00:46:47 Piotr Chodosz

Żeby człowiek drugi coś zrobił, to on musi chcieć to zrobić tak nie albo chce, albo nie chce jak nie chce, to to też jest ważna informacja, bo skoro nie chce, nie chce ani jeździć na konferencje, ani jeździć na spotkania w izbach przemysłowo handlowych, ani jeździć na szkolenia, ani być aktywnym promocyjnie w social mediach. To skoro żadnego z tych nie chce, to najprawdopodobniej on w ogóle nie chce być prawnikiem i i nie interesuje go ta branża.

00:47:15 Piotr Chodosz

To jest ważny komunikat, albo jest już tak zmęczony i tak wypalony i tak szoruje swoją facjatą podłogę, że potrzebuje 2 albo 3 miesięcy urlopu i rekonwalescencji odzyskania sił. Być może zadbania o poziom kortyzolu w swoim organizmie, bo z reguły wypalenie jest połączone z bardzo niskim poziomem kortyzolu we krwi. Jakby możemy gdybać nie ja znaczy ja mogę gdybać.

00:47:42 Piotr Chodosz

Ale, ale myślę, że na tym możemy.

00:47:45 Piotr Chodosz

Zostawić ten temat?

00:47:49 Piotr Chodosz

Yy chyba 2 odcinki będziesz miała?

00:47:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Już miałam. Nie, nie, nie. To będzie jeden odcinek. Wiesz co? Bo to jest obliczone tak, że będziesz jechał na groby do swoich najbliższych. No właśnie sobie włączysz ten podcast i będziesz słuchał wraz z rodziną w samochodzie.

00:47:54 Piotr Chodosz

O K.

00:48:04 Prelegent 4

To jest soki.

00:48:06 Prelegent 4

Taka wizja widzę uśmiech żon i mężów coś ty mi tu.

00:48:06 Prelegent 4

Wielka znaczy audio, która można.

00:48:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czekamy tutaj trochę, czasami zdarzyło nam się.

00:48:17 Piotr Chodosz

Ja bluzgam tak ja ja ja mam kontakt taki właśnie ze sobą że ja lubię bluesa i blues wtedy muszę w Spotify zaznaczyć, że blues drogie dzieci przepraszamy. W takim razie nie wolno bluzgać nie wolno.

00:48:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeśli słuchają nas dzieci, to telewizor. Wyłączcie światła z garść tak, a tych, którzy nas słuchają, to przepraszamy za to za to bluzganie rodzicom zdarza się czasami bluzgać to też jest prawda o nas tak, a robimy to, bo sobie nie radzimy z różnymi sytuacjami i dlatego to jest wyraz jakiegoś takiego też.

00:48:48 Piotr Chodosz

Dla mnie bluzgami jest częścią fanu i ja nie nigdy nie mam intencji ranienia nikogo w rozdaniu, więc jak sobie bluzgam to?

00:48:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja mówię w relacji bardziej o takiej sytuacji, że ktoś sobie słucha tego w samochodzie już siedzi ośmioletnie dziecko i i się zastanawia, co ten Tata tam słucha i dlaczego ci ludzie? Czasami tam raz na 1000 słów za bluzgają.

00:49:09 Piotr Chodosz

Dziecko, które musi zabrania kurować w domu i tak ***** je na podwórku. Wystarczy się przejść po podwórkach, więc.

00:49:18 Piotr Chodosz

Na rodzice, dopóki kursują dopóty będzie ich dziecko kurować.

00:49:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

A to racja ja ja edukuję swoje dziecko, że nie, nie mówię, że nie, nie tylko staram się tłumaczyć, z czego to się bierze i i i nie zabraniać tego tylko po prostu wyjaśniać, dlaczego tak się czasami zdarza zakląć albo powiedzieć na przykład słowo z tyłka Mhm. No.

00:49:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest taki Adam. Jeszcze przedostatnie pytanie nie wiem, czy ono jest trochę takie, może bez sensu, ale może jakąś jakąś dla słuchaczy. Tutaj wartość wyciągniemy z niego.

00:49:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bo myślę, że trochę wartości w tej rozmowie się jednakowoż pojawiło, bo w stanie zdefiniować jakie to są wartości?

00:50:02 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy dla naszych słuchaczy oczywiście pewnego rodzaju nakreślenia różnych tutaj ścieżek i dróg, którymi można podążać. Czy z tobą ze mną czy samemu, ale myślę, że uniwersalny są to dosyć.

00:50:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy to odpowie czy to dobre słowo? No w każdym razie, dlaczego nas przechodzę do pytania, Dlaczego nie uczą nas tego?

00:50:26 Piotr Chodosz

No nie uczą nas tego dlatego, że w tym tego słyszę, że tego wszystkiego, o czym my tu rozmawiamy dzisiaj od 2 godzin ponad.

00:50:35 Piotr Chodosz

2,5 tak.

00:50:37 Piotr Chodosz

Nie uczą nas tego dlatego, że tego nie wiedzą, bo nikt ich tego nie nauczył.

00:50:44 Piotr Chodosz

I może właśnie my teraz uczymy tego tych, którzy słuchają.

00:50:48 Piotr Chodosz

A może ci, którzy słuchają, to są też ci, którzy uczą innych i będą mogli coś sobie z tego wziąć i być może podjąć decyzję, że warto tego zacząć uczyć tak jak nas nasi rodzice czegoś nie nauczyli, bo nie umieli.

00:51:03 Piotr Chodosz

Bo nie wiedzieli, bo nie mieli dostępu do takiej wiedzy, jaką my mamy w tej chwili, a my już wiemy.

00:51:09 Piotr Chodosz

Tak nasi nauczyciele mogli nie wiedzieć pewnych rzeczy, bo już są starsi.

00:51:14 Piotr Chodosz

Bo nie wiem, służą.

00:51:16 Piotr Chodosz

W izbach od 29 albo 38 lat różne mogą być powody.

00:51:23 Piotr Chodosz

Więc jakby ja bym nie nie nie płakał nad tym, tylko skupił się właśnie na tu i teraz i na tym, co my możemy zrobić, żeby ci, którzy nie wiedzą, wiedzieli.

00:51:32 Piotr Chodosz

Zarówno po stronie tych, którzy potrzebują tej wiedzy jako.

00:51:37 Piotr Chodosz

Prawnicy, jak i ci, którzy potrzebują tej wiedzy jako uczący innych prawników.

00:51:43 Piotr Chodosz

I tak bym do tego potrzebną.

00:51:46 Piotr Chodosz

Nie zmienimy tego, nie ma, co się wyzłośliwiać, czy no świat pędzi w swoim tempie nie uczmy trawy, jak ma rosnąć.

00:51:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dobrze, nie uczmy mrówek. Jak mają budować mrowiska?

00:52:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Można byłoby powiedzieć, no, ale to byłoby trochę takie nie do końca.

00:52:04 Piotr Chodosz

Ja próbuję przez to Piotr powiedzieć, że każdy dochodzi do tego, co ma do zrobienia w swoim tempie i i naprawdę nie da się pewnych procesów przyspieszyć, jak jak ktoś głęboko zanurzył się w swój rozwój i w przyglądanie się sobie.

00:52:18 Piotr Chodosz

To możesz mieć odczytane książki na temat pewnych zagadnień z natury psychologicznej i dalej nie dokonać tej zmiany, bo nie jesteś na nią gotowy. Gotowość też potrzebuje czasu.

00:52:30 Piotr Chodosz

Więc ziarno zasiane, czasem potrzebuje trochę czasu, żeby zaczął kiełkować. I tak ja mam poczucie, że pewnych procesów nie da się przyspieszyć, że ludzie sobie robią dużo krzywdy, właśnie próbując coś zrobić szybciej, niż to da się zrobić.

00:52:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mhm dobrze, przechodzimy do ostatniego pytania, cieszę się, jak ktoś dotarł do tego miejsca. To ma 10% rabatu na program Adama.

00:52:58 Piotr Chodosz

Ja niczego takiego nie deklarowałem, jakby nie rabatuje, dlatego, że nie chce mi tego wyróżnienia.

00:53:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

No, ale w każdym razie słuchajcie, no w social media czy tam gdzieś innych różnych miejscach mówi się, że o tam rób filmik. Po minucie rozmowę pod kastową to do godziny pokazali.

00:53:14 Adam Sornek | Toga bez wroga

A my, że można 2,5 godziny rozmawiać i jesteśmy z tego bardzo ukontentowana.

00:53:17 Piotr Chodosz

No pewnie, no pewnie.

00:53:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Pani o tym o tej sztucznej inteligencji. Trochę chciałem dosłownie Ciebie zapytać, bo to jakie jakie masz, jakby nastawienie do ich przekonania do do tego tematu.

00:53:31 Adam Sornek | Toga bez wroga

No, który shipuje ostatnio mocno w sensie jest taki popularny co trzecia kancelaria się tym.

00:53:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby rozgląda za.

00:53:38 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tym za ten tematem super w dziedzinie technologii.

00:53:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Szuka się dźwigni technologicznych, czyli takiej sytuacji, w której wykonujesz określoną żmudną pracę i zastępujesz ją na przykład szablonowa owaniem dokumentów. Czy po odpowiadaniem, żeby się dokumenty pisma szybciej pisały tak, żeby nie wymyślać koła na nowo, czyli jakby, żeby ograniczać tę energię? Ten czas potrzebny do rezultatów w postaci pisma na przykład tak, jeśli masz to zma powane no to technolo.

00:54:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja dzisiaj pomoże ci zastąpić tą robotę, którą robiłeś. Nie wiem 3 4, 5 8, 12 godzin i zamienić ją, żeby ci powstała ta sama szarlotkę z tych jabłek.

00:54:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

W czasie i energii o 20, 15/30% krótszym na przykład nie to o tym jest ja chyba też no.

00:54:30 Piotr Chodosz

No tak ja co ja mogę powiedzieć, bo nie do końca zrozumiałem chyba jakie jest pytanie.

00:54:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Taniej jest boisz się eaj.

00:54:41 Piotr Chodosz

Martwię się o ludzkość, niż boję się, a ja.

00:54:46 Piotr Chodosz

O kondycji ludzkości generalnie niż boi się, a i bo generalnie to na co pozwalamy sobie z a i jest też wynikiem pewnej kondycji ludzkości, a ja jest potrzebne.

00:54:58 Piotr Chodosz

Nie ma rzeczy dobrych lub złych z natury to użycie rzeczy decyduje o tym, czy jest dobra, czy zła. Może można ukroić chleb, noże można posmarować chleb i nożem można zabić człowiek.

00:55:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

I tak się słyszałem.

00:55:11 Piotr Chodosz

To jest i tak samo jest se jaj.

00:55:13 Piotr Chodosz

Jakby jeżeli jaj będzie w rękach świadomych mądrych odpowiedzialnych ludzi, to będzie wykorzystywane do mądrych, odpowiedzialnych i ważnych rzeczy. Jeżeli będzie używane w złych celach, to możemy się zdziwić.

00:55:27 Piotr Chodosz

Na pewno jest potrzebne.

00:55:30 Piotr Chodosz

Na pewno jest użyteczne, na pewno może w takiej pracy jak praca prawnicza wiele rzeczy ułatwić, udowodnić. Pamiętam, że parę lat temu albo paręnaście i bm się chwalił, że jego system.

00:55:44 Piotr Chodosz

M jest w stanie przewidywać z 80 procentową skutecznością wyroki Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, czego żaden z prawników, nawet specjalizujących się w orzecznictwie Sądu Najwyższego, nie były w stanie takim poziomie zrobić.

00:56:00 Piotr Chodosz

I to było, to było parę albo paręnaście lat temu, jakby ja zwiastuny tego, że wejdzie taka technologia, widziałem w różnych miejscach też znam prawników, którzy brali udział też lata temu w projektach badawczych.

00:56:13 Piotr Chodosz

Na na Open Space Ach, i analizowali dokumenty i byli weryfikowani pod kątem tego, czy sprawdzili te dokumenty lepiej niż sztuczna inteligencja czy nie. Więc to nie jest technologia nowa, tylko rozwijana od co najmniej dekady.

00:56:29 Piotr Chodosz

Ja w aiu ja korzystam ostrożnie.

00:56:36 Piotr Chodosz

Mogę korzystać na przykład?

00:56:39 Piotr Chodosz

Kanwa dobrze za implementuje sztuczną inteligencję do opracowywania grafik. To tam mogę z tego korzystać, bo dla mnie grafika jest wtórna wobec tego co ja napiszę albo nagram, ale w takiej prawdziwej, kreatywnej pracy twórczej, a twórczość jest zdaniem Carlo gustawa Junga.

00:56:57 Piotr Chodosz

Przejawem zdrowia człowieka, więc w takiej prawdziwej pracy twórczej chciałbym być twórcą, a nie kimś, kto korzysta z kompilacji z kolażu tego, co wypluje sztuczna inteligencja na podstawie.

00:57:12 Piotr Chodosz

No tego, co wytworzyli inni, więc ja na pewno nie będę korzystał ze słyszenia inteligencji, żeby pisała mi Posty, żeby pisała mi treści, żeby pisała mi książki będące w gruncie rzeczy kompilacją cudzych utworów mów uwielbiam tworzyć.

00:57:27 Piotr Chodosz

Ale mogę swoje dzieło wytworzone przez siebie przepuścić i sprawdzi.

00:57:32 Piotr Chodosz

Przez sztuczną inteligencję, przez przez jakieś systemy językowe, a i żeby sprawdzić, co one mi chcą zaproponować. W związku z tym co ja napisałem, tak jak na przykład wtyczki, które.

00:57:45 Piotr Chodosz

Czy co ty mi powiedzieć? Dodają emotikony do do postów, żeby sobie Posty były bardziej strawie.

00:57:52 Piotr Chodosz

Przez odbiorców.

00:57:54 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak Słuchaj, obserwuję taką.

00:57:59 Adam Sornek | Toga bez wroga

Zależność, że do do mnie na przykład do w ramach tego klubu rentownej kancelarii przychodzą ludzie do kują się dowiadują, Pobudzam ich potrzeby nie. No bo chcąc nie chcąc jakby chodząc z treści marketingowe zarządcze sprzedażowe związane nie wiem z poprawą strony Internet.

00:58:17 Adam Sornek | Toga bez wroga

Netowej, jakby różne wiesz, tam obszary są.

00:58:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Poruszane i pobudzam chcąc niechcąc te potrzeby, takie taką chęć tego, że by moja kancelaria była taka właśnie wiesz, nowoczesna taka do przodu była na bieżąco z social mediami i dzieliła się wiedzą. Fillm no była taka świadoma, natomiast rzecz rozbija się o to, kto ma kto ma zrobić egzekucję tych potrzeb.

00:58:44 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bank zakłóca potrzeb, kosztuje, rzutuje albo czas twój albo czas zewnętrznej firmy zewnętrznego dostawcy. No i to jest ból sensie koszt nie w sensie po prostu trzeba zapłacić komuś za coś, co on też musi jakby zrobić, bo ja mam nagle potrzebę pobudzone są na zasadzie, że o k mam takiej przekonanie, że dobrze byłoby dostarczyć do kanc.

00:59:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

Takie projekty, które są kaloryczne, dobrze marżą owo dobrze wycenione, tak jak ty mówisz, tak żeby to zrobić, to pewnego rodzaju. Tutaj wiedzę. Piotr mi przedstawił, pokazał, jakby różne możliwości, ale to są.

00:59:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

No to są po prostu mówiąc wprost.

00:59:26 Piotr Chodosz

Kasy na to trzeba, żeby to zrobić i to czasami nie ma i wracamy do tego pytania, które mi zadać przy ebooku prawników wyliczyć stawkę. Ja nagle odkryłem, że wszystkie były rozwojowe prawników, którzy do mnie przychodzą, sprowadzają się do tego, że mają za.

00:59:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

No i za całej kasy nie wracam.

00:59:43 Piotr Chodosz

Mało kas, żeby się rozwijać.

00:59:47 Piotr Chodosz

No bo jeżeli mam głód, potrzebę jak ty powiedziałeś tak do zaspokojenia i mówię, nie mam kasy. To tylko dlatego, że rynek jest skopany jeżeli chodzi o stawki.

00:59:57 Piotr Chodosz

Tylko dlatego.

00:59:59 Piotr Chodosz

Bo na zdrowym rynku tego typu potrzeby są w sposób naturalny i normalny zaspokajane przez prawników, na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii, w krajach bardziej cywilizowanych, gdzie demokracja jest dużo, dużo dłużej.

01:00:12 Piotr Chodosz

My po prostu mamy skopane stawki, co bierze się też z tego, że jakość gospodarki jest taka, a nie inna. Jesteśmy dalej tanią siłą roboczą w Europie. Niestety.

01:00:23 Piotr Chodosz

I dopóki nie znajdą się liderzy zmiany, którzy zaczną mówić my nie możemy już brać takich pieniędzy, bo jeżeli podniosą, jeżeli jedni podnoszą ceny, to za chwilę podnoszą wszyscy.

01:00:35 Piotr Chodosz

No bo jak przedsiębiorca korzysta z obsługi prawnika, a prawnik podniósł cenę. To on widzi w swoich budżetach i w swoich celach, że on też musi teraz podnieść ceny, bo mu marża topnieje.

01:00:47 Piotr Chodosz

I tu chodzi o to, żeby znaleźli się w końcu ci, którzy nauczą się dobrze wyceniać, bo jak znajdą się ci, którzy nauczą się dobrze wyceniać? To oczywiście wszyscy będziemy wydawać więcej pieniędzy, ale cała gospodarka w tym sensie to już pójdzie do góry, bo.

01:01:00 Piotr Chodosz

Wartość naszej pracy będzie realna, realnie wyceniona, a nie, że my jesteśmy prawnikami i w ogóle różne inne branże są usługodawcami świadczącymi.

01:01:12 Piotr Chodosz

Po kosztach, czasem nawet poniżej kosztów wytwarzania, bo większość spraw z urzędu w Polsce.

01:01:18 Piotr Chodosz

Myślę, że jest sprawami, które są wynagradzane przez wymiar sprawiedliwości poniżej kosztów wytworzenia.

01:01:24 Piotr Chodosz

I to jest już w ogóle absurd i paranoja i teraz my prawnicy rozporządzenia nie zmienimy w sprawie stawek, ale to my decydujemy o stawce, którą klient ma nam zapłacić. Gdy przychodzi do kancelarii za tę sprawę. Jeżeli nie jest to sprawa z urzędu.

01:01:40 Piotr Chodosz

I pamiętam pytanie na egzaminie zawodowym adwokackim nie na EW sennym egzaminie na aplikację, na które źle odpowiedziałem, bo było pytanie, co decyduje od o stawce dla klienta i o zaznaczę, że rozporządzenie ministra sprawiedliwości, a odpowiedź prawidłowa była umowa z klientem.

01:01:58 Piotr Chodosz

I pamiętajmy o tym, że to nasza umowa z klientem decyduje o tym, czy my bierzemy wynagrodzenie z rozporządzenia, czy jego dwukrotność. Trzykrotność, czterokrotność albo sześcio krotność.

01:02:09 Piotr Chodosz

No jeżeli będziemy, minister nam mówi minimum i my bierzemy minimum tylko dlatego, że się boimy, że sąd zasądzi tylko i wyłącznie minimum. To dalej jesteśmy tymi, którzy strzelają sobie.

01:02:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

K na mecie każdego biegu czeka medal, więc wyobrażam sobie, że być może ktoś dotrwał do tego miejsca naszej rozmowy i chcecie chcecie podpytać o taką rzecz, którą nie okreś powie oczywista sprawa dla mnie nie jest do końca oczywista.

01:02:43 Adam Sornek | Toga bez wroga

Chodzi mi o taki krótki post, który poczyniłem w zakresie elewaru na przekonaniu lewar.

01:02:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czyli dźwignia dźwignia, czyli rzecz pozwala nam podnosić duże ciężary.

01:02:57 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ciężar to jest rentowność. Ciężar to jest stawka.

01:03:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

O co mi chodzi z tym lewarem na przekonaniu nie, czyli przychodzisz do mnie? Ja Jestem w jakimś wzorcu myślenia nie, że pracuje za 400 zł na przykład na godzinę nie.

01:03:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Już Piotr potrzebuje od ciebie, żebyśmy sprawdził umowę. Myślę sobie, to potrwa godzinę. Poproszę 400 zł do widzenia. Nie, to jest pierwsza sytuacja. Lear polega na tym, że.

01:03:24 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja się zastanawiam nad jakby głębiej nad swoim problemem i mówię zaraz, ale w tym jego w tej jego sprawie to właściwie nie chodzi, żebym ja mu spojrzą na tą umowę. Tu jest tu jest tu jest większa rzecz, to jest grubiej i trochę nie w sensie jakby zmienił kwalifikację, że to nie będzie opinia umowy.

01:03:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tylko to będzie pewnego rodzaju spojrzenie, no i teraz nie wiem strategiczne, jakkolwiek nie, żeby robię z tej twojego bólu z tej Twojej rany.

01:03:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ja mówię, Adam, ale zobacz tych przychodzisz z krwawiącą ręką, ale właściwie to, kurczę, tu się.

01:03:56 Adam Sornek | Toga bez wroga

To pokazuje, że masz wadę postawy, że właściwie to masz niedowład drugiej ręki, że nie wiem, jesteś jakby strasznie jest samą tą jedną raną, więc ja ci proponuję, żebyśmy zrobili inny temat za 4000 a nie za 400 zł i to jest takie, to jest to moje byty jakby oceń to lewarowanie czyli jakby.

01:04:23 Adam Sornek | Toga bez wroga

Poszukanie problemu, który tak naprawdę rozwiązujesz nie bo, bo często prawnicy mówią, my dostajemy masę takich prostych pytań po 200 zł takich prostych sprawach, prostych tematów i nie jesteśmy w stanie, jakby też wykręcić jakiegoś fajnego wyniku finansowego. Być może to jest spowodowane właśnie sytuacją, że przyjmuję to, co do mnie mówisz. Sprawdź mi piotrze, umowę, nie mówię, dobra, sprawdzę ci daj 400, wy będziesz miał ją sprawdzoną.

01:04:53 Adam Sornek | Toga bez wroga

A może warto przyjrzeć się głębiej? Tym nie wiem, może to jest też jakaś kwestia filozofowania. Teraz przeze mnie, ale może ty słyszysz coś, co można nazwać jako taki właśnie lewar jako taką dźwignię, która wpłynie na rentowność? Nie.

01:05:12 Piotr Chodosz

Sono, jeżeli ktoś bierze za. Według stawki godzinowej za analizy umowy i wychodzi mu, że to jest.

01:05:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Godzina tu jedna rzecz, dlaczego zakładamy, że bierze według stawki godzinowej? Nie.

01:05:28 Piotr Chodosz

No tak zrozumiałem, jakby twoją historię, którą opowiedziałeś, no to jakby tak chyba była przedstawiona.

01:05:30 Prelegent 3

No to powiedział.

01:05:34 Piotr Chodosz

Dlatego takie mam założenie, a nie, że jeszcze teraz wymyśliłem, że jeżeli ktoś stwierdził godzina pracy, to kosztuje godzina pracy to kosztowało i czy ja biorę 200 czy 300 i koniec?

01:05:41 Piotr Chodosz

No to to jest jego wynik jego przekonań, no itylei.no i teraz jaki lewar lewar może brzmieć? Na przykład nie biorę.

01:05:54 Piotr Chodosz

Są za żadne zlecenie mniej niż 1000 netto, bez względu na czas, jak za wejście do taksówki chodzisz do taksówki i tam nie wiem, ja się nalicza. No jest opłata za za samo wejście, nie za za samo zablokowanie taksówki, więc bierzesz bierzesz Tysiaka i mówisz Bez względu na ilość czasu jaki to będzie kosztowało? Biorę za to 1000 albo robisz tak jak opisuje to ja się lubelska w ebooku no dokonujesz analizy i przedstawiasz ofertę i w tej analizie uwzględniając to że to nie jest pitu pitu tylko jakby.

01:06:28 Piotr Chodosz

Nawet jeżeli mi to zajmie godzinę.

01:06:31 Piotr Chodosz

Tą yy poziom odpowiedzialności wartość dla klienta skomplikowaną w tej transakcji poziomu jej wiedzy, którą zdobywałam przez 3 lata aplikacji 5 lat studiów, 18 lat doświadczenia w korporacji, w której wystrzeli mnie jak ścierę no to to Wszystko to uwzględniam i nagle mówi, no moja godzina pracy w tej sprawie będzie. Wiem już, że to jest godzina, bo widzę, że mi to godzinę zajmie. Jest warta 2,5 tysiąca netto.

01:06:57 Piotr Chodosz

K no i tyle, jeżeli się boisz?

01:07:01 Piotr Chodosz

Jeżeli nie wierzysz siebie, nie wierzysz swoje doświadczenie w swojej kompetencji w swojej umiejętności, a to dość częsty temat. To już 200 zł i jesteś w kołowrotku. No i jesteś cały czas z tym chomikiem, który zasuwa.

01:07:11 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jest krajem. No właśnie.

01:07:15 Piotr Chodosz

Iluż to prawników do mnie przychodzi z przekonaniem, że pieniądze śmierdzą. Jezus, Maria, no ty takich jest najwięcej, jakby ten temat pieniędzy w ogóle z reguły sprowadza się do tego, że pieniądze to zło.

01:07:28 Piotr Chodosz

Że, że ja nie po to zostałem prawnikiem, żeby od ludzi brać pieniądze. No to kurczę, trzeba było księdzem zostać.

01:07:36 Piotr Chodosz

Albo w caritasie się zatrudnić, albo pójść do do hospicjum. No jeżeli zdecydowałaś, zdecydowałeś się na taki zawód.

01:07:47 Piotr Chodosz

Nie chcesz pieniędzy? To przestań sobie mówić, że pieniądze to jest jakiś shit.

01:07:52 Piotr Chodosz

Ja nie mówię, że że pieniądz jest Bogiem, bo bo już już już wcześniej z całej mojej wypowiedzi wyniknęło, że że, że twierdzę, że nie jest, ale jeżeli chcesz to robić jako biznes, Woman lub biznesmen w celach zarobkowych, bo prowadzisz działalność gospodarczą, w której definicji ustawowej jest robienie tego w celach zarobkowych.

01:08:14 Piotr Chodosz

No to szanuj się i traktuj pieniądze jako coś dobrego.

01:08:19 Piotr Chodosz

A jeżeli i jeżeli uważasz, że pieniądze są złe, to masz 2 wyjścia albo popracować z tym przekonaniem z jakimś człowiekiem, który potrafi pracować z przekonaniami.

01:08:29 Piotr Chodosz

I zobaczyć w ogóle, skąd ci się to wzięło, bo z reguły w pracy z przekonaniami dochodzimy do odpowiedzi. A skąd ja to mam w ogóle?

01:08:38 Piotr Chodosz

Przyjmij, że pieniądze śmierdzą i zatrudnić się w hospicjum w w jakimś miejscu, gdzie chcesz służyć ludziom, bo być może twoim przeznaczeniem i twoją misją życiową jest służenie ludziom pro bono albo pójść do dużej sieciowej kancelarii.

01:08:54 Piotr Chodosz

I i tam zatrudnić się w dziale problemu, ale najprawdopodobniej ta kancelaria za twoją pracę ci będzie chciała zapłacić.

01:09:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jak nazwiemy ten nasz podcast?

01:09:08 Piotr Chodosz

Ojeju ja nie wiem, to ty może zabić sobie.

01:09:09 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dziwne nie patrzę 3 rzeczy, dziwne się zadziały.

01:09:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jakby prowadzący podcast ujawnił pytania przed podcastem i poprosił followersów tych, którzy słuchają słuchaczy, żeby zadać swoje pytania. Wszyscy jakby nie ma pytań w tej branży. Nie Wszystko jest jasne. Pospiesza, że stał się zadziała 2 zadziało się dziwna rzecz, że długo bardzo rozmawiamy i to jest strasznie nie takie nie nienaturalne, nie oczywiste. A 3 prowadzący pyta się o tytuł.

01:09:42 Adam Sornek | Toga bez wroga

Gościa podcastu, który będzie brzmiał tytuł.

01:09:46 Piotr Chodosz

Czyli, że ja mam podać toga bez wroga?

01:09:50 Adam Sornek | Toga bez wroga

Szanowni Państwo byliście świadkami słuchaczami, może będzie to odsłuchiwać rozmowy Adama sorka, który.

01:10:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Już w grudniu startuje z programem prawnik od nowa. Sam szczerze powiem, że się zastanawiałem nad tym, żeby wziąć w tym udział serial ci mówię teraz nie mówię tego, żeby tutaj marketingowo bełkotać. Tylko się zastanawiałem, czy czy w tym wziąć udział i nie wiem jeszcze czy wezmę, ale no się zastanawiam, ale państwu tutaj naszym słuchaczom.

01:10:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jeśli te treści, których o których rozmawiamy, są w jakimś jakimś stopniu, widzicie siebie tak jak Adam zresztą powiedział jako odkrycie tak autorytetu swojego w tych wartościach, których Adam mówi, czy ja to zapraszam? Do dołączenia do programu Adama prawnik odnowa Adam tam nie bierze jeńców, bo.

01:10:41 Adam Sornek | Toga bez wroga

O spotkań jest chyba 12 pod 4 Godziny, także pięknie paczcie.

01:10:45 Adam Sornek | Toga bez wroga

Czwarty rok po 6 tego programu.

01:10:48 Piotr Chodosz

W 15.

01:10:52 Piotr Chodosz

15 100 spotkań po 4 godziny i widzimy się w tygodniu i tempo jest mordercze. Natomiast druga edycja pokazała, że spotykanie się 2 razy w tygodniu jest dużo bardziej wydajne dla prawników niż spotykanie się raz w tygodniu wołoch.

01:10:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

2 razy, czy to morder?

01:11:05 Piotr Chodosz

Zaprasza was do dyscypliny i do pracy, więc tak taką podjąłem decyzję, że.

01:11:11 Piotr Chodosz

Częściej i z krótszym interwale jest bardziej wydajne i bardziej skuteczne i też feedback po pierwszej był bardzo dobry feedback, a po drugiej to już był kosmiczny. Dla mnie feedback, więc biorę jakby te te wskazówki z płynące ze świata i od uczestników jako miarodajny toga bez wroga.pl łamane na.

01:11:32 Piotr Chodosz

Od nowa.

01:11:34 Adam Sornek | Toga bez wroga

Toga toga bezwroga.pl łamane na od nowa albo prawnik od nowa.pl albo prawnik od nowa.pl. To jest strona lądowania żeby dołączyć do programu. Tak.

01:11:44 Piotr Chodosz

Tam jest opis programu i formularz zapisu.

01:11:47 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dobrze, ja podjąłem decyzję, że do mojego skolei klubu do końca roku nie da się już dołączyć, bo idziemy właśnie w 12 tygodniowym roku. Czyli mam taki projekt, który.

01:11:58 Adam Sornek | Toga bez wroga

Skupia się na tym, żeby zobaczyć nieprzekraczalnego terminu.

01:12:05 Adam Sornek | Toga bez wroga

I można było dołączyć do tego do końca. Bodajże października tak tak, do końca października i teraz nie przyjmuje jakby osób do tego grupowego programu można indywidualnie umówić się na jakąś taką rozmowę w sensie.

01:12:22 Adam Sornek | Toga bez wroga

Dotacje pierwszą bezpłatną i później jakby indywidualnie współpracować. Natomiast w tym procesie grupowym w klubie rentownych kancelari.

01:12:30 Adam Sornek | Toga bez wroga

I nie wspólnie z Adamem w listopadzie mówię w listopadzie, bo prawdopodobnie też filler. Przedstawimy termin B Ranczu, który dziś jest wyznaczony na 4 listopada, ale ten termin tak nie do końca czujemy. Ja czuję, że jest zresztą Adam mi podpowiedział, że to jest taki termin, no po 1 listopada, więc jakby tak tak tak tak.

01:12:51 Piotr Chodosz

Niektórzy jeżdżą.

01:12:53 Piotr Chodosz

My chcieli terminów sesji.

01:12:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tak więc prawdopodobnie jest to przesuniemy tam na 18 listopada to ci, którzy są zaintere.

01:13:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

Ci, co mają wiedzieć, będą wiedzieć w tym temacie zadzieje sprawnie tam jak zmienię termin to zmienię też social mediach i tak dalej na tych stronach wszystkich landing page owych stronach, lądowaniu do tego tematu na rentownych kancelarii łamane na branch też można o tych szczegółach tego brandu sobie poczytać. Będzie można się z nami wtedy jakby spotkać i pogadać, posłuchać perspektyw spojrzenia.

01:13:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Adama takiego lider typowego mojego takiego bardziej rentowności owego oraz Michała puty rys. Jeśli chodzi o tematykę negocjacje, to w ogóle jakby taki temat, który ja uważam, że będzie jednym z ciekawszych w ogóle aspektów, bo Michał na turbo takie ciekawe nieoczywiste.

01:13:46 Adam Sornek | Toga bez wroga

Mm obserwacje, jeśli chodzi właśnie o te negocjacje. Nie, to się bardzo dużo tam wiąże ze sprzedażą.

01:13:52 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z procesem sprzedaży, a prawnicy wiesz prawnikom sprzedaż się kojarzy na czym ma akwizytor Garnki wiesz Cep.

01:14:00 Adam Sornek | Toga bez wroga

I tak dalej.

01:14:01 Piotr Chodosz

Tam mojej.

01:14:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Może może.

01:14:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

Może nie powinniśmy?

01:14:04 Adam Sornek | Toga bez wroga

Tych tych słów to używać, no ale.

01:14:06 Prelegent 4

Tradycja jak jak?

01:14:08 Piotr Chodosz

Kojarzą to nie oznacza, że te firmy robią coś złego, tylko że tak to kojarzą.

01:14:12 Piotr Chodosz

No tak tak nie rozumie, nie rozumieją jakby różnych, jakby inne rodzaje sprzedaży, że to nie jest MI ty. No co przecież osobny odcinek na ten.

01:14:21 Prelegent 4

No i.

01:14:25 Adam Sornek | Toga bez wroga

Yy Krzysiek Nowak z mecenas i t jako dostawca jednego z rozwiązań, które jest dostępne na polskim rynku jako oprogramowanie do obsługi i zarządzania.

01:14:39 Adam Sornek | Toga bez wroga

Także tutaj możecie, jeśli jeśli macie taką potrzebę wejścia w taką drogę czy za dammem, czy z nami czy ze mną yy nas spotkać. Na pewno też w social mediach.

01:14:51 Adam Sornek | Toga bez wroga

No cóż, ja to gadam, bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że jakieś pokłady ciebie udało mi się wydobyć, chociaż no tutaj w ramach twojego podcastu z kolei toga bez wroga to dosyć obficie. Dzielisz się tą wiedzą, jak się tutaj nawracać?

01:15:07 Adam Sornek | Toga bez wroga

W tej drodze prawniczej, robiąc rzeczy od nowa, dobrze się definiuje.

01:15:15 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jako prawnik.

01:15:16 Adam Sornek | Toga bez wroga

I szukając yy.

01:15:18 Adam Sornek | Toga bez wroga

Sobie swojego.

01:15:21 Adam Sornek | Toga bez wroga

Obrazu to może nie obraza, nawet tylko szukałem w sobie autorytetu dla.

01:15:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Siebie o tak.

01:15:26 Adam Sornek | Toga bez wroga

Bym tutaj z tej rozmowy na szybko to i mistrze misie po poukładało. Przepraszamy tych, którzy.

01:15:35 Piotr Chodosz

Długo musieli.

01:15:36 Adam Sornek | Toga bez wroga

Słuchać tak długo musieli słuchać. Dasz doceniamy jednej strony.

01:15:40 Adam Sornek | Toga bez wroga

Którzy tu są w tym miejscu i tak nas jakby słuchają. Mam.

01:15:43 Piotr Chodosz

Nadzieję, że przepraszamy tych, którzy w połowie nie wytrzymali.

01:15:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

Z tymi, którzy, którzy nie wytrzymali, być może się już nigdy nie spotkamy. Nie wiem, Adam, jak to?

01:15:55 Adam Sornek | Toga bez wroga

Działa, że.

01:15:55 Piotr Chodosz

Można słuchać też na raty. Jakby wiecie, moglibyśmy też 1,5 minuty nagrać, no to tak, minuty nie, no bo to jakby taki jest format i podzielić to jakoś nie wiem. Myślę, że jest super super, ja już czuję troszkę zmęczenie, bo już długo słyszę też pieska, który szczeka.

01:16:01 Adam Sornek | Toga bez wroga

Butelek wina.

01:16:03 Adam Sornek | Toga bez wroga

A minutę.

01:16:16 Piotr Chodosz

Więc chyba chyba kończymy. Ja dziękuję za zaproszenie za ten pomysł, za tą inicjatywę w zasadzie też warto powiedzieć, że no, ja zaprosiłem Piotra Piotr mnie nie.

01:16:26 Piotr Chodosz

Nie umawialiśmy się na żadną wymianę, po prostu na spontanie tak wyszło. Nie ma tu żadnej współpracy faktury nie polecą ani w jedną, ani w drugą stronę.

01:16:36 Piotr Chodosz

Więc w tym sensie jest to na pewno działalność. Nasza auto promocyjna, ale myślę, że ta autopromocja była tu najmniej istotnym elementem w tym wszystkim, co co od nas usłyszeliście.

01:16:48 Adam Sornek | Toga bez wroga

No też nie ukrywamy tego, że jeśli to się ta rozmowa wam się jakoś spodoba i otrzymamy jakiś feedback, który będzie zachęcał nas do tego, żeby kontynuować tego rodzaju dzielenie się wiedzą w tym informacie. No to zapewne nie zostanie to bez odpowiedzi.

01:17:07 Piotr Chodosz

Coś z tym zrobimy?

01:17:08 Adam Sornek | Toga bez wroga

A wszystkie je niesmaczne żarty, jakieś rzeczy, które zatrudnia.

01:17:13 Adam Sornek | Toga bez wroga

Trudne oczywistości. Przepraszam wszystkich, bardzo serdecznie przepraszamy.

01:17:20 Adam Sornek | Toga bez wroga

Życzymy wam czego życzymy Adam?

01:17:24 Piotr Chodosz

Kontaktu z sobą życia w zgodzie ze sobą pracy w zgodzie ze sobą. Myślę, że z tego się bierze cała reszta.

01:17:33 Adam Sornek | Toga bez wroga

I tak zakończymy w takim razie ślicznie raz jeszcze ci dziękuję.

01:17:37 Adam Sornek | Toga bez wroga

Jej do słyszenia, następnym razem być może.

01:17:41 Piotr Chodosz

Koniec i bomba. A kto słuchał ten trąba? Do zobaczenia cześć.

czytelnia

Czytaj dalej…

Twój największy dar
Twój największy dar

edukacja Twój największy darCoś sprawia, że jednym się udaje, innym nie. Komuś wychodzi, komuś innemu nie. Ten ma, tamten nie ma.... U kogoś sukces, u kogoś innego porażka. Olga Tokarczuk wie o co chodzi, zna odpowiedź. Do tego stopnia uważa ją za klucz, że dzieli się...

Tak zwani „nauczyciele” prawników…
Tak zwani „nauczyciele” prawników…

edukacja Tak zwani "nauczyciele" prawnikówSesja „1 na 1”. Klient - krótko mówiąc - jest człowiekiem - prawnikiem w poszukiwaniu sensu swojej zawodowej drogi... W pewnym momencie, na jedno z pytań odpowiada, że gdy zaczynał edukację - od pierwszego dnia studiów -...

Mentor to za mało…
Mentor to za mało…

Mentoring prawnika Mentor to za mało...Mentor mówi co masz robić - ma wiedzę, narzędzia, sprawdzone sposoby i techniki. Przychodzisz na sesję i mentor Cię prowadzi. Tak jak nauczyciel perkusji - znany bębniarz - prowadzi swojego ucznia. Tak jak znany polski piłkarz z...

KOŁO FORTUNY
KOŁO FORTUNY

Reprezentujesz jakiś model spojrzenia na swoje życie i na wszystko inne co Cię otacza. Twoje oczy, twój rozum, pewnie też serce jakoś patrzą na wszystko dookoła. Oceniasz, etykietujesz rzeczywistość i masz przez to jakiś pogląd na to czym jest twoje życie i czym jest...

ZACZYNAJ PRAWNIKU OD DLACZEGO?
ZACZYNAJ PRAWNIKU OD DLACZEGO?

PRZYCHODZI BABA DO LEKARZA, A CHŁOP DO PRAWNIKA CZYLI OPOWIEDZ MI KLIENCIE O SWOJEJ RECZYWISTEJ POTRZEBIE I MOTYWACJI Wczoraj byłem u Wojtka Herry @Wojciech.Herra. Gadaliśmy o rozwodach, pandemii, książce „Przepis na rozwód. Jak się rozwieść po ludzku?”, którą - gdy...

Znienawidzony dźwięk dzwonka
Znienawidzony dźwięk dzwonka

Wczoraj miałem sesję coachingową z Panią mecenas i nagle, ni z gruchy, ni z pietruchy - przy okazji rozmowy na temat (tak zwanego) „worklife balance” - zadałem jej pytanie: „jak często zmieniasz dzwonek w swoim telefonie?”. Zmianę dzwonka w telefonie podałem jako...

Ta sprawa jest do wygrania!
Ta sprawa jest do wygrania!

- Dzień dobry Panie Mecenasie, to są dokumenty o których rozmawialiśmy i o które Pan prosił - powiedział klient zaraz po wejściu do gabinetu. Widzieli się z mecenasem tydzień wcześniej, dokładnie wówczas zrelacjonował sprawę, miał tylko przynieść „papiery i dowody”. -...

Mecenasie, czy ostrzysz siekierę?
Mecenasie, czy ostrzysz siekierę?

Walczyłem w swoim życiu o przetrwanie, które miała mi zapewnić renta rodzinna po świętej pamięci rodzicach. Nie mogłem się dostać na psychologię, gdyż w technikum mechanicznym, które kończyłem, nie było lekcji biologii. Nie wpadłem na to, by się jej nauczyć „poza...

Kiedy zespół kancelarii się rozpada…?
Kiedy zespół kancelarii się rozpada…?

Często można zaobserwować sytuacje, w których jakieś nazwisko znika z nazwy spółki prawniczej. Ktoś wypada, następuje jakiś rozpad albo rozkład zespołu kancelarii. Bywa i tak, że odejście jednego, powoduje całkowity rozłam Zespołu na części. Ostatnio pisałem o...

WYCZERPANE NADNERCZA
WYCZERPANE NADNERCZA

- Mam wyczerpane nadnercza - zaczął spotkanie bez jakiegokolwiek przywitania. Znali się już wystarczająco długo. Wiedział, że jego „ostatnia deska ratunku” - jak mawiał - się nie obrazi. - Co to znaczy? - zapytał, gdyż słyszał, ale wolał się w takich sytuacjach...

KONTAKT? Zapraszam!

Zostaw wiadomość lub zadzwoń.

Telefon

tel. +48 794 15 69 61

Email

kontakt (at) togabezwroga.pl

Adres

FUNDACJA ALCHEMIA ZMIANY
Marii Konopnickiej 14, 05-410 Józefów (k. Otwocka)

KRS 0000877751 (Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy
w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS), NIP 9512512759, REGON 387927381

RODO & Polityka Prywatności Fundacji Alchemia Zmiany, która prowadzi projekt "Toga bez wroga" i niniejszy serwis: https://alchemiazmiany.pl/cookie-policy/

Adam Sornek